Προς το περιεχόμενο

Melodyne ... ΑΞΙΖΕΙ να το δείτε!!!


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Nα σου πω την αλήθεια τα έχω βαρεθεί όλα αυτά, προτιμώ να ακούω φοβερούς μουσικούς με τα λαθάκια και τα λοιπά φαλτσάκια παρά αυτό το ρομποτισμό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η βίβλος του Έλληνα σκυλοπαραγωγού!!!
:lol: :lol: :lol: Αν και δεν ισχύει μόνο γι αυτούς.... :lol: :lol:

 

:) φυσικά και δεν ισχύει.

Με το Melodyne πέρα από διόρθωση των φωνητικών,μπορείς να φτιάξεις εύκολα και αρμονίες...πχ παίρνεις το 1ο layer με τα original φωνητικά και φτιάχνεις ένα 2ο με τις φωνές σε τρίτες.

Ένα άλλο ωραίο είναι: 1ο layer τα original φωνητικά (αρκεί να είναι καλό take) και 2ο layer διορθωμένο μέσα από το Melodyne. Γλιτώνεις τα άπειρα takes για layring κλπ...και τα νεύρα σου (βλ post Superfunk, περί εγγραφή φωνητικών σε άλλο thread)

 

Τέτοια "τρικ" παίζουν γενικά στην παγκόσμια μουσική βιομηχανία...

 

@fleamail: Πάλι καλά που το χρησιμοποιούν...αλλιώς ο σχιζοφρενής δολοφόνος θα δολοφονούσε και τα ηχεία μας πέρα από τα αυτιά μας :D :D :D

Τσάμπα καίει η....κονσόλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έχω 1 αρχείο με τελείως λάθος χρήση του, που το αποτέλεσμα είναι τραγικότατο. Δεν ξέρω αν μπορώ να το σηκώσω, καθώς δεν είναι δικιά μου δουλειά...

 

Οπότε αν δεν ξέρεις να το δουλεύεις, όσο καλό και να είναι, αγγούρια θα πάρεις. :lol:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η βίβλος του Έλληνα σκυλοπαραγωγού!!!

Nα σου πω την αλήθεια τα έχω βαρεθεί όλα αυτά' date=' προτιμώ να ακούω φοβερούς μουσικούς με τα λαθάκια και τα λοιπά φαλτσάκια παρά αυτό το ρομποτισμό![/quote']

 

πες τα ρε παρη!+100000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά παίδες αυτό δεν είναι για τα όποια φαλτσάκια, που όλοι μας πιστεύω ότι τα γουστάρουμε, αλλά για τραγικές περιπτώσεις ατάλαντων που αυτοαποκαλλούνται τραγουδιάρηδες-καλλιτέχνες (my bloody arshe in england tonque)

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εντυπωσιακό στο Melodyne είναι ότι σου επιτρέπει πρώτα να γράψεις τη μουσική σου και μετά να βάλεις τα φωνητικά. Ακούστε ένα δείγμα που έκανα έτσι, και το Melodyne έφερε τα φωνητικά samples στο σωστό pich και tempo...ΕΥΚΟΛΑ!

http://www.noiz.gr/modules/My_Uploads/user_folders/marathon/Ethno_3%201.mp3

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Orient orld και midi κιθάρες elavd φίλε μου...έχω την εντύπωση ότι το μέλλον ανήκει στις προσομειώσεις!!!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου