Προς το περιεχόμενο

FMR Audio RNC 1773 ή FMR Audio RNLA 7239


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειμαι για να αγοραζω ενα compressor, ασχολουμαι με ηλεκτρονικη μουσικη και εχω διαβασει πολυ καλες κριτικες για τον 1773 της FMR ,, για τα λεφτα του φυσικα , ειπαμε ,, αλλα υπαρχει και ο 7239 που αποκαλειtαι levelling amplifier αλλα ειναι και αυτο κομπρεσσορας (with a character that works well with vocals, bass guitar, acoutic guitars and two-mix sources ετσι γραφει),, μηπως δεν ειναι καταλληλο για kick και γενικως percussion (αυτο που χρειαζομαι οπωσδηποτε) compressing ??  ..  ...

θαταν πολυ χρησιμο απο καποιον ο οποιος ξερει για πια μηχανηματα μιλαω να με συμβουλεψει μιας και δεν ταχω βρει ελλαδα ,, αρα δεν μπορω να τα δοκιμασω κ να συγκρινω ,, και θα το παραγγειλω απο thomann ...

ευχαριστωω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oύτε εγώ το έχω ακούσει φίλε μου αλλά το έχω παραγγείλει με βάση τις άριστες κριτικές που έχω διαβάσει και εγώ.

Ο RNLA από την άλλη είναι περισσότερο (λένε) για stereo mix compressor οπότε..RNC με χίλια.

2 μειονεκτήματα που έχει είναι πως είναι unbalanced και πως δεν κομπρεσσάρει "τέλεια" τις μπάσσες.Για το δεύτερο δεν ξέρω είναι από ότι έχω ακούσει από μερικούς χρήστες αλλά το πρώτο,αφου παίζεις ηλεκτρονική μουσική και θα συνδέεις (φαντάζομαι) synths τότε δεν έχεις κανένα πρόβλημα.Αυτό είναι κάπως πιο προβληματικό όταν το παρεμβάλλεις ανάμεσα σε balanced συσκευές και εκεί αναγκάζεσαι να "γυρίσεις" όλο το line σήμα σου σε unbalanced.Πάντως,no big deal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oύτε εγώ το έχω ακούσει φίλε μου αλλά το έχω παραγγείλει με βάση τις άριστες κριτικές που έχω διαβάσει και εγώ.

Ο RNLA από την άλλη είναι περισσότερο (λένε) για stereo mix compressor οπότε..RNC με χίλια.

2 μειονεκτήματα που έχει είναι πως είναι unbalanced και πως δεν κομπρεσσάρει "τέλεια" τις μπάσσες.Για το δεύτερο δεν ξέρω είναι από ότι έχω ακούσει από μερικούς χρήστες αλλά το πρώτο,αφου παίζεις ηλεκτρονική μουσική και θα συνδέεις (φαντάζομαι) synths τότε δεν έχεις κανένα πρόβλημα.Αυτό είναι κάπως πιο προβληματικό όταν το παρεμβάλλεις ανάμεσα σε balanced συσκευές και εκεί αναγκάζεσαι να "γυρίσεις" όλο το line σήμα σου σε unbalanced.Πάντως,no big deal.

Πάντως να ξέρεις ότι οι έξοδοι του RNLA είναι balanced, αλλά οι είσοδοι είναι unbalanced, αν διαβάσεις το manual, καθώς και αυτό το review:

http://emusician.com/signalprocessors/emusic_fmr_audio_2/

www.myspace.com/michalismusic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου