Προς το περιεχόμενο

New telecaster...


JAM

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μονοί είναι; Για διπλούς τους βλέπω!!!! :8O

 

 

¶σχετο αλλά είναι πολύ ωραία κιθάρα' date=' με όμορφα νερά, με άπαιχτο εμφανισιακά τουλ. μπράτσο και γενικά κούκλα!

 

Που τανπετυχένεται αυτά ρε παίδες... Αναθεματισμένη γκαντεμιά![/quote']

 

Διπλοί ουσιαστικά είναι...όμως η αίσθηση στον ήχο τους είναι μονοί...δεν μπορώ να στο εξηγήσω καλύτερα...καλύτερα να τους ακούσεις :wink:

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να πω ρε συ JAM αν παίζει και έτσι όπως φαίνεται.... άστα και δεν έχω και τπτ να ασχολούμαι εδώ που είμαι :cry:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγειες' date=' αν σκεφτεις οτι μονο το μπρατσο κανει 1500 δολλαρια την πηρες σε ΤΡΟΜΕΡΗ τιμη. :lol:

 

Το maple cup σκοτωνει,ειναι παχυ η λεπτο?

 

Οι Barden για το στυλ που παιζεις ειναι ταμαμ!![/quote']

 

Το cup είναι περίπου 2mm

 

Οι Barden είναι καταπληκτικοί ! Οι μόνοι μαγνήτες μονοί που δεν βάζω καθόλου κομπρέσσορα...κομπρεσσάρουν από μόνοι τους πολύ όμορφα !

 

οχι τo cap ,αυτο ειναι παντα περιπου 2mm,το μπρατσο ειναι παχυ η...γκεϊκο..... :lol: :lol: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γκεικο ρε φιλε και ειναι κριμα.....αλλα οπως την βρισκει ο καθενας... :D:D:D Παρ ολο που ειναι μπουζουκενιο, εχει πολυ ομορφο vibe...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο παλιο μανικι με πολυ καλα μοντερνα/repro υπολοιπα...

 

Ωραιοτατο σωμα και Callaham hardware με Bardens...

 

..μπερεκέτ! :lol: :wink:

 

ευγε!

 

(αν και θα προτιμουσα traditional μαγνητες...)

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν λες Maple cap εννοεις οτι εχει ταστιερα καπακι και δεν εχει skunk stripe απο πισω.

 

ετσι δεν ειναι το μανικι?

 

αλλιως ειναι one-piece

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι μονο αυτο.

Γενικα οι round lam necks της Fender (μετα το 62 και μεχρι το 79-80) δεν ειναι απλα 2 piece αλλα ΛΥΓΙΣΜΕΝΑ κομματια ξυλου (curved) κολημενα το ενα με το αλλο (αυτο συμβαινει και στα rw & στα maple fingerboards) ετσι οι ταστιερα ειναι ΠΟΛΥ λεπτη σε αντιθεση με τα παλιοτερα slab boards & βεβαια λογω του curving & lamination πολυ πιο ακαμπτη (στη δικη μου π.χ δεν εχω ισιωσει το μπρατσο εδω και...20 χρονια!!!) σε σχεση με ενα one piece η slab board,επισης ειναι και πιο ομορφη μια και το παχος της ταστιερας ειναι παντου το ιδιο σε αντιθεση με τα slab boards... :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

JAM δε μου λές,θα κάνεις neck bending με τέτοιο όργανο?

 

Βtw superfunk η απάντηση σου ήταν ακριβως αυτό που φανταζόμουν...απλά δεν ήμουν σίγουρος αν το cap ειναι το λεγόμενο two piece.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι μονο αυτο.

Γενικα οι round lam necks της Fender (μετα το 62 και μεχρι το 79-80) δεν ειναι απλα 2 piece αλλα ΛΥΓΙΣΜΕΝΑ κομματια ξυλου (curved) κολημενα το ενα με το αλλο (αυτο συμβαινει και στα rw & στα maple fingerboards) ετσι οι ταστιερα ειναι ΠΟΛΥ λεπτη σε αντιθεση με τα παλιοτερα slab boards & βεβαια λογω του curving & lamination πολυ πιο ακαμπτη (στη δικη μου π.χ δεν εχω ισιωσει το μπρατσο εδω και...20 χρονια!!!) σε σχεση με ενα one piece η slab board' date='επισης ειναι και πιο ομορφη μια και το παχος της ταστιερας ειναι παντου το ιδιο σε αντιθεση με τα slab boards... :wink:[/quote']

 

Δεν μπορω να πω, εισαι αναλυτικοτατος...

 

εγω το ειπα πιο περιληπτικα.. ;)

 

Απλα το κακο με τα slab ειναι οτι αν το παρακανεις με τις αλλαγες ταστων, μπορει να "μεινεις" απο ταστιερα καποια στιγμη... (ouch!)

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου