Προς το περιεχόμενο

Αγορά μέσω ebay από χώρες εκτός ΕΕ


kerkiras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!

 

Εδω και αρκετό καιρό ψάχνω απεγνωσμένα την moss κάρτα για το triton της korg. Σίγουρος πλεόν, μετά απο πολλά τηλέφωνα σε αντιπροσωπείες, οτι δεν υπάρχει σε stock κανενός καταστήματος στην ελλάδα έχω αρχίσει και ψάχνω στο εξωτερικό. Μετά απο αναζήτηση στο ebay, βρίσκω τη συγκεκριμένη κάρτα μόνο από αμερική και κορέα σε αρκετά καλές τιμές για μεταχειρισμένη. Φοβάμαι να προχωρήσω στην αγορά όμως και ο λόγος είναι το τελωνείο. Έχω ακούσει οτι μπορώ να το γλυτώσω αν ο αποστολέας βάλει στο δέμα την ένδειξη "δώρο". Το θέμα είναι: εμπιστέυεσαι αυτόν που θα στο στείλει; Θα περάσει απο το τελωνείο έτσι ή θα πρέπει να πληρώσω τα διπλάσια χρήματα για να την αποδεσμεύσω; Να τονίσω οτι καταφεύγω σε αυτές τις λύσεις γιατί σε ευρωπαϊκά forums που σχετίζονται με προϊόντα της korg υπάρχει τρομέρα μεγάλη ζήτηση γι'αυτην την κάρτα και κανείς δεν καταφέρνει να τη βρει πουθενά. Επομένως ίσως να μην έχει νόημα να περιμένω μήπως εμφανιστεί κάποια αγγελία εντός ευρώπης. Τι μου προτείνετε να κάνω; Έχει αγοράσει κανείς με τέτοιο τρόπο προϊόντα απο αμερική ή χώρα εκτός ΕΕ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου