Προς το περιεχόμενο

Περί ανέμων, υδάτων και φωτιών...


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και επιπλεον επειδη ουκ ολιγοι βλεπω οτι στην λιστα των επιχειρηματων τους αναφερουν ως πηγες την ΤV με το εκαστοτε φερεφωνο του καθε κομματος να πρωτοστατει....(ε ξερετε ποια καναλια ειναι φερεφωνα του καθε κομματικου μηχανισμου .......και ενα παιδακι 3 χρονων μπορει να το διακρινει) φροντιστε, αν σας ενδιαφερει να εχετε πληρεστερη και διαυγεστερη εικονα, να ενημερωθειτε απο αλλα μεσα.......100% ενημερος μπορει να εινια βεβαια κανεις μονο αν βρισκεται εκει, στην Ηλεια, στην Ολυμπια και στις πληγεισες περιοχες, αλλα το να πηγαζει ο λογος του καθενος απο τα παντελως αναξιοπιστα και κατευθυνομενα υποκειμενα της Ελληνικης ΤV δεν το αξιολογω ουτε ως καλη πληροφορηση ουτε ως βαρυνοντα επιχειρηματα .........

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 299
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οσο για τους Κεννεντυ ασε καλυτερα...... η επικοινωνια της απατης σε ολο της το μεγαλειο ηταν (και βεβαια δεν πετυχαν τιποτα που δεν θα γινονταν ετσι κι αλλοιως μια και η black power καταφερε οτι καταφερε και οχι βεβαια οι χλιαροι Κεννεντυ.. :roll: )

 

Ειναι λιγο εκτος θεματος ειναι η αληθεια αλλα...... φανταζεσαι την black power απεναντι στον Ρηγκαν η στον πατηρ Μπους?????Θα ειχε την ιδια τυχη?

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, μέχρι να έρθει ο επόμενος Μπάτμαν δεν κοιτάμε να σοβαρευτούμε και μεις από τη μεριά μας;

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα, ηταν σαν ποταμι που ηταν αδυνατο να το σταματησει κανεις μη νομιζεις βεβαια οτι τους εδωσαν και τιποτα απλα "ανοιξαν" λιγο τη ....βαλβιδα εκτονωσης.... (το εχουν βεβαια σταματησει τωρα αυτο το ποταμι εδω και με αλλους πιο "πολιτισμενους" τροπους οπως ο ηθικος,οικονομικος και πολιτιστικος εκφυλισμος και αλλα ωραια........... :roll: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και επιπλεον επειδη ουκ ολιγοι βλεπω οτι στην λιστα των επιχειρηματων τους αναφερουν ως πηγες την ΤV με το εκαστοτε φερεφωνο του καθε κομματος να πρωτοστατει....(ε ξερετε ποια καναλια ειναι φερεφωνα του καθε κομματικου μηχανισμου .......και ενα παιδακι 3 χρονων μπορει να το διακρινει) φροντιστε' date=' αν σας ενδιαφερει να εχετε πληρεστερη και διαυγεστερη εικονα, να ενημερωθειτε απο αλλα μεσα.......100% ενημερος μπορει να εινια βεβαια κανεις μονο αν βρισκεται εκει, στην Ηλεια, στην Ολυμπια και στις πληγεισες περιοχες, αλλα το να πηγαζει ο λογος του καθενος απο τα παντελως αναξιοπιστα και κατευθυνομενα υποκειμενα της Ελληνικης ΤV δεν το αξιολογω ουτε ως καλη πληροφορηση ουτε ως βαρυνοντα επιχειρηματα .........[/quote']

 

Το γεγονός αυτό ήταν τόσο μεγάλο και σημαντικό και οι εξελίξεις τόσο γρήγορες που δεν μπορεί να διαστρεβλωθούν.Το μικρόφωνο το έπαιρναν στα χέρια απελπισμένοι κάτοικοι και μιλούσαν με την απόγνωση στα μάτια.

 

Έτσι τα λεγόμενα του Καμπουράκη πχ ότι δεν έχει δει ούτε αντλία από το πρωι σε τόσα χωριά που πήγε,διασταυρώνεται από το ρεπορτάζ και των άλλων καναλιών αν κάνεις ένα γρήγορο ζάπινγκ όπου το 90% των ανθρώπων που μιλάνε δεν έχουν δει βοήθεια.Αυτό ένα παράδειγμα.

 

Σε realtime γεγονότα η άμεση ενημέρωση της τηλεόρασης δεν παίζεται.

 

Αν έχει κάποιος ένα στοιχειώδες IQ μπορεί να φιλτράρει την κατευθυνόμενη σαβούρα από την πραγματική είδηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 Haryy, κι εγώ πιστεύω ότι μπορείς να καταλάβεις τι αξίζει και τι όχι από αυτά που ακούμε.

 

Ε πάνω που είπα να μην ξαναμιλήσω δεν άντεξα.

 

Σύμφωνα με την Ντορούλα (την 3η στο κόμμα) βρέθηκε η σκοτεινή απειλή που πλανάται πάνω από τα δάση μας. Για άλλη μια φορά φταίνε οι αναρχικοί-κουκουλοφόροι.....

 

Εύγε.....

 

Έλα ντε! Εγώ γενικώς την πάω αυτήν, αλλά αυτό που είπε ήταν Α-Π-Α-Ρ-Α-Δ-Ε-Κ-Τ-Ο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γεγονός αυτό ήταν τόσο μεγάλο και σημαντικό και οι εξελίξεις τόσο γρήγορες που δεν μπορεί να διαστρεβλωθούν.Το μικρόφωνο το έπαιρναν στα χέρια απελπισμένοι κάτοικοι και μιλούσαν με την απόγνωση στα μάτια.

 

Α καλα τιποτα πιο ευκολο απο το να διαστρεβλωσεις και το πιο μεγαλο γεγονος...........Μαλλον δεν εχεις ακουσει ποτε τη λεξη προπαγανδα......Ηδη η πραγματικοτητα (και πολυ περισσοτερο η ιδια η ιστορια) σε διαψευδει.....

 

Έτσι τα λεγόμενα του Καμπουράκη πχ ότι δεν έχει δει ούτε αντλία από το πρωι σε τόσα χωριά που πήγε' date='διασταυρώνεται από το ρεπορτάζ και των άλλων καναλιών αν κάνεις ένα γρήγορο ζάπινγκ όπου το 90% των ανθρώπων που μιλάνε δεν έχουν δει βοήθεια.Αυτό ένα παράδειγμα.[/quote']

 

Α ο Καμπουρακης....ναι......ΟΚ

 

η σωστη κριση προυποθετει και νηφαλιοτητα................δεν ξερω ποσο καλος πομπος πληροφορησης θα ημουν αν ειχε καει το σπιτι μου, ειχα χασει 3 μελη της οικογενειας μου, και μου εβαζαν το θαυματουργο εργαλειο στα χερια.........

 

Αντιστροφα παλι δεν ξερω ποσο καλος πομπος πληροφορησης θα ημουν αν το σπιιτι μου ηταν απο τα διασωθεντα......

 

Σε realtime γεγονότα η άμεση ενημέρωση της τηλεόρασης δεν παίζεται.

 

Ναι' date=' αν κλεισεις τον ηχο........

 

Αν έχει κάποιος ένα στοιχειώδες IQ μπορεί να φιλτράρει την κατευθυνόμενη σαβούρα από την πραγματική είδηση.

 

Οταν ακουω τη λεξη IQ αντανακλαστικα με πιανουν τα γελια γιατρε μου.........

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ε πάνω που είπα να μην ξαναμιλήσω δεν άντεξα.

 

Σύμφωνα με την Ντορούλα (την 3η στο κόμμα) βρέθηκε η σκοτεινή απειλή που πλανάται πάνω από τα δάση μας. Για άλλη μια φορά φταίνε οι αναρχικοί-κουκουλοφόροι.....

 

Εύγε.....

 

Έλα ντε! Εγώ γενικώς την πάω αυτήν' date=' αλλά αυτό που είπε ήταν Α-Π-Α-Ρ-Α-Δ-Ε-Κ-Τ-Ο!!![/quote']

 

Εγω παλι δεν το βλεπω ως απαραδεκτο ουτε και το αποκλειω .......Εκτος και αν εννοουσε οτι ΟΛΟ ΤΟ ΣΚΗΝΙΚΟ ηταν αναρχικοι των Εξαρχειων......

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 Haryy' date=' κι εγώ πιστεύω ότι μπορείς να καταλάβεις τι αξίζει και τι όχι από αυτά που ακούμε.

 

Ε πάνω που είπα να μην ξαναμιλήσω δεν άντεξα.

 

Σύμφωνα με την Ντορούλα (την 3η στο κόμμα) βρέθηκε η σκοτεινή απειλή που πλανάται πάνω από τα δάση μας. Για άλλη μια φορά φταίνε οι αναρχικοί-κουκουλοφόροι.....

 

Εύγε.....

 

Έλα ντε! Εγώ γενικώς την πάω αυτήν, αλλά αυτό που είπε ήταν Α-Π-Α-Ρ-Α-Δ-Ε-Κ-Τ-Ο!!!

 

οφτοπικ/

Tην πας?? Πως ειναι δυνατον να πας εναν ανθρωπο ο οποιος συρει το ονομα ενος πεθαμενου και συγχρονως εκμεταλλευεται την δικια της "οικογενειακη παραδοση".

οφτοπικ/

 

 

φεντεριαρη, φυσικα και ειναι απαραδεκτο, να κατηγορεις του αναρχικους/αντιεξουσιαστες/μπαχαλους για τις φωτιες. Ειναι περα απο καθε φαντασια. Απλα δεν εχουν απο που να πιαστουν και τους εχουν παρει σβαρνα ολους. Ξερεις αυτοι οι τυποι δεν εχουν προβλημα με τα δαση και του κατοικους των χωριων και της επαρχιας, αλλα με την εξουσια. Αν ειναι δυνατον να θεωρουμε οτι εχουν βαλει 8 ντουζινες ηλιθιοι τις φωτιες σε ολη την ελλαδα. Ναι, το βρικαμε τωρα.Ολα τα κακα της οργανωσης αυτης της χωρας προερχονται απο τους αντιεξουσιαστες.

 

Επισης λες για την πληροφοριση απο τα καναλια. Ναι λενε, βλακιες. Χοντρες κιολας. Αλλα οταν σου δειχνει η καμερα και σου λεει ο δημοσιογραφος τωρα θα καει αυτο το χωριο και βλεπεις το χαος απο πισω, δεν μπορει παρα να ειναι αληθεια. Οταν σου λεει ο δημοσιογραφος, "κανανε 8 ριψεις τα αεροπλανα και μετα φυγανε, ΓΙΑΤΙ?" ΞΕΡΕΙΣ οτι λεει π@παριες, γιατι τα αεροπλανα αυτα πρεπει να ανεφοδιαστουν. Για καποιο λογο φευγουν. Αλλα οι παρωπιδες μας ενοχλουν να δουμε καθαρα. Και μετα λεμε για iq.

 

εντιτ: συγνωμη για τα οποια ορθογραφικα.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σου απαντησω εγω........δεν χρειαζομαι πιστοποιητικα (οπως ο ηγετης της εκκλησιας μας που χρησιμοποιει συχνα το ρημα) για να ΠΑΩ καποιον....Μου αρκει ο πολιτικος του λογος.....

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου