Προς το περιεχόμενο

Ποιο να ειναι αυτο το πιατινι???


Joey17

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειχε ερθει πριν λιγο καιρο μια ξαδερφη της μανας μου απο Γερμανια,η οποια επαιζε ντραμς πριν λιγα χρονια,και για διαφορους λογους σταματησε.Ετσι αρχισε να τα πουλαει κομματι-κομματι.Ετσι τωρα της εχουν μεινει μια βαση Tama για hi-hat,μια μποτα Υamaha Maple custom και ενα πιατινι Zildjian ride,και μου ειπε οταν τα βρει θα μου τα στειλει.Τ πιατινι με νοιαζει πιο πολυ.Το ειχε αγορασει πριν απο 17 χρονια 350 μάρκα.Απ'οτι μου ειπε τα γραμματα πανω στο πιατινι ειναι κοκκινα,και γραφω μονο Zildjian.Δεν θυμοταν και καλα.Ποιο ride της Zildjian Μπορει να ειναι?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασει ενος googlαρισματος που εριξε βρηκα οτι με κοκκινα γραμματα ειναι η σειρα FX...Δυστυχως ειδα οτι δεν υπαρχουν ride αυτης της σειρας....Ισως να υπηρχαν παλιότερα....

 

Ελπίζω να βοηθησα....

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω να ειναι αυτης της σειρας.Ευχαριστω παντως.Κοιταξτε,ισως να μην εχει κοκκινα γραμματα.Δεν ηταν σιγουρη(εχει να το δει και πολλα χρονια)αλλα ειχε αυτη την εντυπωση.Τωρα δεν ξερω,οταν μου στειλει φωτογραφιες θα τις ανεβασω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Η σειρά ΖΧΤ Titanium είναι για αρχάριους και όχι ότι καλύτερο,δεν έχω ακούσει τα καλύτερα για αυτή την σειρά . Οπότε εκτός εαν το δίνει όσο όσο άστο καλύτερα. 350 μάρκα είναι 175 ευρώ, εαν κρίνω ότι τα καλά της Zildjian ξεκινούν από 300+ ευρώ καταλαβαίνεις. Τώρα άμα σου αρέσει ο ήχος που βγάζει πάρτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

chem, ειπε οτι το αγορασε 350 μαρκα πριν 17 χρονια, οποτε ισως να μην προκειται για την συγκεκριμενη σειρα.

οταν ερθουν οι φωτογραφιες τα λεμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, αλλα 175 ευρω, δηλαδη περιπου 60000 δρχ πριν 17 χρονια ηταν πολλα λεφτα.

 

καμια σχεση με την αξια των 175 ευρω σημερα.

 

αυτο ειπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ αλλά τα μεγέθη δεν έχουν αλλάξει αν αναλογιστείς πόσο σε έκλεβαν τότε οι έμποροι χωρίς να το ξέρεις και το παιτίνι της φοτό γράφει ξεκάθαρα ZXT titanium οπότε τα υπόλοιπα είναι περιττά. Το πιατίνι αν και Ζildjian είναι της φθηνής σειράς ΖΧΤ και τίποτε παραπάνω. Αν δεν είναι αυτής της σειράς πάσο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έτσι ναι, συμφωνω κ εγω, επειδη ομως δεν εδωσε το σαιτ ο φιλος που ποσταρε το συγκεκριμενο θεμα, δεν μπορω να κρινω.

 

περιμενουμε νεα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου