Προς το περιεχόμενο

Synth απο το America...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eκτος απο το ΦΠΑ και τους δασμους τα υπόλοιπα ειναι έξοδα ιδιώτη εκτελωνιστή. Δεν σου ήρθε ταχυδρομικώς με τα ΕΛΤΑ? Αυτα που παραθέτεις ειναι γραμμένα στη διασάφηση ή σε κάποιο άλλο έγγραφο?

 

EDIT: Ωπα σορυ Κοσμά τωρα το πρόσεξα οτι παρήγγειλες μέ fedex. USPS παιδιά αν αγοράζεται απο αμερική. Προσοχή η διαφορά δολαριου - ευρώ εχει ενοχλησει την ευρώπη και ψαχνουν και το παραμικρό για να φορτώσουν δασμους στα υπερατλαντικά φθηνα πλέον εισαγώμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

θα πληρωσεις οτι γραφει το invoice. γιαυτο πεσ τους αμερικανους να στειλουν χαμηλο invoice με αξια chief δηλαδη ωα σθμπεριλαμβανει και τα μεταφορικα στο invoice.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορείς να βάλεις αξία CIF σε προιόν που στέλνεις με κουριερ. Αυτο μπορεί να γίνει μονο με μεταφορικές εταιρίες που εκδίδουν τιμολογιο και ο πελατης δεν ειναι ιδιωτης αλλα επαγγελματίας. Η μονη λυση ειναι send it as a gift και να κοπανισουν οτι μπορέσουν μονο στα μεταφορικά, αντε κανα 20ευρω δηλαδή αν είναι κατι πολυ βαρύ, οπως του Κοσμά καλη ώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχεισ κατι ποθ κοστιζει 3000$ και πεις στον αμερικανο να κοψει δυο invoices ενα για 2500$ και ενα 500$. ειναι καλυμενος και μπορει να σοθ στειλει με το πακετο το invoice με τα 500$. ετσι το τελωνειο ειναι για 500 και οχι για 3000.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυο τιμολόγια για ένα προιόν ειναι απάτη και διώκεται... :) Εγω πήρα ένα μικρό maudio ozone που ειναι παιχνιδάκι μπρος σ' αυτο που συζητάμε και ζήτησα να μου κόψει μικρότερο τιμολογιο και αναστατωθηκε το αμερικανό. Ξερεις τι σημαίνει IRS? Ασε καλυτερα... :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μιλαμε για μειωμενο. αφτος ειναι καλυμενος γιατι εχει κοψει το ποσο για την εφορια. και στο κατω κατω το invoice που θα στειλει μπορει να ειναι ενα απλο συνοδευτικο για το πακετο. πρεπει να κοψει τιμολογιο αλλα δεν ειναι υποχρεωμενος απο κανενα νομο να στο στειλει αμα εσυ δεν το θελεις. το τι θα ταξιδεψει με το πακετο δεν εχει να κανει με irs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυο τιμολόγια για ένα προιόν ειναι απάτη και διώκεται... :) Εγω πήρα ένα μικρό maudio ozone που ειναι παιχνιδάκι μπρος σ' αυτο που συζητάμε και ζήτησα να μου κόψει μικρότερο τιμολογιο και αναστατωθηκε το αμερικανό. Ξερεις τι σημαίνει IRS? Ασε καλυτερα... :roll:

 

μπα, εμενα δεν ειχανε κανενα προβλημα :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου