Προς το περιεχόμενο

Ηχος vs Μελωδια


marooned

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 79
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Ajowerty, απλά κάθε λίγο καιρό εμφανίζεται αυτό το θέμα υπό διαφορετικό τίτλο. Η ουσία βρίσκεται στο ότι στη μεγάλη πλειοψηφία των περιπτώσεων, κάποιος που μιλάει για gear ξέρει ΑΚΡΙΒΩΣ για τι μιλάει.

 

Η τοποθέτησή σου ήταν σαν να μπήκες σε forum που μιλάει για το χρηματιστήριο και να είπες :

 

" Παιδιά, τα λεφτά δεν φέρνουν την ευτυχία. Την υγειά μας να' χουμε και για τις μετοχές μην ανησυχείτε".

Σκέψου μόνο τι θα σου λέγανε.... :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΑ ΧΑ ΧΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Τρομερή πλάκα αυτό το forum!!!!

ζητώ συγνώμη από τον administrator, αλλά όταν την μία μέρα σας λέω ότι τσακώνεστε και μου λέτε ότι κάτι τέτοιο δεν παίζει, και την άλλη διαβάζω το topic αυτό, πέφτω κάτω από τα γέλια!!!!!!!!!!!!!!

 

χα χα... ωχ, σε καλό μας..

 

Οκ, κομμένη πλάκα..

 

Λοιπόν, το θέμα νομίζω πως είναι ότι ο ήχος που θα βγάλεις, είτε αυτός είναι κατασκευασμένος από 1 πεταλάκι 20Ε και μία ψευτοκιθάρα των 120Ε(λέμε τώρα) είτε από μια κουκλάρα stratocaster(σημείωση, δεν ξέρω από κιθάρες, τίποτα όμως) και 2 με 3 πεταλιέρες ΤΕΡΑΤΑ με το συμπάθειο.., αν κολλάει και προσδίδει την εμφάνιση καιτο νόημα που θέλει να μετφέρει ο συνθέτης - στιχουργος, τελειωμένη υπόθεση..

 

Νομίζετε πως ο ήχος σας είναι κενός και σηκώνει αναβάθμιση με ένα π.χ. octaver?? μην το ψάχνετε!!! πηγαίνετε και πάρτε ένα!!! ψάξτε, ρωτήστε, βρείτε αυτό που σας ικανοποιεί περισσότερο.

 

Νομίζετε πως ο ήχος σας αντιπροσωπεύει ακριβώς το μήνυμα και την αισθητική του κομματιού, είτε αυτό είναι "2 παιδιά βολιώτικα" είτε "Metropolis -Dream Theater " και "the sky moves sideways - porcupine tree";;;

 

Τέλος!!!! Είσαι καθαρός δικέ μου!!! :D :D :D

http://sfyraki.blogspot.com/ - Tom Still Waits
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχω ξαναπει και δεν μου αρεσει να επαναλαμβανομαι...αλλα το παν δεν ειναι ουτε ο ηχος ουτε η μελωδια...

αλλα το ΣΤΥΛ ! ! !

 

Μεγάλε σε πάω 8)

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η τοποθέτησή σου ήταν σαν να μπήκες σε forum που μιλάει για το χρηματιστήριο και να είπες :

 

" Παιδιά' date=' τα λεφτά δεν φέρνουν την ευτυχία. Την υγειά μας να' χουμε και για τις μετοχές μην ανησυχείτε".

[/quote']

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η τοποθέτησή σου ήταν σαν να μπήκες σε forum που μιλάει για το χρηματιστήριο και να είπες :

 

" Παιδιά' date=' τα λεφτά δεν φέρνουν την ευτυχία. Την υγειά μας να' χουμε και για τις μετοχές μην ανησυχείτε".

[/quote']

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Όχι ακριβώς. Η πραγματικά αντίστοιχη ερώτηση είναι : "Παιδιά, τα λεφτά δεν φέρνουν την ευτυχία αν δεν τα ξοδεύεις με τον κατάλληλο τρόπο. Για να έχουμε την υγειά μας, ας προσέχουμε πως και που ξοδεύουμε".

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρες quote από άλλον για να κρίνεις εμένα...;

 

ΟΚ' date=' θα κάνω quote τον πολιτικό λόγο του Hitler και θα σε κατηγορήσω για ναζιστή...!!!

 

[/quote']

 

ΒΖΖΖΖΤ....ΜΟΛΙΣ ΕΧΑΣΕΣ!

 

There is a tradition in many newsgroups and other Internet discussion forums that once such a comparison is made, the thread is finished and whoever mentioned the Nazis has automatically "lost" whatever debate was in progress. This principle is itself frequently referred to as Godwin's Law

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Godwin's_law

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρες quote από άλλον για να κρίνεις εμένα...;

 

ΟΚ' date=' θα κάνω quote τον πολιτικό λόγο του Hitler και θα σε κατηγορήσω για ναζιστή...!!!

 

[/quote']

 

ΒΖΖΖΖΤ....ΜΟΛΙΣ ΕΧΑΣΕΣ!

 

There is a tradition in many newsgroups and other Internet discussion forums that once such a comparison is made, the thread is finished and whoever mentioned the Nazis has automatically "lost" whatever debate was in progress. This principle is itself frequently referred to as Godwin's Law

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Godwin's_law

 

8O 8O 8O 8O

 

Δηλαδή..........έχασα........;

 

:D :D :D

EAVY METAL IS THE LAW

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου