Προς το περιεχόμενο

Περί ανέμων, υδάτων και φωτιών...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Σε αυτούς που μου είπαν ότι πρέπει να ντρέπομαι για αυτά που γράφω απαντώ: εσείς παιδιά πρέπει να ντρέπεστε διότι εδώ και αρκετές σελίδες

...

 

Και τώρα που χαλαρώσαμε λίγο.... κανείς από τους γράφοντες δεν πρέπει να ντρέπεται παιδιά.

Μεταξύ μας....όλοι ενοχληθήκαμε ΚΑΙ από αυτούς που βάζουν τις φωτιές αλλά ΚΑΙ από αυτούς που σε τοπικό και εθνικό επίπεδο δεν ήταν προετοιμασμένοι (νομικά και υλικοτεχνικά) σωστά.

 

Σιγά μη μαλώσουμε για το ποιός φταίει περισσότερο. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 299
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Έχουν πεθάνει 50+ άνθρωποι.

 

Έχουν καεί χωριά και ακόμα καίγονται.

 

Η μισή Ελλάδα πλέον έχει καεί μέσα σε ένα καλοκαίρι (και ακόμα δεν έχει τελειώσει η περίοδος των πυρκαγιών).

 

Όσο βρίσκεται σε εξέλιξη το δράμα τα λόγια μου μοιάζουν λίγο ανούσια...

 

 

 

Πέρα από τις όποιες ευθύνες (που κατόπιν εορτής λίγη σημασία έχουν...) ελπίζω να μπορέσουμε να ορθοποδήσουμε μετά από αυτήν την καταστροφή, το μέγεθος της οποίας θα το καταλάβουμε μετά από αρκετούς μήνες, το οποίο πιστεύω μας επηρεάζει όλους.

 

 

Υ.Γ. Μην περιμένετε να σχολιάσω πέρι Αμερικάνων λόγω καταγωγής. Ας βγάλει ο καθένας τα συμπεράσματά του άμα πιστεύει ότι ξέρει τι του γίνεται.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από τις όποιες ευθύνες (που κατόπιν εορτής λίγη σημασία έχουν...)

 

Δε θα το έλεγα.... Γιατί αν είχαμε δει τις ευθύνες μετά την Πεντέλη, την Πάρνηθα, τη Χαλκιδική..... κλπ κλπ κλπ....... ίσως σήμερα να ήταν λίγο καλύτερα τα πράγματα...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χωριο του παππου μου καιγεται. 50 παγιδευμενοι περιπου. Διπλα στα δημιουργηματα των Αρχαιων Ελληνων, τα δημιουργηματα των Νεοελληνων... Πανε οι Ελιες, τα τζιτζικια και τα παγωτα στην αυλη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ pastelius: Kαι η μητέρα μου είναι από την Αμαλιάδα... έχει τρελαθεί...

 

Οι θεωρίες συνομωσίας περί Αμερικανών κλπ. πιστεύω ότι είναι εντελώς άτοπες. Όπως ενοχλούμαι και από το κλίμα ισοπέδωσης ενάντια προς όλους, κυβερνητικούς και μη, που προσπαθούν να κάνουν κάτι - οτιδήποτε. ΝΑΙ, υπάρχει ανεπάρκεια στην ωχαδερφιστική Ελλάδα, αλλά από ένα σημείο και πέρα μιλάμε για μια ΔΥΝΑΜΗ της ΦΥΣΗΣ. Το καταλαβαίνετε;΄Εχετε βρεθεί σε μεγάλη φωτιά; Έχετε νιώσει το ρίγος που σου προκαλεί μια σχεδόν ασταμάτητη δύναμη;

 

burning2.jpg

(Kάπου ανάμεσα σε αυτούς τους φαντάρους που βλέπετε ήμουν κι εγώ. Μυτιλήνη, Ιούλιος 2006. ΟΧΙ, δεν είναι φωτομοντάζ)

 

Πιστεύετε ότι πατώντας ένα κουμπί θα σβηστούν όλα, και ότι κανείς δεν το πατάει αυτό το κουμπί; Πόσο εύκολο είναι να τα φορτώνουμε όλα στην κυβέρνηση κάθε λίγο και λιγάκι που χρειαζόμαστε αποδιοπομπαίο τράγο! "Πού είναι το κράτος;" αντί για "Ποια είναι η ΔΙΚΗ μου ευθύνη;" Ξέρετε πόσες φορές έχω δει τυχαία καθώς ταξιδεύω στην επαρχία κάποιον να καίει χόρτα κλπ. ΣΤΗ ΜΕΣΗ του δάσους (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) χωρίς να πάω να τον σαπίσω στο ξύλο; Aυτή (και πολλές άλλες) είναι η δική μου ευθύνη.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και μαλλον δεν ειναι η ωρα, λεω για τελευταια φορα πως δεν παρουσιασα καμια θεωρια συνομοσιας, ουτε προσπαθω να συγκαλυψω ευθυνες, και πιστευω να το δειχνω αυτο με τα λεγομενα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά όλα τ'άλλα. ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΗΤΑΝ ΝΑ ΣΤΕΙΛΟΥΝΕ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΜΟΥ ΑΠΟ ΧΘΕΣ/ΠΡΟΧΘΕΣ ΕΝΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΝΑ ΑΔΕΙΑΣΕΙ ΤΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΣΤΗΝ ΟΛΥΜΠΙΑ?!?!?!?!?!?!? ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΗΛΙΘΙΟΙ?!?!?!?!?!?!?! ΔΗΛΑΔΗ ΕΠΡΕΠΕ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ Η ΦΩΤΙΑ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΥΝ?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

WELCOME TO GREECE!

 

 

Mousaka,tzatziki,Souvlaki, Civilisation on the Grill.

 

2000 χρονια συντηρηθηκαν τοσα εργα τεχνης για να καουν το 2007...Να νιωσω τυχερος που τα χω δει;

 

ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΟΥ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

WELCOME TO GREECE!

 

 

Mousaka' date='tzatziki,Souvlaki, Civilisation on the Grill.

 

2000 χρονια συντηρηθηκαν τοσα εργα τεχνης για να καουν το 2007...Να νιωσω τυχερος που τα χω δει;

 

ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΟΥ[/quote']

 

Ναι. Και μάλιστα πολύ. Έργα τέχνης από τα σημαντικότερα στην παγκόσμια ιστορία και ΟΙ ΓΕΛΟΙΟΙ ούτε που σκέφτηκαν να εκκενώσουν το μουσείο από εχθές ή έστω το πρωί........... ΔΗΛΑΔΗ ΤΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου