Προς το περιεχόμενο

The land of the rising sun...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό που μου αρέσει σε αυτούς είναι ότι ενώ είναι 50 χρονιά μπροστά από όλους τους υπόλοιπους από άποψη τεχνολογίας, παντού σκάνε καλώδια!!! Καλώδια, πολλά καλώδια! Τι στο καλό, χάθηκε να τα κάνουν λίγο υπόγεια;!!!

 

 

Στο καλό, πάω να κάνω το διδακτορικό μου εκεί. ΤΕΛΟΣ

 

Α sf πες μου ότι άκουσες συγκροτήματα της visual kei σκηνής να κάνω κωλοτούμπα εδώ που είμαι!

 

 

 

Α όσο για την τεχνολογία 1 πράμα θα σας πω: Στο χωριό μου (γαλατάς μεσολογγίου 1000 κατοίκων) περάσανε οπτική ίνα και το dsl πάει σφαίρα!!! Χα πάρτε την!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Α όσο για την τεχνολογία 1 πράμα θα σας πω: Στο χωριό μου (γαλατάς μεσολογγίου 1000 κατοίκων) περάσανε οπτική ίνα και το dsl πάει σφαίρα!!! Χα πάρτε την!

 

 

Ωρε boukaw στην Βαρασοβα απο κατω εχεις σπιτι ??

παμε για αναριχηση ....

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πολεις (ειδικα το Τοκυο) ειναι το...απολυτο ΧΑΟΣ.

 

Ατακτα χτισμενες (κατα τα ελληνικα προτυπα) σε καθε γειτονια τα βρισκεις ΟΛΑ μαζι (παραγκες' date='ουρανοξυστες,ΝΑΟΥΣ κατω απο σιδηροδρομικες γραμμες,μονοκατοικιες & παραδοσιακα μπακαλικα διπλα σε σουπερμαρκετ... :lol:

 

[/quote']

 

χα χα, χαος ε! Εχω ακουσει οτι πολλες πολεις δεν εχουν διεθυνσεις με αυστηρα καθορισμενο τροπο και οτι το καθε οικοδομικο τετραγωνο εχει στην ουσια την δικη του αριθμηση! Και για αυτο το λογο υπαρχουν καποιοι αστυνομικοι σε κιοσκια (keikan) που μεσα στις αρμοδιοτητες τους ειναι να δειχουν και τον δρομο!

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχουν ΤΡΟΜΕΡΑ παρκα (γιαπωνεζικη κηπουρικη σε ολο της το μεγαλειο) τα οποια ομως δυστυχως εχουν και τρομερα ΕΝΤΟΜΑ...(ειδικα κουνουπια που σε κανουν...μαγκα... :lol: )

 

η ωραιοτερη πολη ειναι σαφως η ΟΖΑΚΑ ' date='πολυ πιο χαλαροι ανθρωποι και πανεμορφη.

 

η επαρχια ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ απο πλευρα φυσικης ομορφιας και πολυ ηρεμη.

 

[/quote']

 

Οι παραδοσιακοι Ιαπωνικοι κηποι ειναι ολα τα λεφτα! Δηλαδη πραγματικα πολυ ομορφοι και αν δεις καποιον που ειναι φτιαγμενος απο εναν βαθυ γνωστη νοιωθεις την αρμονια.

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α' date=' το ΡΟΚ (και η τζαζ ) ΒΑΣΙΛΕΥΟΥΝ και τα εμπορικα γκρουπ (τα οποια γεμιζουν σταδια) παιζουν καλα αλλα ειναι αντιγραφα αντιστοιχων αμερικανικων (υπαρχει δηλ. σουπερ-γκρουπ τυπου NIRVANA, αλλο τυπου AEROSMITH κτλ..) βεβαια απο τη δικη μας τρισαθλια μουσικη πραγματικοτητα καλυτερα ειναι.....

 

Βεβαια υπαρχουν και απιστευτα πειραματικα και underground group που παιζουν εξαιρετικη και original μουσικη...[/quote']

 

Ενα απο τα στοιχεια των Ιαπωνων ειναι το ποσο μιμητικοι ειναι. Πραγματικα αυτοι οι τυποι δεν πρεπει να εχουν αφησει κατι αμερικανικο που να μην εχουν ξεπατικωσει. Παρ' ολα αυτα το εντυπωσιακο ειναι οτι αν το θελουν δεν μιμουνται στειρα αλλα στην ουσια δημιουργουν ενα υβριδιο προσθετοντας και εντελως δικα τους στοιχεια. Ενα χαρακτηριστικο παραδειγμα ειναι οτι (στην μεγαλη πλειοψηφια τους, γιατι εννοειται υπαρχουν και καποιες μειοψηφιες) αποδεχονται ταυτοχρονα και το βουδισμο και το σιντο. Και συνηθως καποια οικογενεια ενω την μια μερα γιορταζει μια βουδιστικη γιορτη, την επομενη να γιορταζει μια σιντοιστικη!

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πολεις (ειδικα το Τοκυο) ειναι το...απολυτο ΧΑΟΣ.

 

Ατακτα χτισμενες (κατα τα ελληνικα προτυπα) σε καθε γειτονια τα βρισκεις ΟΛΑ μαζι (παραγκες' date='ουρανοξυστες,ΝΑΟΥΣ κατω απο σιδηροδρομικες γραμμες,μονοκατοικιες & παραδοσιακα μπακαλικα διπλα σε σουπερμαρκετ... :lol:

 

[/quote']

 

χα χα, χαος ε! Εχω ακουσει οτι πολλες πολεις δεν εχουν διεθυνσεις με αυστηρα καθορισμενο τροπο και οτι το καθε οικοδομικο τετραγωνο εχει στην ουσια την δικη του αριθμηση! Και για αυτο το λογο υπαρχουν καποιοι αστυνομικοι σε κιοσκια (keikan) που μεσα στις αρμοδιοτητες τους ειναι να δειχουν και τον δρομο!

 

φυσικα ,αλλωστε ειναι αδυνατο για οποιονδηποτε ΔΥΤΙΚΟ να καταλαβει το συστημα αριθμησης των σπιτιων,η διευθυνσεις στην Ιαπωνια ειναι καπως ετσι:

 

ΜΗΤΣΟΣ ΜΗΤΣΙΔΗΣ

 

5-12,

ΚΗΦΙΣΙΑ 31

ΒΟΡΕΙΟ ΜΕΡΟΣ ΠΟΛΗΣ, ΑΘΗΝΑ 104-0061

 

Τα ονοματα των δρομων ΔΕΝ χρησιμοποιουνται στις διευθυνσεις!!

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Japanese_addressing_system

 

εχουν το παλιο κινεζικο (και ρωμαϊκο συστημα των τετραγωνων και "περιοχων")

 

Βεβαια οι ΠΑΝΤΕΣ χρησιμοποιουν χαρτες (αν και πλεον ακομα και οι γιαγιαδες δουλευουν με GPS!) για να πανε οπουδηποτε.... :!:

 

Καλώδια, πολλά καλώδια! Τι στο καλό, χάθηκε να τα κάνουν λίγο υπόγεια;!!!

 

καλα απο καλωδιο αλλο τιποτα και εννοιειται ακομα και ΜΕΣΑ στα ΔΑΣΗ (like Greece) ειναι οι πυλωνες με τα ηλεκτροφορα συρματα,πως βεβαια δεν πιανει ουτε ΜΙΑ φωτια......ειναι αλλου παππα ευαγγελιο (φανταζομαι οτι οι εμπρηστες μαλλον δεν θα περασουν και πολυ καλα στα χερια της Γιακουζα....οποτε κομμενα τα παπατζιλικια....)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου