Προς το περιεχόμενο

Οθόνη crt σε tft.


trigga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρω απο καιρό οτι η crt σκοτώνει λόγω της λειτουργίας του πυροβόλου και άλλων υλικών που περιέχει και στην άνοδο θερμοκρασίας ψήνονται και ψήνουν στους γύρω οργανισμούς διάφορες "καρκινιές".

 

Ένας άλλος λόγος είναι ότι αυτή που έχω είναι 17 και η ανάλυση 1280χ1024 είναι στα 60 hz και δεν την παλεύω άρα δουλεύω στα 1024χ768 με αποτέλεσμα να μην χωράει τπτ απο τα πλαγκίνς και τα daw's.

 

Φτάνει πια δεν έχω άλλη υπομονή...Θέλω μια καινούρια που να έχει μεγαλύτερη ανάλυση και να μπορώ να δουλέψω με τα περι μουσικής γιατί δεν παίζω παιχνίδια.

 

Η καινούρια θα είναι κανονική ή Wide;Θα είναι 19 ή 20 ιντσών;Έψαξα αλλά δεν έχω ιδέα κ για να μην πάρω ότι βρώ μπροστά μου κ κλαίω σας ρωτάω μπας και μπορείτε να βοηθήσετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Don't worry, ευτυχώς οι οθόνες έχουν πλέον ξεφτιλιστεί (οι τιμές εννοώ) άρα θα πάρεις καλό πράγμα για λίγα χρήματα. Όμως πρέπει να θέσεις ένα χρηματικό όριο για να γίνουν πιο συγκεκριμένες οι επιλογές σου.

 

Γενικά, όσο μεγαλύτερη η οθόνη τόσο καλύτερα (επειδή αναρωτιέσαι 19 ή 20 ίντσες). Κανονική ή wide, μάλλον wide θα έλεγα αφού θέλεις να δουλεύεις DAW (μην ξεχνάς ότι το timeline και η κονσόλα είναι wide :wink: ).

 

Θα σου πρότεινα τη Samsung SM205BW που είναι περίπου στα 200 ευρώ και είναι απίστευτη για τα λεφτά της. 20άρα wide, απόκριση στα 5 ms, είσοδος DVI και ανάλυση 1680x1050!

Αν μπορείς να ανέβεις σε κάτι παραπάνω χρηματικά (στα 350 ευρώ περίπου), Samsung SM226BW. Απλά τέλεια... 8)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως....Μπορείς να χτυπήσεις και μια LG 22αρα γύρω στα 300.....

 

 

Παντως αξίζει να εχεις ανεση χώρου στο DAW....

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

 

Το όριο είναι 200-250 οθόνη είναι δεν είναι κιθάρα να δώσει κάποιος παραπάνω πιστεύω.Ειδικά τώρα που έχουν πέσει οι τιμές τόσο.

 

Καλά είναι για 2 οθόνες αλλά υπάρχει έλλειψη χώρου.Όταν θα στήσουμε τον χώρο μπορεί να πάρω κ μια δεύτερη.

 

22 ίντσες δεν είναι υπερβολικό;Σαν να έχω τηλεόραση στο 1 μέτρο θα είναι θα πιαστεί το κεφάλι μου να γυρνάω :D

 

Τώρα με τα όρια αυτά επιμένετε σε samsung, lg ή έχετε να προτείνεται κ κάτι άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή που έχω τώρα είναι viewsonic 17άρα.Τα χρώματα της είναι ψηλομάπα,δεν με πειράζει απλά το λέω.

 

Έχετε να προτείνετε κ κάποιο συγκεκριμένο μοντέλο που έχετε δουλέψει όπως έκανε ο Alchemist και ο NemOOO;

 

Είναι πολλές οι επιλογές σε αυτή την κατηγορία κ πελαγώνω δεν ξέρω τι να πρωτοδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.168187

 

Πολυ υψηλή ανάλυση, μικρός χρόνος απόκρισης, στα λεφτά που λες.

 

Εγώ έχω μια Acer 17άρα 4 χρόνια. Ξέρω ότι η acer δεν φημίζεται και τόσο για την ποιότητα κατασκευής και την αξιοπιστία, αλλα αυτή η οθόνη μου βγήκε πολύ καλή και οι acer είναι απο τις πιό φτηνές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την είδα. πολύ καλή επιλογή μπράβο.

 

καλορίζικη! Καλόπαιχτη και πάντα φωτεινή και ευκρινέστατη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου