Προς το περιεχόμενο

Περί ανέμων, υδάτων και φωτιών...


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

..

 

Το θέμα είναι ΠΟΙΟΣ τις ανάβει...

 

και ποιος πιστευεις οτι τις αναβει??? πραγματικα αυτες τις μερες εχω ακουσει απιθανα σεναρια(μεχρι και για πραξικοπημα ακουσα :lol:)....

εμενα το μονο πραγμα που με προβληματισε ηταν οτι σε 2 απ τα σημεια των πυρκαγιων βρισκονται 2 εργοστασια της ΔΕΗ' date=' αλλα και παλι εδω καηκαν ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΣΤΡΕΜΜΑΤΑ και στην ΕΥΒΟΙΑ αλλα και στην ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΣΟ, δεν ηταν απιθανο να επεκταθουν οι φωτιες σε αυτες τις περιοχες.

 

τελος, επιμενω οτι εγω και συ εχουμε καθε δικαιωμα να σκεφτουμε και να ενστερνιστουμε καθε θεωρια συνωμοσιας, δεν μπορει ομως η κυβερνηση να μιλαει δημοσια για (τον ηλιθιοτερο ορο που εχω ακουσει) ΑΣΥΜΜΕΤΡΗ ΕΠΙΘΕΣΗ.

 

[b']η εχετε στοιχεια και μιλατε κυριοι της πολιτειας η κανετε αγνο ελληνικο ΜΟΚΟ. [/b]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 299
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Προφανώς είμαστε οι μεγαλύτεροι μαλάκες και τα μεγαλύτερα θύματα του κόσμου....

 

 

Τόσες δεκαετίες καίγονται από εμπρηστές τα δάση αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε ΤΙΠΟΤΑ.

 

Τόσες δεκαετίες τα κάνουν μπουρδέλο οι γνωστοί-άγνωστοι αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε ΤΙΠΟΤΑ.

 

Αμέτρητα τα συναφή παραδείγματα.

 

Και αφού έχουν γίνει όλα στάχτη και συντρίμμια αναρωτιόμαστε συνεχώς: "Μα ποιοί να είναι άραγε;"

 

Ε πάλιωσε το ανέκδοτο πάρα πολύ. Όταν έχεις μονίμως κατεβασμένα τα βρακιά σου και σε πηδάνε δεν κοιτάς να βρεις ποιός στην έχωσε, κοιτάς να σηκώσεις τα βρακιά σου....

 

Λίγη αξιοπρέπεια δεν έβλαψε ποτέ κανέναν.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ποιος πιστευεις οτι τις αναβει???

Παίζει πολύ ράδιο αρβύλα' date='και δεν θέλω να κατηγορήσω κάποιον χωρίς ουσιαστικά στοιχεία..Αυτό που ΝΟΜΙΖΩ όμως είναι ότι έχουν μπλεχτεί ξένοι παράγοντες..:wink:

 

η εχετε στοιχεια και μιλατε κυριοι της πολιτειας η κανετε αγνο ελληνικο ΜΟΚΟ.

Τι να πει και η κυβερνηση...Μια ζωή μαλακίες δεν έλεγε..?

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπαμε μπήκανε φωτιές και από εμπρηστές. Αυτές όμως μπήκανε μετά, αφού είδαν την ανικανότητα όλων των υπεύθυνων φορέων

 

Πολλοί από εσάς δηλώνετε φυσικοί και κάτι παρόμοια τέτοια. Για βάλτε μερικά σκουπίδια και μπουκάλια (ε δεν είναι και τόσο αδύνατο να βρεθεί μπουκάλι σε σκουπίδια) και βάλτε τα σε ντάλα ήλιο και 40C και δείτε το αποτέλεσμα. Μικροί όλοι κάναμε το πείραμα με τον φακό και το χαρτί. Το ίδιο πράμα είναι.

 

Καθίστε και ακούστε τα περί συνωμοσίας κατά τ' άλλα και ας αφήσουμε τα πραγματικά προβλήματα θαμμένα κάτω από το χαλάκι!

 

Και επειδή η άλλη μόδα είναι οι γνωστοί άγνωστοι (μέχρι και γι' αυτούς ακούστηκε στην αρχή), απλά να πω ότι δεν είναι τπτ άλλο παρά από ακόμα 1 καραμέλα στα χείλη όσων φταίνε στα αλήθεια.

 

Αδυνατώ να μετέχω παραπέρα σε αυτήν την κουβέντα γιατί τσαντίζομαι, όχι με κάποιον από εδώ μέσα, αλλά με το γεγονός του πόσο εύκολα ανακαλύπτουμε ενόχους εκεί που δεν υπάρχουν, ενώ οι πραγματικοί ένοχοι εμφανίζονται ως θύματα. Αλλά είπαμε η σχέση των περισσοτέρων μας με την επαρχεία και τα εν γένει προβλήματά της, είναι το αρνάκι και τα μπάνια...

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

προσωπικά δεν ξέρω αν είναι οργανωμένο σχέδιο ή όχι... αυτό που πραγματικά με ενοχλεί είναι ότι δεν θα το μάθω ποτέ...

 

περί οργάνωσης....σήμερα ξαναδοκίμασαν στην περιοχή μου... οι μεταξωτοί κώλοι αντέδρασαν για μια ακόμα φορά άμεσα... έσβησε αμέσως φυσικά... δεν ξέρω αν την πρόλαβαν τα παιδιά που ανέφερε ο Μενέλαος (αν θυμάμαι) αλλά εγώ κοντεύω να γίνω φίλος με ασφαλίτες με πολιτικά που περνάνε συνέχεια κάτω από το σπίτι μου... αν θέλουν λοιπόν μπορούν...

 

ο συνέταιρος μου με ενημέρωσε σήμερα ότι οι δημόσιοι υπάλληλοι ξεπέρασαν πρόσφατα το 1.000.000.... (από επίσημα χείλη...)

ένα υπέροχο τεράστιο ΑΝΙΚΑΝΟ κράτος... και εις ανώτερα...

θέλετε οργάνωση???? να μείνουν οι 500.000 στην θέση τους (αυτοί που πραγματικά δουλεύουν) και οι υπόλοιποι όχι από τις 12 στο σπίτι (όπως παρα πολλοί από αυτούς που ξέρω, ειδικά κηπουροί..) αλλά βάρδια στα δάση....

θα μου πεις τι λέω... ε καμμιά μαλακία να περνάει η ώρα ως συνήθως...

 

η υπερβολή είναι σύμμαχος της αφύπνισης αλλά η δεύτερη δυστυχώς είναι αντιστρόφως ανάλογη με την δύναμη της ανθρώπινης λήθης...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπαμε μπήκανε φωτιές και από εμπρηστές. Αυτές όμως μπήκανε μετά' date=' αφού είδαν την ανικανότητα όλων των υπεύθυνων φορέων[/b']

 

Ε συγνώμη, τώρα διέκριναν την "ανικανότητα" των "υπεύθυνων φορέων" (ο θεός ας τους κάνει);

 

Μια ζωή τα ίδια χάλια είναι. Γιατί άραγε; Μόνο ο Σκούμπι Ντου μπορεί να λύσει αυτό το μυστήριο (χμμ, λέτε να είναι τυχαίο που τον λένε Σκούμπι Ντου???)

 

Δε χρειάζεται να τίθεται θέμα επαρχίας-πρωτεύουσας, το ίδιο μπάχαλο είναι. Στη Σπύρου Λούη (ο δρόμος έξω απ'το Ο.Α.Κ.Α.) από το 2004 (τα τελευταία 3 χρόνια δηλαδή) είχαμε σχεδόν κάθε μέρα τουλάχιστον ένα τροχαίο σε ένα υπερβολικά κουλό σημείο του δρόμου όπου οι μέση ταχύητητα είναι τα 90χλμ/ώρα (όσοι ξέρουν το σημείο τα έχουν δει με τα μάτια τους). Πρόσφατα έβαλαν μυαλό και έκλεισαν το συγκεκριμένο σημείο. Με συντηρητικούς υπολογισμούς έγιναν το λιγότερο 150 σοβαρά τροχαία (ένα κάθε βδομάδα τα τελευταία 3 χρόνια) για να διορθωθεί το εξαρχής λάθος (και μάλιστα με Ολυμπιακό σχεδιασμό παρακαλώ).

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον επειδη απ οτι βλεπω η ανθρωπογεωγραφια του νοιζ ειναι αντιστοιχη με αυτη που ολοι μας κατηγορουμε (και ας προσβληθει οποιος θελει.....).....δηλαδη 4-5 σοβαροι και απο εκει και περα το χαος, σας επισυναπτω προς αποδειξη της θεωριας του οργανωμενου σχεδιου, χαρτη πυρινων μετωπων της Μεσογειου (πηγη:NASA) για το επιμαχο διαστημα (25-26-27/8) .......

 

Ειναι προφανες οτι το οργανωμενο αυτο σχεδιο ειναι πολυ μεγαλυτερο απο οσο οι Ελληναρες φανταζομαστε. Τετοια οργανωση ουτε η Μασονια.....εκτεινεται στην Αλβανια, σε ολα τα παραλια της Αδριατικης, σε ολη την Νοτια Ιταλια, και στις ακτες τις Λιβυης. Εντελως συμπτωματικα οι προβλεψεις της ΕΜΥ για τις συγεκριμενες καιρικες συνθηκες (ισχυροι ανεμοι και υψηλες θερμοκρασιες) αφορουσαν ακριβως αυτες τις περιοχες........

 

untitled2323.jpg

 

Προπαντως οργανωση λοιπον.....Ω ναι ιδου το οργανωμενο σχεδιο (ακομη χειροτερα....η ασσυμετρος απειλη...Ο ΑΡΜΑΓΕΔΩΝ... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ) α και κατι ακομα....οσοι επιμενετε στην θεωρια του οργανωμενου σχεδιου (εγω υποστηριζω την θεωρια των ηλιθιων κατοικων του Μπανανισταν.....ε ενταξει το οτι υπαρχουν και μερικοι εμπρηστες που επωφεληθηκαν της καταστασεως αυτο δεν μπορει να το αρνηθει κανεις) ας ξαναδει πως μεταδιδεται μια φωτια με 8BF και ισως διαφωτιστει για τις 120 εστιες (ακομα και μεσα στη νυχτα).......

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με συντηρητικούς υπολογισμούς έγιναν το λιγότερο 150 σοβαρά τροχαία (ένα κάθε βδομάδα τα τελευταία 3 χρόνια) για να διορθωθεί το εξαρχής λάθος (και μάλιστα με Ολυμπιακό σχεδιασμό παρακαλώ).

 

Μάλλον αποφάσισαν να το φτιάξουν γιατί ήταν λίγοι οι νεκροί και πολλοί οι τραυματίες.Αν ήταν το αντίθετο ακόμα έτσι θα ήταν..

 

 

 

 

 

 

 

Υγ. Οι τραυματίες τους κοστίζουν ντε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι άνθρωποι είναι τόσο γελοίοι που για να υποστηρίξουν τον ισχυρισμό τους περί (μόνο) εμπρησμών,χρησιμοποίησαν (μόλις πριν λίγο ο Ρουσσόπουλος) το...βίντεο που δείχνει 2 τύπους από τα 5 χιλιόμετρα σαν κουκίδες να ανάβουν (άραγε οι κουκίδες πως διακρίνονται) φωτιά.

 

Σοβαρός εκπρόσωπος.

 

Δεν βλέπουν τους Καμπουράκη-Οικονομέα να δηλώνουν απελπισμένοι ότι ταξίδεψαν σε φλεγόμενα χωριά 140χλμ και δεν συνάντησαν ούτε αντλία.

Που τους παρακαλάγανε σαν σωτήρες τους οι χωριανοί.

 

Δεν βλέπουν κάθε τέταρτο που βγαίνει στα κανάλια κάθε ανήμπορος και δηλώνει απελπισμένος να τους στείλουν έστω ένα όχημα γιατί δεν έχουν δει ούτε ένα 2 ημέρες.

 

Δεν βλέπουν το BBC που ρωτάει που είναι ρε παιδιά ένα πυροσβεστικό να το έχω για πλάνο στο ρεπορτάζ?

 

Δεν βλέπουν τον θρασύτατο Βουλγαράκη να διακόπτει με ύφος τον άνθρωπο που διαμαρτυρόταν.Με ύφος λες και του διακόψαμε τον φρέντο του από το dacapo.

 

Δεν βλέπουν πως ο πρωθυπουργός ανκοινώνει πως "6 η ώρα θα πετούν αεροπλάνα πάνω από την Ζαχάρω" για να πετάξουν μόνο..5 ώρες αργότερα .

 

Βλέπουν μόνο να φυλάξουν το φρέντο που λέγαμε,και να τους λυπηθούμε από τους εμπρηστές και τους..οργανωμένους ασύμμετρους.

 

Γιαούρτιιι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου