Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με G&L;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι γνώμη έχετε ρε παιδιά για τις G&L; Έχει ένας φίλος την asat(tele) και η κιθάρα γ@μ@ει! Έχω ακούσει κι άλλες και είναι όλες πολύ καλές. ¶λλος που να έχει ακούσει ή που να ξέρει, γενικότερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 79
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αυτό που με χάλασε είναι τα "τετραγωνισμένα" τάστα, που προσωπικά δεν τα βρήκα καθόλου πρακτικά. Επίσης οι άκρες τους δεν ήταν καλογυαλισμένες (3-4 έχω δοκιμάσει...).

Αν σ'αυτό δεν έχεις πρόβλημα, ή αν πλέον το έχουν διορθώσει, τότε σίγουρα πρόκειται για πολύ καλά όργανα (για τα usa μιλάμε). Ο ήχος τους ήταν πολύ καλός και λίγο πιο "γεμάτος" και ισοροπημένος από μια κλασσική φέντερ. Αλλά και πάλι μιλάμε για όργανα, τα οποία δεν έχουν μεταπωλητική αξία γιατί είναι πολύ περιορισμένο το κοινό τους καθώς και για ένα ακόμα clone strat ή tele... Αν πάει κάποιος για στρατ ή τελε, τότε βρωμάει ο τόπος οργανάρες...Όρεξη να έχει να ψάχνει κανείς...Καλή τύχη λοιπόν! ;-)

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον έχεις δίκιο για τα τάστα, αλλά παρόλο που μπορώ, δεν μου αρέσει να παίζω γρήγορα, οπότε δεν το έχω προσέξει.

Αλλά το είπες και μόνς σου ότι ο ήχος είναι πολύ καλύτερος από μία Fender στα ίδια λεφτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

G & L = George Fullerton & Leo Fender

H τελευταια εταιρεια που ¨επαιζε¨ ο Leo πριν

πεθανει .

 

Yes , I know. Έφυγε ο Leo από την Fender και η ποιότητά της έγινε για κλάματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι γνώμη έχετε ρε παιδιά για τις G&L; Έχει ένας φίλος την asat(tele) και η κιθάρα γ@μ@ει! Έχω ακούσει κι άλλες και είναι όλες πολύ καλές. ¶λλος που να έχει ακούσει ή που να ξέρει' date=' γενικότερα;[/quote']

 

Ειναι η κιθαρα που δειχνει πως θα ηταν σημερα οι Fender αν ζουσε ο Leo

 

Εχω μια ASAT (μαλιστα ειναι το Leo Fender signature model 1989) και μια Legacy(1996). Ειναι εξαιρετικα χειροποιητα οργανα με σημασια στη λεπτομερεια, και απολυτο Fender ηχο...

 

Νομιζω οτι οι Legacy πανε εδω γυρω στα 1300¤. Αν σκεφτει κανεις οτι ειναι στα ιδια χρηματα με μια USA strat τοτε η ζυγαρια γερνει πολυ κατα τη G&L...

Αξιζουν δοκιμης, γιατι με 1300¤ και χειροποιητη και Fender! Οι αντιστοιχες σε ποιοτητα strat custom shop εχουν 2500+¤...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι η κιθαρα που δειχνει πως θα ηταν σημερα οι Fender αν ζουσε ο Leo

 

+1000!

Αξιζουν δοκιμης' date=' γιατι με 1300¤ και χειροποιητη και Fender! Οι αντιστοιχες σε ποιοτητα strat custom shop εχουν 2500+¤...

[/quote']

 

+1000,λέω! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου