Προς το περιεχόμενο

Gibson ES-335


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ και αρκετό καιρό σκέφτομαι να προχωρίσω σιγά σιγά στην αγορά μιας κιθάρας με διπλούς γιατί πραγματικά αναζητώ τον ήχο τους! Και αφού έψαξα και για ήχους αναφοράς που μου αρέσουν κατέληξα στην ΕS335. Φυσικά με τις Gibson δεν έχω ασχοληθεί ποτέ ως φανατικός φεντεράκιας γι αυτό δεν έχω ιδέα που να κατευθυνθώ! Φαντάζομαι (βασικά είμαι σίγουρος) δεν αξίζει να πάρει κανείς gibson οπότε ποιες είναι οι καλύτερες εναλακτικές για ES335 style πάντα!

 

Please μην αρχίσει καμιά κόντρα fender-gibson, δεν υπάρχει επιστροφή! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μη κουραζεσαι και πολυ τσεκαρε μια απο τις παρακατω

 

http://www.thomann.de/gr/epiphone_sheraton_ii_vs.htm

 

KΛΑΣΣΙΚΗ επιλογη ,οι στοκ μαγνητες της ειναι παρα πολυ καλοι (αν και βεβαια οπως ολες οι ηλεκτρικες κιθαρες αν τις βαλεις ακομα καλυτερους θα πεταει)

Ειναι επισης κουκλα και εκπληκτικα καλα φτιαγμενη (οσες τουλαχιστον εχω δει εγω)

 

αλλη επιλογη σε εξωφρενικη τιμη & ποιοτητα ειναι

αυτη

 

(και για αυτη ισχυει αυτο που ειπα παραπανω για τους μαγνητες και βεβαια εχει και το Bigsby που ειναι ολα τα λεφτα)

 

μετα τσεκαρε και αυτη

 

http://www.thomann.de/gr/ibanez_as103nt.htm

 

(την οποια απλως παιρνεις και παιζεις δεν θελει καμμια αλλαγη)

 

βεβαια στη θεση σου και αμα ηθελα κατι με συλλεκτικη και μεταπωλητικη αξια θα πηγαινα στο αμερικανικο ebay και θα χτυπαγα καποια απο αυτες

 

ενα μωρο

 

δευτερο μωρο

 

η καμμια IBANEZ AS 200/SCOFIELD :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω και χρησιμοποιω EPI SHERATON 2 με μαγνητες

GIBSON PAF 57 (+57 plus) ειμαι πολυ ευχαριστημενος και στην συνιστω ανεπιφυλακτα

ακομη και χωρις τους μαγνητες .

Απο εκει και περα σκαφακια τυπου ES335 κυκλοφορουν δεκαδες , οι εχοντες και κατεχοντες

αλλη μαρκα ας πουν την αποψη τους

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω οτι λογω της αναλογίας τιμης/ποιοτητας θα επρεπε να τσεκαρεις και τη Hagstrom Viking. 600 ευρω στον Thom και δεν παιζεται η κιθαρα.

 

Βεβαια αν εχεις και θες να δωσεις οσα εχει η 335, καλα θα κανεις να παρεις το original thing. :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το σηκώνει το budget σου, πήγαινε για καμία Heritage αυτού

του στυλ ή μπορείς να δείς και κάποιες suhr κούφιες με ή χωρίς

f-holes, πολλά λεφτά αλλά αν υπάρχουν αξίζουν και οι 2.

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Πρώτη μου σκέψη ήταν η Johnson καθώς από τότε που είχε πέσει στα χέρια μου (και έκανα την υπερλαλακία να μην την κρατήσω) έχω κολίσει με αυτή! Το πρόβλημα τώρα είναι πως δεν θέλω bigsby και ο γερμανός είναι out of stock για λίγο με τις χωρίς!

 

Mετά η Sheraton (η μαύρη και η άσπρη είναι κούκλες) και οι vintage guild.

 

Oι hagstorm αν και έχω δει από κοντά και μου άρεσε κατασκευαστηκά με χαλάει λίγο η εμφάνιση.

 

Ίσως να περιμένω μέχρι τον Οκτώμβρη που θα αναίβω Λονδίνο για να δω πράμα από κοντά και μετά βλέπουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρη, έχω την Sheraton II. Έχω εκφραστεί αρκετές φορές πολύ θετικά γι'αυτό το όργανο. Επειδή ξέρω ότι είμαστε γείτονες μπορώ να σου την δώσω για 2-3 μέρες να της κάνεις test drive με το δικό σου εξοπλισμό να πάρεις μια γεύση πριν αποφασίσεις.

The World Was A Mess But His Hair Was Perfect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

αν ψαχνεις value for money και ενα οργανο δεν θα μπεις στη λουπα να θελεις να το αλλαξεις αργοτερα, κοιτα τις heritage. αν θελεις κατι πιο φτηνο προτεινω epiphone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου