Προς το περιεχόμενο

βραδυνη ..satrianiki ηχογραφηση..


takis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μια και δεν βγηκα για σαββατο βραδυ ειπα να κανω μια ηχογραφηση,επειδη ειχα να κανω kai καιρο,σε ενα κομματι του satriani...(Την οποια ηχογραφηση την ειχα ξανακανει αλλα τωρα νομιζω ειναι λιγο πιο καλη...)

 

gibson les paul classic στον wcr goodwood bridge humbucker--->rmc wizard wah--->maxon sd9 distortion--->jam tubedreamer 72 σαν boost--->maxon ad999 analog delay--->eminence governor--->germino club 40 amp

 

recording gear:trackmaster pro focusrite προενισχυση μικροφωνου,shure beta 57 mic,m-audio firewire 410 καρτα ηχου

 

τα οποια λαθακια τα εχω αφησει και ας φαω λιγο θαψιμο...lol

 

o ηχος δεν ειναι και τοσο καλος αφου ειχα τον germino στο volume 1 στην κυριολεξια...και αυτο επειδη κοιμονταν ο διπλανος μου και το wah μαζι με το distortion ανεβαζαν την ενταση παρα πολυ...οποτε καταλαβαινετε... :?

 

το τραγουδι ειναι το "love thing takrianis"

 

το link:

http://www.soundclick.com/bluesman

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το link οδηγεί στο profile σου...!! Για να το ακούσουμε πρέπει να πάμε στο music section...! Α, και να είμαστε και μέλη...!! (εγώ δεν είμαι)

 

Ανέβασέ το στο MySpace ρε παλικάρι να το ακούσουμε, γουστάρω πολύ Satriani...!

 

EDIT: Δεν χρειάζεται να είσαι μέλος, απλά πας εδώ:

 

http://www.soundclick.com/bands/pagemusic.cfm?bandID=310394

 

Και πατάς hi-fi..!

The lunatic is on the grass..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσπαθησα να το ανεβασω στο my uploads εδω στο noiz αλλα δεν γινεται δεν ξερω γιατι...

κανε ενα απλο register ρε δεν ειναι τιποτα... :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Moυ άρεσε, προσεγγίζεις πολύ τον ήχο/νοοτροπία του Satch...! Με την ευκαιρία άκουσα και το Echo, αυτό που ανέβασες τώρα πιστεύω είναι ανώτερο, και παιχτικα μου φαίνεται καλύτερο..! (βελτιώθηκες...:)

 

Aν ήταν να άλλαζα κάτι, θα χαμήλωνα λίίίγο το ταμπούρο...

 

May the blues lead you to eternity...!!

The lunatic is on the grass..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

May the blues lead you to eternity...!!

 

:lol: :lol:

ευχαριστω φιλε.. :wink:

 

η αληθεια ειναι οτι τωρα τελευταια εχω αρχισει να μελεταω αυτο το στυλ γιατι με τρελλαινει και ειναι προκληση για εμενα να καταφερω να ..πιασω το feel αυτων των κομματιων(κομματια απο timmons,satriani,vai κτλ),εστω και στο...1%

 

μονο το ταμπουρο παντως δεν θα μπορουσα να το χαμηλωσω αφου ειναι ετοιμο backing track..οποτε ισως εχεις δικιο να ηθελε λιιιγο χαμηλωμα ολο το backing.. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

τα οποια λαθακια τα εχω αφησει και ας φαω λιγο θαψιμο...

 

Θάψιμο;! Ούτε καν! Μια χαρά το δουλεύεις το εργαλείο 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

τα οποια λαθακια τα εχω αφησει και ας φαω λιγο θαψιμο...

 

Θάψιμο;! Ούτε καν! Μια χαρά το δουλεύεις το εργαλείο 8)

 

thanks kultura... :wink: :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ήχος από τα build in ηχεία της οθόνης μου στο γραφείο, μια χαρά ακούγεται! :D Όμορφη προσέγγιση Τάκη. Αν αφεθείς περισσότερο, το αποτέλεσμα θα είναι ακόμα καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου