Προς το περιεχόμενο

thomann (out of stock)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παρήγγειλα μια κιθάρα μαζί με κάτι άλλα πράγματα προχθές από το Θωμά. Όλα ήτανε in stock εκτός από την κιθάρα που έλεγε on request (λογικό μου φάνηκε)

κάνω την παραγγελία και τώρα που κάνω login sto site μου γράφει αυτό

status: Backorder - Order cannot be shipped, because some items are out of stock.

 

Είναι μέχρι να τους τη φέρουνε? το backorder τι στο δι@#@$$24# είναι...

 

θα σκάσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένεις απάντηση τώρα;;;

Αυτό που παρήγγειλες δεν υπάρχει, άρα δεν μπορούν να σου το στείλουν. Μπορείς να ακυρώσεις την παραγγελία σου ή να την αφήσεις και να το στείλουν όταν το παραλάβουν. Κακώς δεν έστειλες ένα mail πριν την παραγγελία για να μάθεις πότε περιμένουν την παραλαβή.

 

Τι πιο λογικό όμως απ' το να τους στείλεις τώρα ένα mail και να ρωτήσεις τι γίνεται; Από δω τι περιμένεις να σου πούμε;

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτό είναι.

 

Backoder=αναστολή μέχρι νεωτέρας της παραγγελίας.

 

Μην ανησυχείς, αν υπήρχε κάποιο πρόβλημα (πχ τέλος παραγωγής) θα στο έλεγαν εγκαίρως στο 1ο μειλ που σου στείλανε. Εμένα αυτό μου έκαναν και μου είπαν ότι η squier51 σε vintage blonde είχε εξαντληθεί και αν ήθελα να ακυρώσω την παραγγελία μου.

 

Πάντως επικοινώνησε και τηλεφωνικώς για σιγουριά.

 

 

Τι κιθάρα είναι

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πιθανόν να υπήρχε μόνο μία, και με το που την παρήγγειλες, το σύστημα την δέσμευσε για σένα, και για αυτό πλέον δεν υπάρχει διαθέσιμη για τους άλλους...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν σ'ενδιαφέρει να το κάνεις, αλλά αν είσαι ανυπόμονος, μπορείς να ζητήσεις να σου στείλουν τα in-stock και τα υπόλοιπα όταν έρθουν (εγώ το έκανα και μάλιστα χωρίς επιπλέον χρέωση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν σε πειράζει να χρεωθείς παρ'τους τηλέφωνο...

Θα πεις ότι είσαι Έλληνας και θα μιλήσεις με...

Ε Λ Λ Η Ν Α ! ! !

Τρελλό??? Δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα αλλά πέρισυ που χρειάστηκε να επικοινωνήσουμε για ένα θέμα με μια πεταλιέρα μας μίλησε, ήταν εξυπηρετικός και μας συμβούλεψε....

Δεν έχεις να χάσεις τπτ... Υπάρχουν κάρτες στα περίπτερα με 3 ΕΥΡΩ για μια ώρα ομιλίας με εξωτερικό....αν θυμάμαι καλά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν σε πειράζει να χρεωθείς παρ'τους τηλέφωνο...

Θα πεις ότι είσαι Έλληνας και θα μιλήσεις με...

Ε Λ Λ Η Ν Α ! ! !

Τρελλό???

 

Tι λε βρε παιδί μου!! Πω πω! Σοβαρά? Γίνονται αυτά τα πράγματα? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά μου συνέβη κάτι παρόμοιο. Στην περιπτωση μου επικοινώνησα με mail και μου είπαν πως δεν είχαν το προιον στην διαθεση τους και πως μπορούσαν να κάνουν μερική αποστολή μέχρι να έρθει.

 

Πραγματικά το ζήτησα και μου στείλαν τα υπόλοιπα (1350¤)επειδή τα βιαζόμουν κ το συγκεκριμενο (σετ χορδές) μου το στείλαν 2-3 μέρες μετά (η τιμή του ήταν γύρω στα 20¤...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις να χάσεις τπτ... Υπάρχουν κάρτες στα περίπτερα με 3 ΕΥΡΩ για μια ώρα ομιλίας με εξωτερικό....αν θυμάμαι καλά....

 

Ή το κάνεις από την άνεση του σπιτιού σου και δωρεάν για όση ώρα θες με το VoIp Discount... (αρκεί να έχεις broadband).

 

Backorder από ότι ξέρω σημαίνει ότι έχουν παραγγείλει το μοντέλο αλλά περιμένουν από τον αντιπρόσωπο να τη φέρει, ο οποίος αντιπρόσωπος αντιμετωπίζει κι αυτός πρόβλημα με τις παραλαβές και δεν την διαθέτει στις αποθήκες του, και περιμένει την μαζική αποστολή από τη μαμά εταιρία, πολλές φορές χωρίς να γνωρίζει και το πότε θα του έρθουν πραγματικά.

 

Backrorder επίσης, σε μια μικρή εταιρία που φτιάχνει και πουλάει μόνη της (από το internet ή από όπου αλλού), σημαίνει ότι δεν προλαβαίνουν να φτιάχνουν τα προϊόντα και ότι η λίστα αναμονής υπερβαίνει τις δυνατότητες παραγωγής τους, πχ όταν ζητάς κάτι και στο σάιτ λένε ότι το φτιάχνουν σε 3-4 μερες και ότι θα σου έρθει σε 7, αν έχουν πήξει είναι backordered και μπορεί να το παραλάβεις και μετά από 6 μήνες...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα αντιμετώπισα πρόσφατα, με μια Jackson RR3 που παρήγγειλα. Τελικά το ακύρωσα και παρήγγειλα μια άλλη Jackson που την είχαν σε stock.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου