Προς το περιεχόμενο

OD για μπάσο?


iassael

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ντράμερ και μπασίστες είμαστε φτιαγμένοι ο ένας για τον άλλον... ΤΕΛΛΛΛΛΟΣ!!!

 

μ 'αρέσει η τοποθέτησή σου.....Συνόψισες όλο το νόημα σε μια φράση..... :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μείνε μακριά από το ODB-3 της Boss πάντως. Προσωπικά το καλύτερο που έχω ακούσει (και αυτό που έχω) είναι το Fulltone Bassdrive. Σε κανα δίμηνο μάλλον θα μου έρθει ένα άλλο από Γερμανία, οπότε αν προτιμώ εκείνο μπορεί να πουλήσω το fulltone, το οποίο πάντως είναι κορυφή. Το sansamp το είχα και το πούλησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντράμερ και μπασίστες είμαστε φτιαγμένοι ο ένας για τον άλλον... ΤΕΛΛΛΛΛΟΣ!!!

 

¶μα δεις την βυζάρα μου, θα καταλάβεις..!

The lunatic is on the grass..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μείνε μακριά από το ODB-3 της Boss πάντως. Προσωπικά το καλύτερο που έχω ακούσει (και αυτό που έχω) είναι το Fulltone Bassdrive. Σε κανα δίμηνο μάλλον θα μου έρθει ένα άλλο από Γερμανία' date=' οπότε αν προτιμώ εκείνο μπορεί να πουλήσω το fulltone, το οποίο πάντως είναι κορυφή. Το sansamp το είχα και το πούλησα.[/quote']

 

Eμένα πάντως το fulltone μου φάνηκε λίγο!! Θεωρώ το ebs και το t-rex κλάσεις ανώτερα σε αυτή τη κατηγορία τιμής!

 

Επίσης θεωρώ το odb-3 άπειρα παρεξηγημένο πετάλι, απλά θέλει καλό ενισχυτή και μάλιστα ενισχυτή με κόρνα για να αποδώσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα σε καμπίνες με κόρνα έπαιζα. Το σετάπ μου όταν το πούλησα ήταν Eden κεφαλή με καμπίνες Schroeder, πάνω από 3000 ευρώ κόστος, και το είχα δοκιμάσει με μερικούς ενισχυτές ακόμα. Θέμα γούστου είναι μάλλον... έχω διαβάσει κι άλλη άποψη, ότι θέλει λαμπάτο ενισχυτή, αλλά δεν πείθομαι καθώς το έχω δοκιμάσει και με έναν orange και πάλι δε μου άρεσε. Πάντως ναι, και η ebs βγάζει πολύ ωραία πραγματάκια, όταν ήμουν στην αγορά είχα δοκιμάσει και το multidrive αλλά τελικά κατέληξα στο fulltone, όμως ήταν η δεύτερή μου επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το T-rex Bassjuice ειναι ωραιο σε χαμηλα gain αλλα οταν του δινεις πολυ περισσοτερο τζιτζικιζει ενοχλητικα!Αυτο βεβαια μπορει να αρεσει σε καποιους..Για μενα αυτος ειναι και ο βασικος λογος που ψαχνω να προσθεσω στο setup μου ενα drive για πιο extreme καταστασεις χωρις να βγαζει τζιτζικια και αυτο μαλλον το εχω βρει οπως δειχνουν τα πραγματα στο GT2!Eχετε να προτεινετε κανενα αλλο πεταλι στην ιδια αυτη φιλοσοφια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου