Προς το περιεχόμενο

Windows / External Audio / Sleep Mode


trolley

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μερικές ερωτήσεις:

 

α) Αφήνετε τα Windows να "κοιμηθούν' μόνα τους, ή τα κλείνετε πάντα (ή ποτέ);

 

β) Έχετε πάνω σε κάποιο τέτοιο μηχάνημα (το οποίο δηλαδή να αφήνετε να κοιμηθεί μόνο του), εξωτερικά κάρτα ήχου (αν ναι, ποια);

 

γ) Όταν "ξυπνάτε" το μηχάνημα, αναγνωρίζει σωστά την εξωτερική κάρτα ήχου και συνεχίζετε την εργασία σας, ή χρειάζεται να την "βγάλετε/κλείσετε" και να την ξανασυνδέσετε;

 

δ) Ποια ακριβώς έκδοση των Windows "τρέχετε" στο παραπάνω αναφερθέν σύστημα;

 

Ευχαριστώ.

 

:)

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα w7 δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, η αλήθεια είναι ότι δε θυμάμαι να είχα ποτέ προβλήματα σε αντίθεση με τα xp που έπρεπε συχνά να συνδέω-ξεσυνδέω την κάρτα. Επιλέγω να τα κλείνω πάντα μόνος μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα w7 δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, η αλήθεια είναι ότι δε θυμάμαι να είχα ποτέ προβλήματα σε αντίθεση με τα xp που έπρεπε συχνά να συνδέω-ξεσυνδέω την κάρτα. Επιλέγω να τα κλείνω πάντα μόνος μου

 

Ποια κάρτα;

 

:)

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α) Προσωπικά ανοίγω τον υπολογιστή όταν τον χρειάζομαι και τον κλείνω το βράδυ πριν κοιμηθώ. Οπότε περνάει πολλές ώρες σε sleep mode.

 

β) Έχω την Focusrite Scrlett 18i8.

 

γ) Η σύνδεση δε χάνεται με το ξύπνημα και η κάρτα δουλεύει κανονικά. Βέβαια, όπως έχουμε ξανασυζητήσει σε άλλο νήμα αν θυμάσαι, η συγκεκριμένη κάρτα έχει εξωτερική τροφοδοσία οπότε δεν εξαρτάται από τη λειτουργία του USB για το on/off.

 

δ) Windows 7 Pro 32bit

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Οσο είχα Firewire κάρτα, υπήρχε πρόβλημα (με τα 7 αλλά και τα Win XP νομίζω), όταν ξυπνούσε ο υπολογιστής και έπρεπε να κάνω διάφορα restart για να συνέλθει και να συγχρονίσει.

 

Η λύση που κατέληξα, αν και πλέον χρησιμοποιώ την Komplete Audio 6 που είναι USB σε Win 7 32, είναι να μην "ξεκουράζεται" ο υπολογιστής παρα μόνο η οθόνη. Κι έτσι είμαι ήσυχος. Δεν δοκίμασα τι συμβαίνει τώρα. Κάηκα στον χυλό και φυσάω και το γιαούρτι.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικές ερωτήσεις:

 

α) Αφήνετε τα Windows να "κοιμηθούν' μόνα τους, ή τα κλείνετε πάντα (ή ποτέ);

 

β) Έχετε πάνω σε κάποιο τέτοιο μηχάνημα (το οποίο δηλαδή να αφήνετε να κοιμηθεί μόνο του), εξωτερικά κάρτα ήχου (αν ναι, ποια);

 

γ) Όταν "ξυπνάτε" το μηχάνημα, αναγνωρίζει σωστά την εξωτερική κάρτα ήχου και συνεχίζετε την εργασία σας, ή χρειάζεται να την "βγάλετε/κλείσετε" και να την ξανασυνδέσετε;

 

δ) Ποια ακριβώς έκδοση των Windows "τρέχετε" στο παραπάνω αναφερθέν σύστημα;

 

Ευχαριστώ.

 

:)

 

α) Τα κλείνω πάντα με τερματισμο λειτουργιας

 

β, γ, δ) Εχω μια lexicon lambda (usb συνδεση με τροφοδοσια απο τη θύρα ως γνωστον), αμα ειναι αναγκη να δουμε τι γίνεται και αν ειναι λειτουργική μετα απο sleep mode, σε windows 7 x64 να το δοκιμασω.

 

Αλλα απο hibernation δεν το κανω γιατι το εχω απενεργοποιημενο για να βλεπαμε τι γινεται και με ανοιχτο μουσικο software γιατι βαριεμαι. Αμα ειναι παλι αναγκη γιατι κανεις καμμια έρευνα ή εργασια, να το δω και αυτο. χαχαχαχαχαχχαχαχαχα

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Guru

α. Τον αφήνω ανοιχτό (κλείνω την οθόνη σαν το αφεντικό), ΕΚΤΟΣ αν λείψω καμμιά βδομάδα από το στούντιο, οπότε... το κλείνω (μια φορά τον μήνα, ας πούμε).

 

β. Δεν έχω εξωτερική κάρτα

 

γ. N/A

 

δ. Ν/Α

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου