Προς το περιεχόμενο

Αγορα ηλεκτρικης μεχρι 850 ευρα...


ratlehead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τον τελευταιο καιρο σκεφτομουνα να αγορασω μια ηλεκτρικη γυρω στα 800-850 ευρω και σκεφτομουν κατι αναμεσα σε LTD και EPIPHONE explorer.Παιζω metal και θα εκτιμουσα αν μπορουσατε να μου προτεινετε καποια κιθαρα στα λεφτα που ψαχνω η αν εχετε κατι να σχολιασετε για τις explorer.Ψαχνω (οπως μαλλον καταλαβατε) κατι σε στυλ explorer ή flying v...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Mε 900 ευρά τσιμπάς μια Framus Streetwalker.Πανε στο thread για τη μεταλλοκιθάρα των 1700 ευρώ κάπου προς το τέλος έχω βάλει ένα link.Υπάρχει και στα 850-900 μια Gibson flying V faded με 3 humbucker.Δε την έχω δοκιμάσει αλλά φαίνεται τίμιο όργανο, ίσως όχι τέρμα τέρμα καφρίλα όπως η LTD αλλά flying V ειναι.Επίσης κοιτα τα πολλά μοντέλα της Dean σε αυτά τα λεφτά, διάφορα σχήματα κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θαυμάζω απεριόριστα το γούστο σου. Οι explorer εκτός του ότι είναι πανέμορφες κιθάρες (απλα οι περισσότεροι δεν το έχουν καταλάβει) είναι και πολύ άνετες εργονομικά. Στα λεφτα που λες ότι διαθέτεις παίρνεις είτε LTD είτε Epiphone. Αν είναι να παρεις LTD πάρε μια από τις 400άρες, οι πιο φτηνές με τα agathis σώματα δεν θα έλεγα ότι αξίζουν τον κόπο. Οι epiphone έχουν πιο χαμηλή τιμή οπότε παίρνεις μια gothic της αλλάζεις και τους μαγνήτες με τα λεφτά που σου περίσσεψαν και έχεις μια πολύ ωραία από κάθε άποψη κιθάρα. Εγώ έχω μια Epiphone Explorer Goth και στην προτείνω ανεπιφύλακτα. Μονο δοκίμασε μερικές γιατί η ποιότητα κατασκευής παίζει από κομμάτι σε κομμάτι. Αν και όσες είχα πιάσει εγώ όταν ήταν να την αγοράσω ήταν όλες σε πολύ καλα επίπεδα.

 

http://www.noiz.gr/modules.php?op=modload&name=4nAlbum&file=index&do=showpic&pid=329&orderby=dateD

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δες την CORT Katana.

Εμενα παντως μου φαινεται σουπερ οργανο..

 

Ποιά είναι αυτή? Δεν την βρίσκω στο site της Cort.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει 2 εδω θεσσαλονικη ο Τσελιος.

Η μια φοραει EMG και η αλλη SEYMOUR DUNCAN.

Δεν τις εχω παιξει επιτηδες, για να μην τυχει κ μου αρεσει κ πουλησω το κρεβατι μου μετα για να την παρω

www.myspace.com/alexiguitar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.guitarshop.net/cortkx1.htm

 

Την ειδα σε 2 χρωματα απο κοντα ενα μαυρο με λαδι νερα κ ενα αλλο προς το μπλε με νερα παλι, που δεν παιζονται..

www.myspace.com/alexiguitar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα φιλαρακο αυτη η custom ειναι:

http://www.cort.co.kr/english/products/common/view.asp?product_id=109

τωρα που τη βλεπω λες να τη δοκιμασω κ εγω αντι να παρω schecter?

www.myspace.com/alexiguitar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολες οι Cort έχουν πολύ καλό value or money και ποιότητα υλικών και κατασκευής. Σίγουρα αξίζει μια δοκιμή. Η αρχική συζήτηση βέβαια ήταν για κιθάρα σχήματος explorer, και μάλιστα για Ltd και Epiphone συγκεκριμένα, οπότε η Cort είναι λίγο "εκτός συναγωνισμού". ;)

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, την έχει ένας συμφοιτητής μου τη συγκεκριμένη, έχει πετάξει κ κάτι SD SH-10 full shred κ Custom SH-14 πάνω, κ η κιθάρα έχει μετατραπεί σε shreddομηχανή...

 

Το χρώμα είναι όπως του link, κ πραγματικά αδικείται!

Έχει απίστευτα νερά, string-through, splittάρουν κ οι διπλοί, ε τί άλλο θέλετε;

 

Τρομερό value for money!

 

Από Τσέλιο τοις μετρητοίς, του έκοψε κ 100 ευρώ, κ τζάμπα τοποθέτηση των μαγνητών!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου