Προς το περιεχόμενο

Γιατι αυτος ο Jordisonισμος???


Original21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι ολος ο κοσμος εχει τρελλαθει με τον Joey κ ολοι θελουν να παρουν το ταπουρο του τα ντραμς του......κ γενικα να γινουν Jordison?

ain was made to order!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να απαντήσω με ερώτηση:

εμείς έδω στο φόρουμ, γιατί να του δίνουμε τόόόόση σημασία;

 

{όχι ότι θα με χαλούσε να μαι εκείνος, αλλά νομίζω ότι ο ντόρος είναι αποτέλεσμα μάρκετινγκ και ότι δεν πρόκειται γιά κάτι τόσο ξεχωριστό και πρωτοφανές. Στο topic με τους "αγαπημένους drummer" μπορεί να βρεί κάποιος άλλους χίλιους..}

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίναι ο ντράμερ των Slipknot. Νομίζω ότι είναι η απόδειξη ότι δεν είναι ανάγκη να καταφύγει κάποιος σε παραδοσιακά ή πιο ήρεμα ακούσματα για να ακούσει μια απολαυστική βιρτουοζιτέ, αλλά ότι μπορεί να τα βρει και στην extreme μουσική (αν και νομίζω ότι μετά από αυτόν ελάχιστοι δεν παίζουν σαν χαζά "πολυβόλα"). SF το υποπτεύομαι ότι τους σιχαίνεσαι τους Slipknot αλλά πιστεύω ότι αν τον ακούσεις θα σε ενδιαφέρει.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ΕΙΔΙΚΑ οι Slipknot μου αρεσουν !

 

Οπως και αλλοι καφροι τυπου Pantera αλλα και αρκετα παραδοσιακα metal group (Judas Priest,Saxon) κυριως βρεττανικα :lol: :lol:

 

Oταν λεω βεβαια "μου αρεσουν" δεν εννοω οτι θα παρω και δισκο τους (αν και των Judas Priest τον εχω απο παιδι...) αλλα οτι σε σχεση με την πλειοψηφια των γκρουπ του ειδους δεν τρεχω να ξεφυγω μολις τους ακουσω... :wink:

 

Υπαρχουν αλλα "ειδη" (η μαλλον "ταμπελες" μουσικης) που με ενοχλουν ΠΟΛΥ περισσοτερο απο το Metal... :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

O Joey Jordison εχει γινει γνωστος οχι επειδη ειναι ο καλυτερος η γρηγοροτερος ντραμερ αλλα επειδη απλα κανει την δουλεια του καλα.Τι σημαινει αυτο? Το ντραμινγκ του αναδεικνυει τα κομματια της μπαντας του.Επισης τα patterns του γενικα μιλανε μεσα στα κομματια και δεν ειναι απλα συνοδευτικα και απροσωπα.Εχει πολυ καλο και ποιοτικο χτυπημα το οποιο το αποδιδει ακομα και σε αντιξοες και εκτως ισορροπιας καταστασεις.Ειναι σοουμαν.Και φυσικα παιζει πολυ καλυτερα (ποιοτικα και οπτικα) απ οποιονδηποτε θελει να μιζεριασει σε ενα φορουμ με σχολια τυπου...σιγα μωρε τον ταδε και σιγα μωρε τον δινα.Εξαλλου μη ξεχναμε οτι προερχομαστε απο μια χωρα που ολοι μιλαμε με τα φορουμ και κανεις με τα εργα του.Φυσικα κα ιυπαρχουν καλυτεροι,τεχνικοτεροι,γρηγοροτεροι ντραμερ απο τον Joey.Αυτοι ομως (οπως και ο Joey) σημερα μελετησαν παραπανω απο μας που καθομαστε να γραφουμε σε φορουμ σιγα ο ενας και σιγα ο αλλος.Για αυτο και ειναι εκει που ειναι.

 

υ.γ ναι,το σολο του στο DVD των Slipknot ειναι απλουστατο.το παιζω και εγω και μαλλον οποιοσδηποτε μελετημενος ντραμερ.Περι αυτου ομως προκειται μονο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ΕΙΔΙΚΑ οι Slipknot μου αρεσουν !

 

Οπως και αλλοι καφροι τυπου Pantera αλλα και αρκετα παραδοσιακα metal group (Judas Priest,Saxon) κυριως βρεττανικα icon_lol.gif icon_lol.gif

 

Oταν λεω βεβαια "μου αρεσουν" δεν εννοω οτι θα παρω και δισκο τους (αν και των Judas Priest τον εχω απο παιδι...) αλλα οτι σε σχεση με την πλειοψηφια των γκρουπ του ειδους δεν τρεχω να ξεφυγω μολις τους ακουσω... icon_wink.gif

 

Υπαρχουν αλλα "ειδη" (η μαλλον "ταμπελες" μουσικης) που με ενοχλουν ΠΟΛΥ περισσοτερο απο το Metal... icon_lol.gif

 

τελειως φιλικα:

τι σε ενοχλει περισσοτερο απο τους Slipknot?

 

ειλικρινα δεν σε ειρωνευομαι απλα δεν μπορω να φανταστω κατι

:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

slipknot ακουσα για πρωτη φορα σημερα.....τουλαχιστον προσπαθησα.......οταν ομως μπηκαν τα φωνητικα δεν παλευοτανε η κατασταση....αν ηταν insrtumental ισως να ειχα ακουσει λιγο παραπανω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως υποπτεύομαι ότι ο superfunk γουστάρει slipknot επειδή παίζουν με τέλε. Τέλλλλος.

 

έχεις δίκιο... αυτό το twang που βγάζουν οι emg είναι φοβερό :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου