Προς το περιεχόμενο

New telecaster...


JAM

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρόσφατα ένας καλός φίλος, εξαιρετικός κιθαρίστας, με ίσως το καλύτερο αυτί που έχω συναντήσει μέχρι τώρα (!) πήγε Βοστώνη για μερικούς μήνες. Στην ερώτησή του, τι να μου φέρει, του απάντησα πως θέλω μια τέλε που να Γ@Μ@ΕΙ !

 

Σημείωση πως ίσως είναι ο μόνος άνθρωπος που θα εμπιστευόμουνα να μου διαλέξει κιθάρα χωρίς να την έχω παίξει.

 

Το αποτέλεσμα είναι αυτό :

 

# 1968 Fender Telecaster Maple Cap neck with original tuners, dated 3 MAR 68 on the butt end

 

# Lightweight 1 piece swamp ash body with nitrocellulose finish from www.guitarmill.com

 

# Callaham lacquered bakelite pickguard

 

# Callaham hardware - Control plate, knobs, switch, pots, bridge, string ferrules, brass compensated saddles, neck plate, all slot head screws, electrosocket jack

 

# 2002 original barden pickups

 

# Lacquered tweed Fender repro thermometer case with key

 

tele2.jpg

tele1.jpg

tele3.jpg

tele4.jpg

 

Η κιθάρα σκοτώνει !

 

κόστισε 1700¤ σύνολο.

 

Όταν βρω χρόνο θα ανεβάσω και clips…

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγειες, αν σκεφτεις οτι μονο το μπρατσο κανει 1500 δολλαρια την πηρες σε ΤΡΟΜΕΡΗ τιμη. :lol:

 

Το maple cup σκοτωνει,ειναι παχυ η λεπτο?

 

Οι Barden για το στυλ που παιζεις ειναι ταμαμ!!

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω!! Κούκλα η κιθάρα!! Αυτό είναι , πέρνεις ένα vintage μπράτσο και σου κάνουν δώρο την υπόλοιπη κιθάρα!!! Πάει απίστευτα και με την θήκη!!!

 

 

 

[off topic]

Καλώς τον ιάπωνα! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αούα! Φαίνεται πολύ "κακό" εργαλείο! 8O

Με γειες JAM!!!

(Αν μπορείς ανεβασε καμια-δυο κοντινες fotoz από μπρατσο και ταστιερα...plz...)

 

 

Γενικα ειμαι ασχετος με τις τελε και δεν κανουν και για αυτά που παιζω(?), αλλα θα με κανετε να παρω και εγώ στο τελος καμια...

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jam μεγειά ...παλιάνθρωπε.Που τα βρίσκεις κάτι τέτοια ρε?

 

 

Btw τι ακτριβώς είναι αυτό το ρημαδι το maple cup neck που κάνει τόσο πολλά λεφτά?Φαίνεται διαφορετικό αλλά τι ακριβώς ειναι?

 

Θα συμφωνήσω με την απαίτηση του vrass και θα προσθέσω:

οχι clips,VIDEO να ποστάρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Btw τι ακτριβώς είναι αυτό το ρημαδι το maple cup neck που κάνει τόσο πολλά λεφτά?Φαίνεται διαφορετικό αλλά τι ακριβώς ειναι?

 

απλα ειναι του 1968.... :lol: (και απο τη στιγμη που μια τελε του 68 κανει τοσα

 

http://www.gbase.com/Stores/Gear/GearDetails.aspx?Item=1720039 ειναι φυσικο ενα μπρατσο του 68 να κανει 1500-2000 δολλαρια ΧΩΡΙΣ τα κλειδια...)

 

 

maple cap neck ειναι απλα ενας τροπος κατασκευης που εφαρμοσε η Fender (και εφαρμοζει ακομα σε καποια cs μοντελα) τιποτα το ακριβο ομως απλα δυο κομματια ξυλο (Μπρατσο-ταστιερα) αντι του συνηθισμενου one piece maple ,εχουν ομως το προσον της μεγαλης σταθεροτητας λογω του lamination.....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aσύλληπτα όμορφη (απίστευτα νερά το σώμα και εξίσου απίστευτο το μπράτσο). Αισθητικά με χαλάνε λίγο οι barden, αλλά μάλλον σκοτώνουν. Πανέμορφη και η θήκη!

 

Με γειές!

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγειες' date=' αν σκεφτεις οτι μονο το μπρατσο κανει 1500 δολλαρια την πηρες σε ΤΡΟΜΕΡΗ τιμη. :lol:

 

Το maple cup σκοτωνει,ειναι παχυ η λεπτο?

 

Οι Barden για το στυλ που παιζεις ειναι ταμαμ!![/quote']

 

Το cup είναι περίπου 2mm

 

Οι Barden είναι καταπληκτικοί ! Οι μόνοι μαγνήτες μονοί που δεν βάζω καθόλου κομπρέσσορα...κομπρεσσάρουν από μόνοι τους πολύ όμορφα !

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονοί είναι; Για διπλούς τους βλέπω!!!! :8O

 

 

¶σχετο αλλά είναι πολύ ωραία κιθάρα, με όμορφα νερά, με άπαιχτο εμφανισιακά τουλ. μπράτσο και γενικά κούκλα!

 

Που τανπετυχένεται αυτά ρε παίδες... Αναθεματισμένη γκαντεμιά!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου