Προς το περιεχόμενο

DIY ΚΙΤ Κιθαρας


aris3011

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδες, θα ηθελα να ρωτησω μιας και οι περισσοτεροι σιγουρα εχετε πιο πολλη εμπειρια απο μενα να μου πειτε καποια καλη ιστοσελιδα (κατα προτιμηση ευρωπαικη) με "φταιξτο μονος σου" κιτ για κιθαρα. Ξερω θα μου πειτε να δω τα παλαιοτερα αρθρα αλλα τα κοιταξα και ετρεξα στις διαφορες ιστοσελιδες αλλα ειτε ειναι αρκετα ακριβες μαζι με τα μεταφορικα ειτε δεν δουλευουν πια ειτε ειτε... Επισης να επισημανω πως μιας και ειναι η πρωτη μου προσπαθεια θα ηθελα να με παραπεμψετε σε κατι αρκετα οικονομικο ισως μεχρι 100 ευρω ουτως ωστε να μαθω πανω σε αυτο και μετα να μπορεσω να πω πως θα παω σε κατι πιο ακριβο. Εκει εγκειται και η δυσκολια του να βρω ενα ΚΙΤ. Τα περισσοτερα πανε πανω απο 100 ευρω με εξαιρεση τις Harley Benton αλλα μετα απο μια επικοινωνια που ειχα μαζι τους μου ειπαν πως τα ΚΙΤ θα ειναι διαθεσιμα απο μεσα αυγουστου και αν... Αφηνομαι στα χερια σας λοιπον και περιμενω να με βοηθεισετε. Να επισημανω επισης πως ψαχνω προτιστως σε SG και Telecaster μιας και αυτες οι κιθαρες λοιπουν απο τη συλλογη μου.. Στη χειροτερη ας ειναι μια Stratocaster που φανταζομαι ειναι και κατι πιο ευκολο να πειραματιστω και να μαθω πανω σε αυτο το σωμα... Ξερω ειναι μικρο το μπατζετ αλλα φανταζομαι πως δε γινεται κατι θα υπαρχει... Επισης να πω πως κοιταζω ανα καιρους και το ebay αλλα χωρις καποιο αποτελεσμα αφου μπορει να βρισκω κιτ με κατω απο 100 ευρω αλλα με μεταφορικα και δασμους σιγουρα θα ξεπερασει τα 150 και ισως τα 170... Επισης πολυ πιο σημαντικο μηπως υπαρχει και ελληνικο, ακομα καλυτερα για να στηριξουμε την εγχωρια αγορα! Σας ευχαριστω ολους εκ των προτερων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ τα έχω μαζεμένα όλα ;)

http://www.customshop.gr/?page_id=297

 

Από εδώ αγοράζει ο Superfunk???

http://www.kneguitars.com/

;) 8) ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρωτο που κοιταξα ηταν το site σου φιλε μου.. Δυστυχως μονο το σαιτ το αγγλικο εχει στην τιμη που ψαχνω και εχω επικοινωνησει ηδη αλλα φαντασου πως το κιτ εχει 49 λιρες και τα μεταφορικα που μου ειπανε απο εκει ηταν 44 λιρες! θα προτιμουσα να δωσω παραπανω λεφτα για το κιτ και λιγοτερο για τα μεταφορικα! επισης να επισημανω πως τα μεταφορικα αυτα ειναι τα ιδια για μεχρι 6 κιτ, το οποιο σημαινει πως μπορει καποιος να παρει 6 κιθαρες και να δωσει και παλι 44 λιρες μεταφορικα το οποιο ειναι καλο... εχω ηδη επικοινωνησει με αυτους για περισσοτερες πληροφοριες. Καποιο αλλο εαν γινεται και ελληνικο? Καποιος luthier ελληνας ο οποιος θα ενδιαφεροταν να φτασει το κιτ σε ενα σημειο που μπορω να συνεχισω εγω που δεν διαθετω εργαλεια για να κοψω neck, body να κανω routing κτλπ. Αντε το πολυ πολυ να ειναι μονο τα ξυλα κομενα ανοιγμενα ετοιμα και να φτιαξω εγω τα electronics κτλπ. μονος μου να τα βιδωσω, να το βαψω κτλπ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιος luthier ελληνας ο οποιος θα ενδιαφεροταν να φτασει το κιτ σε ενα σημειο που μπορω να συνεχισω εγω

...μάζεψε κανένα 1000κο....και ξαναέλα ;D ;D

Ψάξε στο Βέλγικο ebay...κάπου είχα βρεί φτηνά...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πως το ψαχνουν εκει τωρα?  :P καποιος που να ξερει γαλλικα να κανει κανα search?  ;D

Πωωωω... Δεν με βλεπω να βρισκω τπτ... Ατιμο καλοκαιρι... Ολοι εχουν ξεκινησει διακοπες νωρις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πως το ψαχνουν εκει τωρα?  :P καποιος που να ξερει γαλλικα να κανει κανα search?  ;D

Πωωωω... Δεν με βλεπω να βρισκω τπτ... Ατιμο καλοκαιρι... Ολοι εχουν ξεκινησει διακοπες νωρις!

 

Συγγενής του aris 17561??? ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθεσω οτι πλεον στο σαιτ του Thomann πλεον εχει μεινει μονο 2 κιτ για ST. Αυτο τησ harley benton και ενα της tenayo.. Ολα τα αλλα δεν υπαρχουν πλεον...  >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρηκα το http://www.guitarkitshop.com/el/shop το οποιο εχει 2 κιτ κοντα στα μετρα μου... Κατι ειναι και αυτο απο το τιποτα... Αν και θα ψηνομουν περισσοτερο να βρω SG κιτ να φτιαξω...  :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου