Προς το περιεχόμενο

Περί ανέμων, υδάτων και φωτιών...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως αυτό που μου τη δίνει περισσότερο, είναι ότι έχουν καταντήσει αυτού του είδους η πορείες, να αποτελούν πλέον το άλωθι της απραξίας μας. Και η προηγούμενη έγινε, χάρηκαν όλοι για 1-2 ώρες, αλλά μετά που κρύφτηκαν; Αλλά ναι θα μπορούν πλέον να λένε στα παιδιά τους ήμουν κι εγώ εκεί...

 

Μόνο που αυτό αποτελεί μόνο μια πρόταση του εξής διαλόγου:

 

-Τι έκανες τότε μπαμπάκα;

-Ήμουν κι εγώ στην συγκέντρωση παιδί μου.

-Μπράβο μπαμπά. Μετά τι έκανες;

-Πήγα στην συγκέντρωση.

-Το είπαμε αυτό. Παρακάτω;

-Ε... ήταν ωραία η συγκέντρωση, οργανωμένη, με κόσμο με... με... με...

-Ναι καλά ωραία. Τι άλλο έκανες μπαμπάκα;

-Ε τι άλλο να κάνω; Όταν ξαναέγινε η επόμενη καταστροφή, ξαναπήγα στη συγκέντρωση!

-Ε;

-Ναι!

-Α ωραία μπαμπάκα. Κάτι ακόμα: Γιατί τα ίδια που ίσχυαν τότε, ισχύουν και τώρα; Γιατί το ίδιο όνομα που με κυβερνούσε με κυβερνάει ακόμα; Γιατί η ίδια καταστροφή που έγινε τότε, την βλέπω να πραγματοποιείται και πάλι στις ειδήσεις; Τι έκανες γιαυτό μπαμπάκα;

-Πήγαινα στις συγκεντρώσεις....

-Ε μπράβο παλιομ@λ@κ@ καραγκιόζη....

 

Και μετά θα τα βάζω με την εκδιδομένη γυνή την κοινωνία, για το που βαδίζει, που με έβρισε το παιδί μου και γιατί κατεβαίνει στις δικές του συγκεντρώσεις και τα σπάει και τα καίει.... :roll:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 299
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Tην πας?? Πως ειναι δυνατον να πας εναν ανθρωπο ο οποιος συρει το ονομα ενος πεθαμενου και συγχρονως εκμεταλλευεται την δικια της "οικογενειακη παραδοση".

Τη θεωρώ αξιόλογη και τίμια πολιτικό. Κι ας είναι κόρη του Δρακουμέλ.

 

Γιατί σκούζουν όλες οι εθελοντικές οργανώσεις' date=' αλλά πάντα αλλάζουμε κανάλι, για να μην ακούσουμε πάλι τους μίζερους ρομαντικους;[/quote']

+1. "Ωχ μωρέ άλλαξέ τους, να μας μαυρίσουν την καρδιά βραδυάτικο; Τι νόημα έχει;"

 

Βλέπεις όμως να έχει ο κόσμος χρόνο για τέτοιες κινήσεις όταν δουλεύει από το πρωί μέχρι το βράδι?Δεν προλαβαίνει να δει ένα φίλο' date='μια φίλη.

 

Μας προγραμματίσανε οι μπούστηδες έτσι λες και είμαστε software.[/quote']

Διαφωνώ κάθετα. Εγώ δε δουλεύω, έχω σχολή. Αν θέλω μπορώ να βρω ώρες. Η ΣΥΝΤΡΙΠΤΙΚΗ πλειοψηφία των γνωστών μου ανεξαρτήτως ηλικίας και δουλειάς ΜΠΟΡΕΙ. Ελάχιστοι όντως δε μπορούν.

 

Επιπλέον, ποιοι μας προγραμματίσανε; Κανείς, μόνοι μας το κάναμε. Ας μην ψάχνουμε άλλωθι...

 

Εγώ προσπαθώ ακόμα να καταλάβω πάντως πώς έτσι ξαφνικά κάηκε η μισή Ευρώπη και τα Βαλκάνια...Δεν έχει ξαναγίνει αυτή η καταστροφή..400.000 στρέμματα στην Πορτογαλία' date='άλλες 500.000 στην Ιταλία,Γαλλία,Βουλγαρία,Κροατία, κάηκαν σε τεράστιο βαθμό...[/quote']

Κατά τη γνώμη μου αυτό είναι επιχείρημα υπέρ του κλίματος. Να είχε γίνει ΜΟΝΟ εδώ να πω ίσως να παίζει κάτι. Γιατί κάποιος να θέλει να καταστρέψει ΟΛΗ τη μεσόγειο; Απλά ΟΛΟΙ οι μεσογειακοί λαοί είμαστε εξίσου αδιάφοροι και γελοίοι. Στην Ισπανία που πήγα, πανβρώμικη και γεμάτη σκουπίδια παντού. ΠΩΣ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΟΥΝ ΤΑ ΙΔΙΑ;;;;;;;

 

+100 σε blue και boukaw. Με βάση την υποκειμενική μου κρίση χαίρομαι να βλέπω ότι άνθρωποι της ηλικίας μου έχουν αυτές τις απόψεις.

 

 

 

Και κάτι προς όλους σας (μας). Εγώ δε διαφωνώ με την πορεία. Μήπως όμως να σκεφτείτε εκτός της πορείας να γραφτείτε και κάπου σε μια εθελοντική οργάνωση που καθαρίζει τα βουνά, τις παραλίες, βοηθάει τους πληγέντες σε δύσκολη ώρα ή κάτι τέλος πάντων;; Ειλικρινά το λέω... Ας βγει κάτι καλό από αυτήν την τραγωδία....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάτι προς όλους σας (μας). Εγώ δε διαφωνώ με την πορεία. Μήπως όμως να σκεφτείτε εκτός της πορείας να γραφτείτε και κάπου σε μια εθελοντική οργάνωση που καθαρίζει τα βουνά' date=' τις παραλίες, βοηθάει τους πληγέντες σε δύσκολη ώρα ή κάτι τέλος πάντων;; Ειλικρινά το λέω... Ας βγει κάτι καλό από αυτήν την τραγωδία....[/b']

 

άστο μωρέ δεν έχουμε χρόνο και λ7 (αλλά να κουνάμε τον κώλο μας κάθε βράδυ στα τραπέζια και στις καφετέριες και να παραγγέλνουμε την 10η ίδια άχρηστη σε εμάς κιθάρα και... και... και... μπορούμε). Απλά θα πάμε σε καμιά συγκεντρωσούλα και θα έχουμε τη συνείδησή μας ήσυχη! :roll:

 

Από 1-2 ωρίτσες την βδομάδα να διαθέταμε όλοι όσοι κοπτόμαστε τόσο.....

Και ούτε, απλά 1 σινιάλο με την κόρνα κάθε φορά που βλέπουμε άλλους να δραστηριοποιούνται, έτσι για το γαμώτο, παρά να γυρνάμε το κεφάλι μας, λέγοντας τι βαρεμένοι είναι αυτοί, πόσο κουράγιο δίνει να ξέρατε....

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, δεν μπορώ να σας καταλάβω. :?

Συμφωνώ ότι όλοι έχουμε τις ευθύνες μας, ότι ο καθένας μπορεί να ευαισθητοποιηθεί παραπάνω για να βελτιώσει ουσιαστικά (και όχι στα λόγια) την κατάσταση, μαζί σας κι εγώ.

 

Αν όμως δεν γουστάρετε συγκέντρωση, ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΤΕ, end of story! Κάθετι παρόμοιο που γίνεται είναι για καλό. Μπορεί να πάνε οι οικολόγοι του καναπέ και να θεωρήσουν ότι έκαναν το χρέος τους, μπορεί και όχι! Ίσως μετά τη συγκέντρωση ένα μάτσο άνθρωποι να γίνουν πιο δραστήριοι πάνω στο θέμα και να αναλάβουν σοβαρή δράση. Αφήστε να γίνει λοιπόν η πορεία μπας και υπάρξει όφελος για όλους, μην αφορίζετε αυτή την κίνηση. ¶λλωστε, ο καθένας κάνει ό,τι μπορεί για το περιβάλλον, right; :wink:

 

Υ.Γ. Δεν είμαι οικολόγος του καναπέ btw...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις εκλογές προσωπικα θα δώσω μια μούτζα σε όλους.Και πολύ τους είναι...

 

Φίλε μου' date=' καλύτερα είναι να ξεκινήσεις, δίνοντας μία μούτζα στους τηλεπαρουσιαστές και τα κανάλια που παρακολουθείς, διότι (αντίθετα απ' ότι πιστεύεις) δεν σε κρατάνε ενημερωμένο, και οι συνακόλουθες αποφάσεις σου (μούτζες κλπ) δεν είναι αποφάσεις ενημερωμένου ανθρώπου.

 

[/quote']

Φίλε μου ας μην ηταν οι τηλεπαρουσιαστές και τα κανάλια που παρακολουθώ, και θα σου έλεγα πόσες φωτιές θα έκαιγαν χωρίς να τις έχουμε πάρει χαμπάρι.Στο συγκεκριμένο θέμα τουλάχιστον η τηλεόραση βοήθησε σημαντικά.

ttp://s1.gladiatus.gr/game/c.php?uid=31718

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι διαδηλώσεις είναι απλά άχρηστες και αν μου βρεις ένα πράγμα που να έχει αλλάξει τα τελευταία πενήντα χρόνια λόγω κάποιας διαδήλωσης θα σου πω ένα μεγάλο μπράβο. Σε οποιαδήποτε χώρα.

 

Παράδειγμα στενόμυαλου ανθρώπου. Τότε κάτσε εσύ με σταυρωμένα χέρια και κάνε και καμμιά προσευχή μπάς και αλλάξει τίποτα...Αν όλοι σκεφτόμασταν οπως εσύ θα επικρατούσε σήμερα το χάος....

ttp://s1.gladiatus.gr/game/c.php?uid=31718

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, χωρίς να συμφωνώ με τον eye, δε θα επικρατούσε το χάος αν γινόταν αυτό που έλεγε: αντί να κάνουμε διαδηλώσεις να βοηθάμε και να συμβάλλουμε ουσιαστικά στην αντιμετώπιση των προβλημάτων. Εγώ θεωρώ ότι και η διαδήλωση καλή και σωστή είναι, αλλά ο άνθρωπος δεν είπε να μην κάνουμε τίποτα, είπε να κάνουμε κάτι πιο ουσιαστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε κάτσε εσύ με σταυρωμένα χέρια και κάνε και καμμιά προσευχή μπάς και αλλάξει τίποτα

 

Ήδη προσεύχομαι να σου καεί η τηλεόραση και να ανοίξει ένα βιβλιοπωλείο δίπλα στο σπίτι σου.

 

...Αν όλοι σκεφτόμασταν οπως εσύ θα επικρατούσε σήμερα το χάος....

 

... ενώ επικρατεί η τάξη και η σύνεση.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήδη προσεύχομαι να σου καεί η τηλεόραση και να ανοίξει ένα βιβλιοπωλείο δίπλα στο σπίτι σου.

 

χωρις κανενα ιχνος ειρωνίας' date=' μπορεις να μου αναφέρεις τι προτείνεις για να φύγουμε από αυτο το αδιέξοδο???

εγω το παραδέχομαι, ειμαι ένας παθητικος νεοέλληνας ποτ κάθομαι μπροστά στην tv και ενημερώνομαι απ τα πραγματικά άθλια media..

 

[b']ΕΣΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ??[/b]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου