Προς το περιεχόμενο

Περί ανέμων, υδάτων και φωτιών...


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

NAI ρε φιλε..!

 

Ετσι ειμαστε εμεις οι Ελληνες..!

 

Οταν οι ¶λλοι κρέμονταν απ τα δέντρα εμεις δημιουργουσαμε πολιτισμο.

 

Τωρα που οι άλλοι καταφεραν να δημιουργησουν πολιτισμο, εμεις βαζουμε φωτια και στα ΔΕΝΤΡΑ και στον ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ !!!

 

 

 

ΚΑΛΑ, ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΓΑΜΑΤΟΙ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 299
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όχι ρε, είμαστε φλου και της τελευταίας στιγμής και γουστάρουμε!!!

 

Αλλά έτσι είναι αυτά! Όταν κάναμε ολυμπιακούς και τα έργα τέλειωσαν 2 μέρες πριν την έναρξη αντί να δούμε τι μαλακία είχε γίνει καθόμασταν και λέγαμε παπαριές για "το μεγαλείο των ελλήνων που μας κατηγορούν αλλά πάντα τα καταφέρνουμε την τελευταία στιγμή" και μαγκιά μας και τα συναφή. Τώρα να δω τι θα κάνουμε την τελευταία στιγμή. Αντιπυρικές ζώνες; Προσλήψεις δασοφυλάκων; Θα αδειάσουμε το μουσείο στην Ολυμπία; Μια χαρά! Μπας και πάρουμε χαμπάρι ότι τα μειονεκτήματα αυτής της κωλοχώρας δεν είναι μαγκιά μας, αλλά πράγματα που πρέπει να διορθωθούν Α-Μ-Ε-Σ-Α!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BTW, θα γελάσω πολύ αν καεί το μουσείο με τα εκθέματα μέσα και ΤΟΛΜΗΣΟΥΜΕ να ξαναζητήσουμε πίσω τα μάρμαρα του Παρθενώνα. Ε ρε γέλια. Πρέπει να τους δώσουμε και όσα έχουν μείνει εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τούτη την ώρα μπροστά σε 52...!!! αδικοχαμένους νεκρούς (ποιός μπορεί να ξέρει το ακριβές νούμερο) αφού δεν έχει σταματημό το καταστροφικό έργο της φωτιάς και δεν έχει γίνει καταγραφή το μόνο που μπορώ να κάνω είναι για την ώρα είναι να μην μπορώ να πώ...και να κάνω... τίποτα μόνο να θλίβομαι. :( :( :(

 

Μόλις άκουσα ότι στην Αρχαία Ολυμπία πήγαν τα πυροσβεστικά και σύνδεσαν τις μάνικες στους πυροσβεστικούς κρουνούς και δυστυχώς δεν υπήρχε νερό. Οι αποταμιευτήρες νερού που υπάρχουν για τέτοια περίσταση είναι άδειοι. Εάν αυτό δεν είναι ΚΑΤΑΝΤΙΑ και ΑΝΥΠΑΡΞΙΑ ΚΡΑΤΙΚΟΥ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΥ τότε τι είναι?

 

Λειτουργούσαν όμως τα αυτόματα συστήματα πυρόσβεσης γύρω από τον Αρχαιολογικό χώρο με κάτι μπέκ σαν κι αυτά που ποτίζουμε το γκαζόν!!!

 

18 δις ευρώ σκορπίστηκαν για τους Ολυμπιακούς Αγώνες για γιορτές και πανηγύρια και έργα υποδομής τα οποία στην πράξη είναι ανύπαρκτα.

 

ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ για την κατάντια μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@bloody_sunday

Εσύ ποιός είσαι? Αυτός με το vintage G3 ή αυτός με το gig bag? :lol:

 

8O

 

:lol:

 

Όχι Χαριλατρόνιο, δεν φαίνομαι στη φωτό, είμαι πιο κει. Ορισμένοι τρελοί μέσα στο χαμό έπαιρναν φωτό και τραβούσαν βιντεάκια, εννοείται ότι εγώ δεν ήμουν απ'αυτούς, πάντως παραλίγο να καούμε ζωντανοί... αν κοιτάξεις στο κανάλι μου στο Υοu Tube, υπάρχει ένα βιντεάκι που εξηγεί την απίστευτη εκείνη ιστορία.

 

Δεν θα τους ψηφίσετε παιδιά, έτσι δεν είναι; Θα φροντίσετε να τους δώσετε μια ωραία "μούντζα"; Για να βγουν οι επόμενοι; Καταλάβετε ότι κοινοβουλευτισμός σημαίνει να διαλέγεις τον λιγότερο κακό, κι όχι τον άριστο - φοβερό - αλάνθαστο πολιτικό. Σαν μερικά δύσκολα τεστ πολλαπλών επιλογών που στην ουσία δεν διαλέγεις την σωστή απάντηση αλλά την λιγότερο λάθος. Αν διαβάσετε και κανένα βιβλίο για τη λειτουργία της δημοκρατίας, πιστεύω ότι θα σας φανεί λιγότερο εξωγήινη αυτή η άποψη.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από τις όποιες ευθύνες (που κατόπιν εορτής λίγη σημασία έχουν...)

 

Δε θα το έλεγα.... Γιατί αν είχαμε δει τις ευθύνες μετά την Πεντέλη' date=' την Πάρνηθα, τη Χαλκιδική..... κλπ κλπ κλπ....... ίσως σήμερα να ήταν λίγο καλύτερα τα πράγματα...........[/quote']

 

Ο καταλογισμός ευθυνών δεν είναι μια πανάκεια που κάνει τα πράγματα να λειτουργήσουν σωστά απ'τη μια μέρα στην άλλη.

 

Δεν θα φέρει πίσω τους καμμένους ανθρώπους, τα καμμένα χωριά, τα καμμένα δάση. Η μεγάλη ζημιά ήδη έγινε.

 

Πάντως αν μου βρει κανείς κάποια τραγωδία για την οποία "είδαμε" τις ευθύνες τα τελευταία 10 χρόνια να μου γράψει....

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις άκουσα ότι στην Αρχαία Ολυμπία πήγαν τα πυροσβεστικά και σύνδεσαν τις μάνικες στους πυροσβεστικούς κρουνούς και δυστυχώς δεν υπήρχε νερό. Οι αποταμιευτήρες νερού που υπάρχουν για τέτοια περίσταση είναι άδειοι. Εάν αυτό δεν είναι ΚΑΤΑΝΤΙΑ και ΑΝΥΠΑΡΞΙΑ ΚΡΑΤΙΚΟΥ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΥ τότε τι είναι?

 

Λειτουργούσαν όμως τα αυτόματα συστήματα πυρόσβεσης γύρω από τον Αρχαιολογικό χώρο με κάτι μπέκ σαν κι αυτά που ποτίζουμε το γκαζόν!!!

 

........................................... Καλά τα δεύτερα προφανώς δεν είναι για κάτι τέτοιο.... αλλά ήταν άδειοι........ τι να πεις............. ωραίοι τύποι είμαστε τελικά ρε γμτ....... Εγώ πάντως ειλικρινά αναρωτιέμαι.... Πώς να κυβερνήσεις ένα κράτος ηλιθίων?!?!?!?!? Δηλαδή ειλικρινά τώρα, ποιος Γιωργάκης, Κωστάκης, Μενελάκης ή όποιος άλλος μπορεί να κυβερνήσει ένα κράτος όπου οι υπεύθυνοι για όλα αυτά τα πράγματα ξίνουν τα @@ τους αντί να κάνουν τη δουλειά τους; Γιατί δε νομίζω ότι ευθύνεται ούτε η ΝΔ, ούτε το ΠΑΣΟΚ, ούτε ο Κόης, ούτε ο Φούρλας για το παραπάνω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από τις όποιες ευθύνες (που κατόπιν εορτής λίγη σημασία έχουν...)

 

Δε θα το έλεγα.... Γιατί αν είχαμε δει τις ευθύνες μετά την Πεντέλη' date=' την Πάρνηθα, τη Χαλκιδική..... κλπ κλπ κλπ....... ίσως σήμερα να ήταν λίγο καλύτερα τα πράγματα...........[/quote']

 

Ο καταλογισμός ευθυνών δεν είναι μια πανάκεια που κάνει τα πράγματα να λειτουργήσουν σωστά απ'τη μια μέρα στην άλλη.

 

Δεν θα φέρει πίσω τους καμμένους ανθρώπους, τα καμμένα χωριά, τα καμμένα δάση. Η μεγάλη ζημιά ήδη έγινε.

 

Πάντως αν μου βρει κανείς κάποια τραγωδία για την οποία "είδαμε" τις ευθύνες τα τελευταία 10 χρόνια να μου γράψει....

 

Σίγουρα δεν είναι. Αλλά για μένα είναι ιδιεταίρως σημαντικό να αποδωθούν και οι ευθύνες. Δε γίνεται να υπάρχει ατιμωρισία παντού. Από την άλλη, δε θα έρθει τίποτα πίσω, όμως πρέπει και να αποδωθούν ευθύνες, και όσοι άχρηστοι υπάρχουν να απομακρυνθούν Α-Μ-Ε-Σ-Α και να δικαστούν για τα εγκλήματά τους και φυσικά να πάμε και ένα βήμα παρακάτω, να δημιουργηθούν οι υποδομές κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από τις όποιες ευθύνες (που κατόπιν εορτής λίγη σημασία έχουν...)

 

Δε θα το έλεγα.... Γιατί αν είχαμε δει τις ευθύνες μετά την Πεντέλη' date=' την Πάρνηθα, τη Χαλκιδική..... κλπ κλπ κλπ....... ίσως σήμερα να ήταν λίγο καλύτερα τα πράγματα...........[/quote']

 

Ο καταλογισμός ευθυνών δεν είναι μια πανάκεια που κάνει τα πράγματα να λειτουργήσουν σωστά απ'τη μια μέρα στην άλλη.

 

Δεν θα φέρει πίσω τους καμμένους ανθρώπους, τα καμμένα χωριά, τα καμμένα δάση. Η μεγάλη ζημιά ήδη έγινε.

 

Πάντως αν μου βρει κανείς κάποια τραγωδία για την οποία "είδαμε" τις ευθύνες τα τελευταία 10 χρόνια να μου γράψει....

 

Σίγουρα δεν είναι. Αλλά για μένα είναι ιδιεταίρως σημαντικό να αποδωθούν και οι ευθύνες. Δε γίνεται να υπάρχει ατιμωρισία παντού. Από την άλλη, δε θα έρθει τίποτα πίσω, όμως πρέπει και να αποδωθούν ευθύνες, και όσοι άχρηστοι υπάρχουν να απομακρυνθούν Α-Μ-Ε-Σ-Α και να δικαστούν για τα εγκλήματά τους και φυσικά να πάμε και ένα βήμα παρακάτω, να δημιουργηθούν οι υποδομές κλπ...

 

Φίλε Μενέλαε σε καταλαβαίνω απόλυτα.

 

Έλα όμως που υπάρχει ατιμωρισία. ¶χρηστοι δεν είμαστε σαν λαός. Απλά είμαστε στα @@ μας και μας νοιάζει ο εαυτούλης μας και ας πατήσουμε πάνω στον άλλο για να έχουμε εξοχικό μέσα στο δάσος, σπίτι μέσα στο ρέμα, τριπλό μισθό χωρίς να δουλεύουμε...είμαστε μάγκες ρε συ, αλάνια.

 

and now we are reaping what we have sown....

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου