Προς το περιεχόμενο

Περί ανέμων, υδάτων και φωτιών...


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

οι κινητοποιήσεις χωρίς "ταμπέλα" όπως η αυριανή έχουν σκοπό τον "ψίθυρο" και όχι τις κατευθυνόμενες "κραυγές"...

 

αν νομίζεις ότι "τρέχεις" αρκετά ήδη ή ότι επειδή θα υπάρχουν και μερικές δεκάδες "ταμπελωμένοι" ακυρώνεται ο σκοπος της συγκέντρωσης καλά θα κάνεις να μην έρθεις... με την απουσία σου μπορεί να εφησυχάσουν και οι δεύτεροι και να μην πατήσουν...

 

οι συγκεντρώσεις διαμαρτυρίας που οργανώνονται μέσω internet είναι το μέσον άμυνας του μέλλοντος για τον μέσο πολίτη που δεν γουστάρει "καπέλωμα" όπως και για ταλαίπωρους σαν και μένα που έχουν από το παρελθόν τους "γκαρνταρόμπα με καπελάκια" αλλά εκτός μόδας και σκοροφαγωμένα από την αναποτελεσματικότητα τους...

 

και ναι είναι στα σπάργανα αυτή η μορφή και αύριο μπορεί να μαι μόνο εγώ και δέκα άλλοι αλλά δεν θα κρατάμε σημαίες φίλε μου bouk και αν ήσουν στην ηλικία μου θα σου λεγε πολλά έστω κι αυτό... από κάπου πρέπει να ξεκινήσει κάτι κάποτε...

 

πόσο μάλλον στους εκάστοτε κυβερνώντες που θα αρχίσουν να ανησυχούν αν γίνει ρεύμα εν καιρώ...

ξέρεις τι είναι να χάνεις ala carte πελάτες και να πρέπει μετά να τους πείσεις με έργα και με πρόγραμμα??? αν μη τι άλλο είναι κουραστικό...

 

τέλος με όλη την συμπάθεια που σου τρέφω ελπίζω να μην είσαι από αυτούς που αφορίζουν κάτι γενικευμένα, βγάζοντας αβίαστα πομπώδη συμπεράσματα...

 

ο όρος "ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ" έστω και ένας να πάει με αγνή έστω και μίζερα ρομαντική διάθεση, είναι ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΗ...

 

τέλος αν νομίζεις ότι επειδή εδώ ρίξαμε όλοι μια φάλτσα κορωνίτσα κάτι κάναμε πάρτο αλλιώς... και αν ήδη τρέχεις και απαξιώνεις το αυριανό

αυτοακυρώνεσαι γιατί πολλές από αυτές τις κορώνες ήταν δικές σου...

 

όπως δεν θα συμμετάσχεις αύριο, το ίδιο θα πρεπε να κάνεις και σε αυτό το threand...

 

 

YΓ. τώρα το πόσο "τρέχει" ο καθένας και προς ποια κατεύθυνση και για πόσα δευτερόλεπτα είπαμε... άστο να το κρίνουν τα παιδιά του... εσένα δεν σου πέφτει λόγος για τον απλό λόγο ότι δεν ξέρεις και δεν μπορείς να ξέρεις...

περιορίσου στα του εαυτού σου, σε κρίσεις για γεγονότα που δεν γνωρίζεις...και όχι να "ταμπελώνεις" συλλήβδην άλλους δίνοντας άλλοθι σε μια απόφαση σου...

δεν είπα να έλθεις... είπα απλά ότι ελπίζω να σε δω εκεί...

δεν πειράζει κάποια στιγμή θα βρεθούμε σε μια καφετέρια έτσι κι αλλιώς να μιλήσουμε για gear χωρίς πριν να έχουμε πριν περάσει από το Σύνταγμα...

 

ΥΓ 2 Τα μαύρα μπορούμε να τα φορέσουμε και για τα χάλια μας..

 

ΥΓ 3 παρόλα αυτά, σέβομαι την απόφασή σου όσο και την δική μου να πάω... και χωρίς υποκρισία..

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 299
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Στη θεσ/νίκη λογικά θα γίνει στην Αριστοτέλους. Θα μαζέψει άραγε κόσμο, ή θα κοιταζόμαστε 10 νοματαίοι με την απορία "Λες να ήρθε γι'αυτό"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

φίλε neeq θα το ξέρουμε μεθαύριο ...

πάντως φίλοι από την Θεσσαλονίκη με πολιτική και όχι κομματική συνείδηση

έμαθα ότι δεν θα χωρέσουν σε ταξί και θα πάρουν λεωφορείο... :lol:

 

φίλε Harilatron.. το θέμα δεν είναι να αλλάξεις γνώμη εσύ γι αυτούς (τους πολιτικάντηδες) το θέμα είναι να αλλάξουν αυτοί γνώμη για σένα...

και για να το κάνουν πρέπει να σε δουν κάπου (για να μάθουν ότι υπάρχεις...) χωρίς ταμπέλα και κατά συνέπεια "βοσκό" που νομίζω καταλαβαίνεις τι εννοώ...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....δεν χρειαζομαι πιστοποιητικα για να ΠΑΩ καποιον....Μου αρκει ο πολιτικος του λογος.....

 

O ΠΟΙΟΣ?? 8O Ελπίζω να κατάλαβα λάθος.. :roll:

 

Εγώ προσπαθώ ακόμα να καταλάβω πάντως πώς έτσι ξαφνικά κάηκε η μισή Ευρώπη και τα Βαλκάνια...Δεν έχει ξαναγίνει αυτή η καταστροφή..400.000 στρέμματα στην Πορτογαλία,άλλες 500.000 στην Ιταλία,Γαλλία,Βουλγαρία,Κροατία, κάηκαν σε τεράστιο βαθμό...

 

 

 

Θεωρίες συνομωσίας, είπαμε?...

wake up, little Susie..Δεν ανέβηκε τόοοοσο πολύ πια η θερμοκρασία του πλανήτη..

Κάτι βρωμάει, και βρωμάει πολύ μάλιστα

 

Εdit: Απλά είναι δύσκολο ως ακατόρθωτο να καταλάβουμε τα πολιτικά παιχνίδια που παίζονται & μάλλον δε θα μάθουμε ποτέ...

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε neeq θα το ξέρουμε μεθαύριο ...

πάντως φίλοι από την Θεσσαλονίκη με πολιτική και όχι κομματική συνείδηση

έμαθα ότι δεν θα χωρέσουν σε ταξί και θα πάρουν λεωφορείο... :lol:

 

Μπάαα...άλλο ένα ταξι και είμαστε ΟΚ...

 

Φοβάμαι ότι -όπως πάντα- θα βρεθεί κάποια ομάδα να καπελώσει για λογαριασμό της την κίνηση.

 

:roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φεύγουμε τότε για να μείνουν μόνοι τους σαν καρικατούρες.Εγώ αν συμβεί αυτό θα πάω στην πλατεία μου κα θα 'μαι μια χαρούλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ο Λιακόπουλος κάτι έλεγε χτες βράδυ για κάποιους ακατανόμαστους που προσπαθούν να ανεβάσουν τις θερμοκρασίες του πλανήτη.

Το ποιοί είναι αυτοί θα το μάθουμε στο επόμενο βιβλίο του.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
...

 

φίλε Harilatron.. το θέμα δεν είναι να αλλάξεις γνώμη εσύ γι αυτούς (τους πολιτικάντηδες) το θέμα είναι να αλλάξουν αυτοί γνώμη για σένα...

και για να το κάνουν πρέπει να σε δουν κάπου (για να μάθουν ότι υπάρχεις...) χωρίς ταμπέλα και κατά συνέπεια "βοσκό" που νομίζω καταλαβαίνεις τι εννοώ...

 

Φίλε npap καταλαβαίνω τι εννοείς.

Και για την Πάρνηθα δεν έγινε κάτι τέτοιο?

Έξω από τη Βουλή.....

Μάλιστα....:roll:

Ο ενδοιασμός μου βρίσκεται στο ότι εν τω μέσω του φορτισμένου αισθήματος' date=' τέτοιες πράξεις χάνουν το νόημά τους. Είναι πολύ εύκολο ο εκάστοτε κυβερνών να σκεφτεί "Ας τους....παρόρμηση είναι....την άλλη βδομάδα θα το έχουν ξεχάσει."

 

ΚΑΙ ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΚΙΟ για την πλειοψηφία αυτών που σήμερα νοιώθουν την οργή τους να ξεχειλίζει? (ΟΚ, όχι για όλους...κάποιοι θα θυμούνται....όχι βέβαια όσο αυτοί που κάηκαν οι άνθρωποι ή οι περιουσίες τους )

 

Εξάλλου, τι έχει να ζητήσει κανείς σήμερα?

Νομίζω ότι το μόνο που έχει να ζητήσει κανείς σήμερα, είναι καλύτερη νομοθεσία, αλλά κυρίως Παιδεία και ενημέρωση πάνω στο ζήτημα. Μήπως και "ξυπνήσουν" τα διάφορα ζώα που είτε από πρόθεση είτε από αμέλεια βάζουν φωτιές και καταλάβουν το μέγεθος της ανοησίας τους. Πότε θα φέρουν αποτέλεσμα όλα αυτά? Σε 20 χρόνια? Κάτι τέτοιο.

 

Μέχρι τότε, αντί να πάτε με μαύρα ρούχα στα κέντρα των πόλεων, μάλλον πρέπει να πάτε με μαύρες βοιδόπ@@τσες στις καιγόμενες περιοχές και να ψάξετε τα προαναφερθέντα ζώα για ένα full service. Κι εγώ τότε μαζί σας. :lol:

 

Αλλά μία συγκέντρωση...στο κέντρο της πόλης....για το δάσος...νομίζω είναι καταδικασμένη να γίνει 3λεπτο θέμα στο STAR ανάμεσα στα ρεπορτάζ "Γιγάντιο Πάντα γεννήθηκε σε αιχμαλωσία" και " Τα χειμωνιάτικα εσώρουχα του έλληνα σχεδιαστή Σάκη".

Εκτός αν κατεβούν και κάποιοι πολιτευόμενοι μαζί σας (Το αποκλείεις :lol: ) . Με μαύρα ρούχα και μαύρα γυαλιά....όπως πάνε σε όλες τις κηδείες... για να μπορεί να παίζει το μάτι τους δεξιά - αριστερά.

 

Σχετικό/¶σχετο:

Ανεξάρτητα αν πάτε ή όχι στις συγκεντρώσεις ντυμένοι μυροφόρες ( :lol: ) μπορείτε παράλληλα να γράφετε επώνυμα στα blog των διαφόρων υποψηφίων ότι θα θέλατε να δείτε από το κόμμα τους να παρουσιάζει σοβαρότερο περιβαλλοντικό σχεδιασμό (ανάπτυξη - προστασία). Εγώ μόλις το έκανα σε 2 μεριές.

 

Χαιρετισμούς,

Χ.

 

Μόλις σημείωσα στο ημερολόγιό μου... σε ένα μήνα θα ξυπνήσω αυτό το thread. Φοβάμαι ότι θα μας φανεί μια παλιά ξεχασμένη ιστορία καθώς ο καθένας από μας θα έχει ξαναβουτήξει στην καθημερινότητά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις σημείωσα στο ημερολόγιό μου... σε ένα μήνα θα ξυπνήσω αυτό το thread. Φοβάμαι ότι θα μας φανεί μια παλιά ξεχασμένη ιστορία καθώς ο καθένας από μας θα έχει ξαναβουτήξει στην καθημερινότητά του.

 

Είτε το θέλουμε είτε όχι. Με τους ρυθμούς σήμερα τείνει να γίνει φυσικός νόμος.

 

Στις 17 θα είναι απλά μια αναφορά για τα αποτελέσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O ΠΟΙΟΣ?? icon_eek.gif Ελπίζω να κατάλαβα λάθος.. icon_rolleyes.gif

 

Κι εγω δεν καταλαβα τι καταλαβες λαθος.....anyway δεν χρειαζεται να μπεις στον κοπο να μου εξηγησεις....

 

wake up' date=' little Susie..Δεν ανέβηκε τόοοοσο πολύ πια η θερμοκρασία του πλανήτη..

Κάτι βρωμάει, και βρωμάει πολύ μάλιστα

 

Εdit: Απλά είναι δύσκολο ως ακατόρθωτο να καταλάβουμε τα πολιτικά παιχνίδια που παίζονται & μάλλον δε θα μάθουμε ποτέ...[/quote']

 

Τελικα τωρα που το λες μαλλον πρεπει να ειμαι πιο υποψιασμενος......ισως να ειναι πισω απο ολα αυτα η λεσχη Μπιλντεμπεργκ......η ο διεθνης σιωνισμος.....ισως παλι να θελει ο πλανηταρχης να αποσταθεροποιησει την νοτιανατολικη Μεσογειο...την μονη ατιθαση περιοχη του πλανητη που αντιστεκεται στην Pax Americana (και εχει και τους πιο ομορφους, εξυπνους, καλυτεροτερους κατοικους)

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου