Προς το περιεχόμενο

Gibson Les Paul Studio Vintage


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όχι , εντάξει, δεν θέλω να σε απογοητεύσω...

Αν σ'αρέσει χτύπα την , δεν είναι άσχημη κιθαρίτσα...

Απλώς όλες οι studio είναι λίγο ακριβές για την ποιότητά τους.Θα μου πεις, αφού δεν σου φτάνουν τα λεφτά για standart...

Δεν διαφωνώ... :)

Α...! Τί εννοείς "vintage";Προφανώς δεν αναφέρεσαι στους μαγνήτες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι να πάρεις τη στούντιο εξ'αιτίας των καλών μαγνητών, θα σου πρότεινα να γυρίσεις μερικά μαγαζιά και να δοκιμάσεις πολλές Epiphone Les Paul Custom. Από αυτές παίρνεις όποια σου έχει φανεί καλύτερη (το λέω αυτό διότι η ποιότητα από κομμάτι σε κομμάτι διαφέρει, όπως γίνεται και με τις Gibson δυστυχώς). Αφού λοιπόν έχεις στα χέρια σου μια πολύ καλή Epiphone πας και διαλέγεις όποιους μαγνήτες θέλεις, τους περνάς και έχεις μια Les Paul καλύτερη και φτηνότερη από την στουντιο, και που είναι και της ίδιας οικογένειας... ;)

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Κάφκα, χωρίς να θέλω να σε ξενερώσω (κι'εγώ), είμαι πολύ επιφυλακτικός (κι'εγώ) για την ποιότητα των Studio Les Paul. Αν πάντως επιμένεις να την τσεκάρεις, θα συμβούλευα να δοκιμάσεις και μία standard ώστε να έχεις αναφορά, όπως επίσης και μία Epiphone - που προτείνει και ο Vrass - μάλλον παίζουν καλύτερα.

 

Η αλήθεια είναι πως δεν κατάλαβα ποτέ τον λόγο ύπαρξης των studio εκδόσεων. Ποιοτικά είναι κατώτερες των Standard, ενώ από άποψη τιμών η κατηγορία καλύπτεται από τις Epiphone. Ίσως να μετράει τελικά το ότι αγοράζεται το logo της Gibson σε χαμηλή τιμή.. :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου