Προς το περιεχόμενο

Α(ρ)χαριος ηλ. μπασου ρωτα για να μαθει


verbadeus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελεις να μας εξηγησεις τι ενοεις νοοτροπια-αντιληψη?Γιατι νομιζω οτι εδω εχουμε να κανουμε με διαφορα στο κατα ποσον καποιος ειναι διατεθιμενος να ασχοληθει με τον ηχο του η απλα βαριεται και τρωει οτι του πασαρουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

δοκιμασε την behringer και αν σ αρεσει παρτη. απο ενταση δεν προκειται να "μεινεις". απο ποιοτητα ομως αν ακουσεις μια gallien-hartke-ebs τοτε θα ξηλωθεις. αυτη ειναι η αληθεια.

 

Έχω παίξει με Gallien και με Hartke που ήταν μεγάλες μούφες.Τη καλύτερη σχέση τιμής/απόδοση έχει μακράν η Behringer (έχω παίξει μόνο με την 300άρα).

 

αυτη η εντυπωση για να πω την αληθεια μου , εχω κι εγω για την hartke.εχω παιξει την ha2500. δεν θα συμφωνησω ομως με τους gallien.ειναι πολυ "γρηγοροι" και καθαροι ενισχυτες.

 

μια αξιολογη προταση με υπερβολικα καλο κατα την γνωμη μου value for money , νομιζω οτι ειναι οι combo της hughes&kettner.made in germany και φορανε και eminence. θα ηθελα πολυ την γνωμη σας , γιατι εγω δεν τους εχω παιξει αλλα μου εχουν κανει klik στην μικρομεσαια κατηγορια.

 

http://www.thomann.de/gr/hugheskettner_basskick_bk300_basscombo.htm

 

τι λετε? :roll: :wink:

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια αξιολογη προταση με υπερβολικα καλο κατα την γνωμη μου value for money ' date=' νομιζω οτι ειναι οι combo της hughes&kettner.made in germany και φορανε και eminence. θα ηθελα πολυ την γνωμη σας , γιατι εγω δεν τους εχω παιξει αλλα μου εχουν κανει klik στην μικρομεσαια κατηγορια.

 

http://www.thomann.de/gr/hugheskettner_basskick_bk300_basscombo.htm

 

τι λετε? :roll: :wink:[/quote']

 

Oλίγον off topic:

 

Και εγώ ενδιαφερόμουν για του Hughes and Kettner για κιθάρα.Συγκεκριμένα τον μικρό δεκαπεντάρι αλλά και τη λαμπάτη κεφαλη ,

ήθελα να τους δοκιμάσω.Δεν τους έβρισκα όμως πουθενά.

Τώρα το καλοκαίρι που πήγα μια εκδρομούλα Ισπανία μπήκα σε 5 μαγαζιά με μουσικά όργανα,έτσι να δω τι παίζει..Και τα 5 είχαν όλους τους ΗΚ.Ολα!!

Μα καλά ...μέχρι και μέσα στο Corte Ingles το πολυκατάστημα(Λαμπρόπουλος style) είχε Hughes ενισχυτές!Και εδώ πουθενα΄.

 

Ειρωνεία:Δε κατάφερα να τους δοκιμάσω.Οπου έμπαινα έμπαινα έτσι για μια ματιά στα γρήγορα.Τελικά έμεινα με την όρεξη.Τουλάχιστον άναψα τον edition blue 15 και τον ξαναέκλεισα.Ετσι για να πώ ότι ΄κατι έκανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος και δημιουργικός διάλογος παιδια, thanx...

 

Απλά θα ήθελα περισσότερες πληροφοριες σχετικα με τα πλεονεκτήματα των λαμπάτων. Παιζω 4 - 5 χρονια με το κατοσταρι της Fender το φτηνό (rumble).

Αυτο που ψαχνω είναι μια καθαρότητα στο σήμα, έναν πιο φυσικό και άμεσο ήχο που θα μπλεξω με πεταλια (EQ boss, OD boss, Dinassor JamPed).

Με ενδιαφέρουν αρκετα τα "γκαζια" και η καλη αποδοση σε δυνατες εντάσεις.

Δε θελω να αγορασω κατι που δε θα με καλυπτει σε καποιο βαθος χρονου...

Anyway, ευχαριστω για τις πληροφοριες

 

 

ΥΓ. Συγγνωμη για την καθυστερηση στις απαντησεις, δεν εχω εύκολη προσβαση στο internet...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε θα σου πρότεινα να κοιτάξεις κάτι πολύ καλό, όπως πχ EBS που θα σε καλύψει για πολύ καιρό και σε πολλά πράγματα.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δν με ενδιαφερει ο τόσο ο κρυσταλλινος ήχος - η βρωμια ειναι παντα ευπροσδεκτη - όσο ο αυθεντικός. Ελπιζω να γινομαι αντιληπτος γιατι τοσο καιρο με το rumble σιγα σιγα καταλαβαινω οτι ο ήχος μου είναι απομιμηση ήχου μπασου... :cry: :cry:

Θα ήθελα η βαση του καθαρου ήχου μου να έχει vintage, ωμα στοιχεία αλλα ταυτοχρονα και καμπυλωτους, γλυκους τονους. πχ προτιμω passive μαγνητες και παιζω με πενα. :roll: :roll: :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου