Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με G&L;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μα το θέμα είναι ότι την έφτιαξε ο "μπαμπάς" της ο κυρ Leo... οπότε ... γιατί να μην την κρατήσει κάποιος? Παίζει καλά, από εμφάνιση κανένα παιδί του Leo δεν είναι ίδιο με το άλλο, αλλά όλα έγραψαν!!!!

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 79
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

μεγειες.................δεν ειναι ασχημη, ειδικα αν οπως λες παιζει και ακουγεται καλα........βεβαια ωρες ωρες αυτο το headstock................. ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) μηπως να το εκοβες και να την εκανες steinberger ????  :P :P :P :P :P :P :P :P :P

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΤΡΕΛΑ!(ακομα κ το headstock μου αρεσει)

αντε μεγιες!

 

εαν ποτε σκεφτεις να την πουλησεις ριξε ενα πμ!  :P ;D ::)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με γειές, ρε συ. Μην την κακολογείς, είναι καλή κιθαρίτσα, το ξέρω καλά. Αν δεν κάνω λάθος, είναι ASAT special, σωστά;  Εμένα οι μαγνήτες της ASAT classic μου αρέσανε πιο πολύ....(προσωπική μου άποψη) ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ASAT special ειναι.. ;)

 

Οντως οι μαγνητες εχουν πολυ ενδιαφερον ;)

 

The patented G&L Magnetic Field Design® pickups use a ceramic bar magnet installed underneath each coil, with soft iron adjustable pole pieces to transfer the magnetic field to the top of the pickup. By contrast, traditional Alnico type pickups, such as used in the Legacy and George Fullerton models, use non-adjustable Alnico pole pieces leaving the only adjustment being pickup height. The Magnetic Field Design has this adjustment, but further offers individual adjustment of each pole piece, letting the player effectively adjust the output of each string on each pickup. Magnetic Field Design yield about twice the output per wind, making the pickup quieter while allowing a greater overall output. The sound of Magnetic Field pickups is slightly warmer with a broader frequency response.

 

γενικα η κιθαρα ακουγεται πιο...hi-fi & περισσοτερο "ακριβης" & "μασιφ" απο μια παραδοσιακη tele & καθε χορδη ακουγεται ακριβως στην ιδια ενταση με τη διπλανη της....(μας κακομαθαινει δηλ.εμας τους Φεντερακηδες που παλευουμε με αυτο το προβλημα τριαντα χρονια τωρα... :) :) :))

 

παντως twang (TO σημαντικοτερο για μια τελε) εχει να φανε και οι κοτες.... :)

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγειές!!! Πάντως εμένα το συγκεκριμένο headstock δεν με χαλάει καθόλου! Pin up αυτοκολλητάκι  είχε μαζί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Εμένα είχε αυτοκολλητάκι, πιστοποιητικό, χαρτί εγγύησης 10 ετών και το κλειδάκι της βαλίτσας.... κρίμα που καψουρευτηκα μια γιαπωνέζα τύπισσα....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε και την εχω πατησει με την συγκεκριμενη κιθαρα (σαν κατι γυναικες που δεν ειναι και πολυ ομορφες αλλα στην...φερνουν ειναι.... ;D ;D) που με χανεις ,που με βρισκεις αγκαλια μαζι της ειμαι απο τοτε που την πηρα..... ::) ::) :P :)

 

Α,ρε Λεο,ακομα και το κυκνιο ασμα σου genial ηταν.....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου