Προς το περιεχόμενο

Μamacita on fire live at bourbon 6-4-2012


pericles

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σε ολους ...παλι προσκεκλημενος απο εναν φιλο πιανιστα -πληκτρα τον Γιωργο Λιγνο

πηρα τα ποδια μπου και πηγα στο Bourbon ενα γνωστο club ποπυ συχνα παιζουν οι Mamacita on fire των οποιων ειναι ιδρυτικο μελος ο Γιωργος.

Εντυπωσεις :το Μαγαζι ηταν κυριολεκτικα ΠΙΤΤΑ!!δεν μπορουσες να περασεις ΑΔΙΑΧΩΡΗΤΟ.

Ο κοσμος cool ( αλλα πολυ τσιγαρο ρε παιδι μου) στυλ galaxy 92 fm.

Οι mamacita on fire εξαιρετοι με front woman την ΠΗΝΕΛΟΠΗ ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΥ η οποια τα δινει ολα πανω στο stage  (τοχει η κοπελα ρε παιδι μου!!)

Τα αλλα παιδια απο την μπαντα δεν τα ξερω προσωπικα αλλα ειναι πολυ καλοι επαγγελματιες

Τον ντραμμερ τον λυπηθηκα γιατι κοπαναγε του σκοτωμου σε nonstop σειρες κομματιων που αλλαζε και τους ρυθμους/ταχυτητες σαν να μην ετρεχε τιποτα.(οσοι εχετε παιξει σε τετοιου ειδους μπαντες ξερετε τι εννοω ..δεν υπαρχουν εισαγωγες &φιναλε  ::).

Ο Γιωργος ο Λιγνος ειναι παικταρας (αλλωστε μονο με παικταραδες πληκτραδες εχω παρε δωσε

λογω Rhodes ) .Επισης ειναι και απο τους καλυτερους χειριστες hammond που εχω ακουσει στην Ελλαδα (οσους εχω ακουσει.)

ΤΑ ΠΟΤΑ φθηνα 4 ποτα 27 ευρω (δεν εχει εισητηριο το μαγαζι )

Μακαρι να υπηρχαν κι'αλλα τετοια μαγαζια με τοσο καλη μπαντα με τετοιο top 40 ρεπερτοριο

φθηνο ποτο και ωραιο κοσμο.Μου θυμισε τα νιατα μου (1977-1980 on the Rocks Βαρκιζα)

Camping ,Capri ,Pipistrelo ,Galaxy Hilton οπου ο κοσμος ερχοταν για να διασκεδασει ,χορευε

επινε το ποτο του χωρις να μεθαει ...ωραια.

Αξιζει ο κοπος να τους δειτε οπου κι αν παιζουν ειναι η πιο hot top40 μπαντα της πολης .

Δεν μιλαμε για δεσιμο ...αλλο πραγμα .Μπραβο στα παιδια και στην Πηνελοπη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δικα μου "παιδια" και ο κιθαριστας και ο μπασιστας (εχουν περασει απο τη μπαντα μου), ο ντραμμερ ταλενταρα και με πολυ ωραιο χτυπημα....και οι 3 παιζουν μαζι απο...βρεφη  (νομιζω απο 15 ετων και τωρα ειναι 30αρηδες....)

 

Σουπερ παιζουν και μακαρι να ακουσουμε και κανα δικο τους κομματι....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου