Προς το περιεχόμενο

Επιστροφή στο thomann


Saitek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρες, καλό μήνα και καλό χειμώνα και μπλαμπλαμπλα ! Μπένω γρήγορα στο θέμα γιατι καίγομε.

Είχα παραγγείλει μια ibaneza απο θωμά ,στις 27 Αυγ. ήρθε, αλλα με σπασμένο headstock :cry: ...[Σκόρδα] Πόσο γαντέμης μπορεί να είμαι;; [/Σκόρδα] Πέρνω σε κλάσματα δευτερολέπτου τον Έλληνα, του στέλνω και φώτο'ς ,όλα καλά. Την μεθεπόμενη μέρα μου στέλνουν και το shipping label απο την UPS για επιστροφή.. ok

Τώρα, περιμένω το ταχυδρομείο να έρθει να πάρει την κιθάρα ..εχουν περάσει όμως 6 μέρες απο τοτε που μου έστειλαν το label, τι να κάνω;;;;;;; !@#$% το email έλεγε οτι κάνουν max 1 βδομάδα, και σε 3 βδομάδες ακυρόνετε το label...

 

ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΤΕ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ;;;;; HELP!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον λένε max 1 βδομάδα(βάλε και κάτι ακόμα...) και έχουν περάσει 6 μέρες νομίζω πως άδικα ανησυχείς.Εφόσον μίλησες και με τον Έλληνα και τα κανονίσατε τότε ΟΚ

Μυστικό:Τα 80's είναι κιτς πλεον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω κάνει επιστροφή ενός πολυεφέ πρίν 1-2 χρόνια, αλλά δε περίμενα το ταχυδρομείο να έρθει...

 

Πήγα συσκευασμένο το δέμα, το έστειλα, βάζοντας πάνω την απόδειξη με το ποσό που πλήρωσα για μεταφορικά.

 

Με το που το έλαβαν, μου τηλεφώνησε ο Αγγελόπουλος και μου είπε ότι έχω 3 επιλογές:

1) να μου το επιδιορθώσουν και να μου το στείλουν

2) να μου στείλουν ένα καινούριο (όπως προφανώς θα γίνει στην περίπτωσή σου)

3) να μου επιστρέψουν τα χρήματα.

 

Εννοείται ότι μου επέστρεψαν ΚΑΙ τα 17¤ που είχα πληρώσει για να τους το στείλω πίσω...;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρες' date=' καλό μήνα και καλό χειμώνα και μπλαμπλαμπλα ! Μπένω γρήγορα στο θέμα γιατι καίγομε.

Είχα παραγγείλει μια ibaneza απο θωμά ,στις 27 Αυγ. ήρθε, αλλα με σπασμένο headstock :cry: ...[Σκόρδα'] Πόσο γαντέμης μπορεί να είμαι;; [/Σκόρδα] Πέρνω σε κλάσματα δευτερολέπτου τον Έλληνα, του στέλνω και φώτο'ς ,όλα καλά. Την μεθεπόμενη μέρα μου στέλνουν και το shipping label απο την UPS για επιστροφή.. ok

Τώρα, περιμένω το ταχυδρομείο να έρθει να πάρει την κιθάρα ..εχουν περάσει όμως 6 μέρες απο τοτε που μου έστειλαν το label, τι να κάνω;;;;;;; !@#$% το email έλεγε οτι κάνουν max 1 βδομάδα, και σε 3 βδομάδες ακυρόνετε το label...

 

ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΤΕ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ;;;;; HELP!

 

Την UPS την πήρες τηλέφωνο;

www.myspace.com/michalismusic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρες' date=' καλό μήνα και καλό χειμώνα και μπλαμπλαμπλα ! Μπένω γρήγορα στο θέμα γιατι καίγομε.

Είχα παραγγείλει μια ibaneza απο θωμά ,στις 27 Αυγ. ήρθε, αλλα με σπασμένο headstock :cry: ...[Σκόρδα'] Πόσο γαντέμης μπορεί να είμαι;; [/Σκόρδα] Πέρνω σε κλάσματα δευτερολέπτου τον Έλληνα, του στέλνω και φώτο'ς ,όλα καλά. Την μεθεπόμενη μέρα μου στέλνουν και το shipping label απο την UPS για επιστροφή.. ok

Τώρα, περιμένω το ταχυδρομείο να έρθει να πάρει την κιθάρα ..εχουν περάσει όμως 6 μέρες απο τοτε που μου έστειλαν το label, τι να κάνω;;;;;;; !@#$% το email έλεγε οτι κάνουν max 1 βδομάδα, και σε 3 βδομάδες ακυρόνετε το label...

 

ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΤΕ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ;;;;; HELP!

 

Την UPS την πήρες τηλέφωνο;

 

Οχι, θα έπρεπε; Μήπως να το στείλω εγώ το δέμα ρε παιδιά; δώστε μου περισσότερες πληροφορίες για το πως να το επιστρέψω μόνος μου.

 

Εγώ ακολούθησα άλλες διαδικασίες, εκτύπωσα το shipping label, το κόλησα πάνο στο δέμα , συμπλήρωσα και την κίτρινη κόλα επιστροφής και τώρα..περιμένω

 

ΥΓ Ο Αγγελόπουλος θα λείπει για 3 βδομάδες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά οι έλληνες κουριεράδες είναι λίγο ξύστες. Κι εγώ όπως εσύ είχα ανησυχήσει... αλλά απλώς πρέπει να το πακετάρεις, να συμπληρώσεις τα χαρτιά που ήρθαν και να πάρεις ένα τηλέφωνο το τοπικό γραφείο του κούριερ που σου το έφερε και να τους πεις να έρθουν να παραλάβουν ένα δέμα. Τους το δίνεις μαζί με τα χαρτιά που σου έστειλαν από τόμαν και τους λες να τα κολλήσουν επάνω σε έναν διαφανή φάκελο - λογικά ξέρουν ακριβώς τι πρέπει να κάνουν, αλλά δε χάνεις και τίποτα να τους εξηγήσεις ότι τα χαρτιά πρέπει να πάνε στον παραλήπτη μαζί με το δέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά οι έλληνες κουριεράδες είναι λίγο ξύστες. Κι εγώ όπως εσύ είχα ανησυχήσει... αλλά απλώς πρέπει να το πακετάρεις' date=' να συμπληρώσεις τα χαρτιά που ήρθαν και να πάρεις ένα τηλέφωνο το τοπικό γραφείο του κούριερ που σου το έφερε και να τους πεις να έρθουν να παραλάβουν ένα δέμα. Τους το δίνεις μαζί με τα χαρτιά που σου έστειλαν από τόμαν και τους λες να τα κολλήσουν επάνω σε έναν διαφανή φάκελο - λογικά ξέρουν ακριβώς τι πρέπει να κάνουν, αλλά δε χάνεις και τίποτα να τους εξηγήσεις ότι τα χαρτιά πρέπει να πάνε στον παραλήπτη μαζί με το δέμα.[/quote']

 

Να σου πω, το περίμενα.. ο Γερμανός λεει 1 βδομάδα, αρα να υπολογίσω στην Ελλάδα, το διπλάσιο :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έλεγα να υπολογίσεις άπειρο. Δε θα μου έκανε καμία εντύπωση αν σε έγραφαν κανονικότατα και δεν επικοινωνούσαν ποτέ μαζί σου (ή σε αρκετές εβδομάδες). Πάρε τηλέφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H UPS μπορεί να είναι φωτιά και λάβρα στις τιμές αλλά έχει την καλύτερη εξυπηρέτηση.

 

Εμένα όσες φορές επέστρεψα κάτι μαζί τους πάντα ήρθαν την επομένη. Μήπως ήρθαν στο σπίτι σου και έλειπες? Πάρε ένα τηλέφωνο και πες τους ότι έχεις δέμα με εντολή επιστροφής, θα σου ζητήσουν τον αριθμό που έχει πάνω και όλα θα λυθούν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου