Προς το περιεχόμενο

Περί ανέμων, υδάτων και φωτιών...


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την κωλοσημαία

 

δηλαδη η σημαια σε πειραξε....?

 

:roll:

 

και μαλιστα η ΚΩΛΟ-σημαια της ΠΑΤΡΙΔΑΣ σου....? (ευγε νεε μου!! :roll: )

 

δεν υπαρχει ΚΑΜΜΙΑ ελπις τελικα... :cry:

 

τα δαση (αρα και η χωρα μας ) ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΣΤΟΧΟΣ,απλη ΛΟΓΙΚΗ χρειαζεται για να το καταλαβουμε!

 

Απλα δεν καταλαβαινω γιατι δεν μας λενε απο ΠΟΙΟΥΣ....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 299
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγω δεν προκειται να προσπαθησω να πεισω κανεναν. Ας εχει ο καθενας την αποψη του. Αν σας φαινεται λογικο μεσα σε 4 μερες να καβλωσε σε ολους τους κατοικους της πελοπονησσου να πεταξουν τσιγαρα απ το παραθυρο,να αναψουν φωτια να ψησουν και να κανουν σιδηρουργικες εργασιες, ΕΝΩ ΗΔΗ ΜΑΙΝΟΤΑΝ Η ΚΟΛΑΣΗ ΤΡΙΓΥΡΩ ΤΟΥΣ ειδικα τις τελευταιες μερες, ε τοτε εμενα δεν μου πεφτει λογος να πω τιποτα.

Αν καποιος μου δειξει μια φωτογραφια, με μια γιαγιουλα, σε ενα χωραφι να μαγειρευει μες την μεση, να φυσαει 8 μποφορ και να χει παντου τριγυρω φωτια απ τα μετωπα, θα παραδεχτω πως εχω αδικο.

 

Και κατα την αποψη μου, το οτι υπαρχει καποιο σχεδιο, ειναι ΕΝΑΣ ΛΟΓΟΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ για να ΜΗΝ συσπειρωθουμε γυρω απ την κυβερνηση και το κρατος, μιας και συνεχιζει να αποδεικνυει ποσο νεκρωμενο, σαπιο και αναξιοπιστο ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την κωλοσημαία

 

δηλαδη η σημαια σε πειραξε....?

 

:roll:

 

και μαλιστα η ΚΩΛΟ-σημαια της ΠΑΤΡΙΔΑΣ σου....? (ευγε νεε μου!! :roll: )

 

δεν υπαρχει ΚΑΜΜΙΑ ελπις τελικα... :cry:

 

το προβλημα δεν ειναι η σημαια, αλλα το οτι το εν λογω καναλι μεταδιδει λες και μεταδιδει τον πολεμο στον κολπο. εχει στησει ενα ακρως πολεμικο σκηνικο.. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κατα την αποψη μου, το οτι υπαρχει καποιο σχεδιο, ειναι ΕΝΑΣ ΛΟΓΟΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ για να ΜΗΝ συσπειρωθουμε γυρω απ την κυβερνηση και το κρατος, μιας και συνεχιζει να αποδεικνυει ποσο νεκρωμενο, σαπιο και αναξιοπιστο ειναι.

 

+10000

 

α,παρεμπιπτοντως ειναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να καει ενα δασος απο τσιγαρο ή γριουλα..... :roll:αν δε μπει..στουπι απλα ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ πως να το κανουμε δηλαδη.....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σας φαινεται λογικο μεσα σε 4 μερες να καβλωσε σε ολους τους κατοικους της πελοπονησσου να πεταξουν τσιγαρα απ το παραθυρο' date='να αναψουν φωτια να ψησουν και να κανουν σιδηρουργικες εργασιες, ΕΝΩ ΗΔΗ ΜΑΙΝΟΤΑΝ Η ΚΟΛΑΣΗ ΤΡΙΓΥΡΩ ΤΟΥΣ ειδικα τις τελευταιες μερες, ε τοτε εμενα δεν μου πεφτει λογος να πω τιποτα.

[/quote']

 

οχι, απλα οποιος για οποιονδηποτε λογο ηθελε να βαλει μια φωτια(και υπαρχουν πολλοι λογοι), βρηκε την απολυτη ευκαιρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό λέτε εσεις..... Την κωλοσημαία που ανεμίζει εδώ και τρεις μέρες πάνω δεξιά στο σήμα του ΑΝΤ1 πώς τη βλέπετε; Για να καταλαβαίνουμε λίγο και τις πεποιθήσεις και τις αντιλήψεις που πρεσβεύει το κάθε κανάλι.

 

Mου προκαλλει αηδια τοση οση και ο αλλος ανταγωνιστης του που κανει καλυτερα τη δουλεια του και απο τον ιδιο τον εκπροσωπο τυπου του ΠΑΣΟΚ.....Μοναδικη οαση το ΣΚΑΙ (καποτε ηταν και η ΝΕΤ αλλα βλεπετε τωρα ειναι μια κρισιμοτατη περιοδος και πρεπει να βρισκεται υπο αυστηρη κυβερνητικη επιτηρηση.......)..........α και το STAR :lol: :lol: :lol: :lol: ευχαριστο διαλλειμα αναμεσα σε τοση πυρολαγνεια........προτημησα να δω την Ruslana την ομορφη

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σας φαινεται λογικο μεσα σε 4 μερες να καβλωσε σε ολους τους κατοικους της πελοπονησσου να πεταξουν τσιγαρα απ το παραθυρο' date='να αναψουν φωτια να ψησουν και να κανουν σιδηρουργικες εργασιες, ΕΝΩ ΗΔΗ ΜΑΙΝΟΤΑΝ Η ΚΟΛΑΣΗ ΤΡΙΓΥΡΩ ΤΟΥΣ ειδικα τις τελευταιες μερες, ε τοτε εμενα δεν μου πεφτει λογος να πω τιποτα.

[/quote']

 

οχι, απλα οποιος για οποιονδηποτε λογο ηθελε να βαλει μια φωτια(και υπαρχουν πολλοι λογοι), βρηκε την απολυτη ευκαιρια.

 

Δεν πιστευω πως κανενας ΚΑΤΟΙΚΟΣ της πελοποννησου, η οποιοσδηποτε ειναι συναισθηματικα δεμενος με αυτα τα μερη, ακομα και αν ηθελε να οικοδομοποιισει μια περιοχη, με 4 μερες ανελεητης πυρκαγιας και τοσους νεκρους θα μπορουσε να παει να βαλει φωτια. Ειναι σαν να δαγκωνεις το χερι που σε ταιζει...

Τι να πω, μπορει να ειμαι υπερβολικα ρομαντικος σε αυτα τα θεματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοειται οτι χειροτεροι ΟΛΩΝ ειναι ολοι αυτοι οι "δημοσιογραφοι" ("εθνικιστες",πασοκτζιδες,νεοδημοκρατες ολοι το ιδιο ΚΑΦΡΟΙ ειναι) που απλα "χορευουν" πανω στις σταχτες .....θα ελεγα τωρα τι τους χρειαζονταν ολων αυτων (& ΟΛΩΝ των "πολιτικων") αλλα θα με μπαναρει για παντα ο αρχηγος... :twisted: :twisted:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την κωλοσημαία

 

δηλαδη η σημαια σε πειραξε....?

 

:roll:

 

και μαλιστα η ΚΩΛΟ-σημαια της ΠΑΤΡΙΔΑΣ σου....? (ευγε νεε μου!! :roll: )

 

δεν υπαρχει ΚΑΜΜΙΑ ελπις τελικα... :cry:

 

τα δαση (αρα και η χωρα μας ) ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΣΤΟΧΟΣ' date='απλη ΛΟΓΙΚΗ χρειαζεται για να το καταλαβουμε!

 

Απλα δεν καταλαβαινω γιατι δεν μας λενε απο ΠΟΙΟΥΣ....[/quote']

 

Δεν κατάλαβα αν το λες ειρωνικά ή όχι. Αλλά αν όχι, ναι με πείραξε, και μάλιστα πάρα πολύ. Με το να πετάς μια σημαία να κυμματίζει ορίζεις το "έθνος" και τους "άλλους" που πάνε να μας κάνουν κακό γιατί είματε πιο ωραίοι τύποι. Μια τέτοια αντιμετώπιση των πραγμάτων για μένα λέγεται απλά εθνικισμός του αισχίστου είδους, και μου έρχεται να ξεράσω και μόνο που τη βλέπω εκεί πάνω. Είναι αισχρό. Να βάλουμε κι ένα σταυρό και μια εικονα της παναγίας, και να οργανώσουμε και μια λιτανεία, να σωθούμε. Ντροπή, εν έτη 2007 να βάζουμε σημαίες στις ειδήσεις για να μαζέψουμε κόσμο..... ΑΙΣΧΟΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου