Προς το περιεχόμενο

Α(ρ)χαριος ηλ. μπασου ρωτα για να μαθει


verbadeus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Gallien-Krueger 400RB σε προβάδικο στο Χολαργό

 

Kαι θεωρείς τον Behringer καλύτερο από τον RB?? Kαι μάλιστα τον RB μούφα?

 

 

Τι να πω, γούστα είναι αυτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγω αν και δεν συμφωνώ μαζί σου, σε καταλαβαίνω! Η αλήθεια είναι ότι και ο Hartke και ο Gallien είναι πολύ ανώτεροι ενισχυτές, αλλά ο Behringer έχει ενα χαρακτηριστικό που ψήνει άνετα έναν αρχάριο ή και κάποιον που δεν έχει την υπομονή....

Είναι γελοίο να φτιάξεις καλό ήχο με αυτο το μηχάνημα....

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αν και δεν συμφωνώ μαζί σου' date=' σε καταλαβαίνω! Η αλήθεια είναι ότι και ο Hartke και ο Gallien είναι πολύ ανώτεροι ενισχυτές, αλλά ο Behringer έχει ενα χαρακτηριστικό που ψήνει άνετα έναν αρχάριο ή και κάποιον που δεν έχει την υπομονή....

Είναι γελοίο να φτιάξεις καλό ήχο με αυτο το μηχάνημα....[/quote']

 

Δηλαδή μας λες τώρα οτι για να φτιάξεις καλό ήχο στο μπάσο χρειάζεσαι υπομονή.Τι να πω.Εγώ νόμιζα ότι χρειάζεσαι ενα καλό όργανο και ένα καλό ενισχυτή!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα και θελει υπομονη..!Δεν ειναι η ολη φαση αντε βαλαμε το μπασο, power on κι οτι βγαλει!Γι να βγαλεις πραγματικα ΗΧΟ απο ενα μηχανημα πρεπει να κατσεις ωρες πολλες μπροστα του και να πειραματιστεις με απειρους συνδιασμους με τα Knobs!Δεν βρισκονται απλα για μοστρα πανω στο panel του καθε ενισχυτη!Και ενταξει ειπαμε..το υποκειμενικο μεχρι ενα σημειο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή μας λες τώρα οτι για να φτιάξεις καλό ήχο στο μπάσο χρειάζεσαι υπομονή.Τι να πω.Εγώ νόμιζα ότι χρειάζεσαι ενα καλό όργανο και ένα καλό ενισχυτή!!!

 

Σου φαίνεται απίστευτο!!!

Ξέρεις οι ενισχυτές μπροστά έχουν και κάτι κουμπάκια που γυρίζουν!!! Ε όταν γυρίζεις έστω και ένα καμιά φορά αλλάζει ο ήχος!... Ορισμένοι Hartke π.χ. που αναφέρεις στην αρχή έχουν ένα ποτενσιόμετρο που οδηγεί το σήμα από το περνά κατά 100% από μια λάμπα προενίσχυσης εώς το 0%....

Ε αυτό αν δεν το ψάξεις τι περιμένεις? Θέλει ψάξιμο!

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορισμένοι Hartke π.χ. που αναφέρεις στην αρχή έχουν ένα ποτενσιόμετρο που οδηγεί το σήμα από το περνά κατά 100% από μια λάμπα προενίσχυσης εώς το 0%....

 

Καλά φοβερό!!Απίστευτο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου