Προς το περιεχόμενο

Απορίες για paypal


lambrosgg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αποφάσισα λοιπόν και εγω να μπώ στ θαυμαστό κόσμο του paypal.

 

Εχω αρκετές απορίες όμως πριν βάλω κάρτα μέσα. Δεν έχω πιστωτική.

 

Στο paypal όμως λέει οτι δέχεται κάρτες atm με την ένδειξη visa πάνω. Η κάρτα ταμιευτηρίου της alpha bank έχει αυτήν την ένδειξη πάνω.

 

Κ ερωτώ!

 

Αν την βάλω, θα την χρησιμοποιεί σαν πιστωτική ή απλά θα κάνει ανάληψη? Κ αν την χρησιμοποιήσει σαν πιστωτική, τι αλλαγές θα έχει στ λογαριασμό μου?[/img]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάρτα που έχεις είναι "χρεωστική", πράγμα που σημαίνει ότι για να λειτουργήσει σαν VISA θα πρέπει να έχει το αντίστοιχο ποσό μέσα την ώρα της συναλλαγής (και κατι τις παραπάνω νομίζω). Αν την χρησιμοποιήσεις με το Paypal, καλό θα είναι ο λογαριασμός που είναι συνδεδεμένος με την κάρτα να μήν έχει μέσα όλη σου την περιουσία, αλλα ένα τέτοιο ποσό που να εξυπηρετεί τις συναλλαγες που προτίθεσαι να κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς! Σε ευχαριστώ. Τελικά το θέμα είναι να μην έχεις πολλά λεφτά μεσα και θα πειραματιστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 χρόνια αργότερα...

Το προιον που θελω ν αγορασω κανει 682 ευρω. Οταν παω να κανω την πληρωμη μου λεει 712. Παιζει να τα προσθετει η visa(electron)? Μιλαω για αγορα μεσω paypal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προιον που θελω ν αγορασω κανει 682 ευρω. Οταν παω να κανω την πληρωμη μου λεει 712. Παιζει να τα προσθετει η visa(electron)? Μιλαω για αγορα μεσω paypal

 

Οχι το πιο πιθανό είναι να μην έχεις υπολογίσει τα μεταφορικά, τα οποία και έβαλε στην τελική τιμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζι με τα μεταφορικα ειναι 682. ΑΠλα η τιμη ηταν σε δολλαρια και οταν γινεται η μετατροπη βγαινουν παραπανω ευρω απ αυτα που θα πρεπε να ναι. 682 ευρω=919 δολλαρια. Στο ebay βγαινουν 712 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε τι λεει το ebay,αυτα που σου ζητα το Paypal θα πληρωσεις,το δικο του rate δηλ. 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι απατη ομως απ τη στιγμη που η ισοτιμια ειναι συγκεκριμενη παγκοσμιως?

 

ΟΧΙ δεν ειναι γιατι η ισοτιμια ΔΕΝ ειναι συγκεκριμενη παγκοσμιως,για αυτο αλλωστε τα ανταλλακτηρια συναλλαγματος δεν εχουν ολα τις ιδιες τιμες.Αλλωστε αφου ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ συναλλαγμα θα χρεωθεις την υψηλοτερη τιμη της αγορας η τιμη που βρισκεις online ειναι μια μεση τιμη.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου