Προς το περιεχόμενο

To garageband 8 "τρώει" τα plug-ins μου...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους. Παρατήρησα ότι στο καινούργιο garageband 8 δεν ενεργοποιούνται 2 AU της Best Service (Ra και Latin World), δηλ δεν φαίνονται καθόλου στη λιστα των AU ενώ πρίν (στη προηγούμενη version) παίζανε κανονικά. Το περίεργο είναι ότι τα 2 άλλα που έχω (Ethno, Orient) είναι κανονικά στη θέση τους...Έχω ένα διπλό G4 (ακριβώς γιατί έχω πληθώρα AU που δεν παίζουν στα Intel),τα stand alone applications των προγραμμάτων παίζουν κανονικά...ευτυχώς τα βλέπει το Kontakt. Έχετε παρατηρήσει κάτι?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Περίεργο.....

Εμένα στην αρχή μου εμφάνιζε τις λούπες γκρi, πήγαινα να κατεβάσω το update, δεν δούλευε, και τελικά βρήκα (ψάχνοντας στα σχετικά MAC fora) ότι είναι γνωστό bug και ότι πρέπει να τις εγκαταστήσω από το DVD που έρχεται μαζί με το μηχάνημα. (To 2o DVD είναι αυτό που έχει το iLife κατ' επέκταση τα όργανα και τις λούπες του garageband).

Δεν έχω προλάβει όμως ακόμα τα περιεργαστώ σε βάθος το garageband 08.

Υπάρχει πάντως τρόπος να κάνεις rebuild τη βιβλιοθήκη σου....ψάχνει και βρίσκει τα διάφορα components μόνο του....

 

Παρεπιπτόντως, ξέρεις αν υπάρχουν κάπου freeware λούπες / όργανα που να παίζουν με το garageband και να αξίζουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

rebuild τη βιβλιοθήκη σου...

πώς το κάνεις ειδικά στο Garageband?

Για τα υπόλοιπα που ρωτάς...φέυγω σήμερα για Apple Expo Παρίσι θα σου πώ από Δευτέρα.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου