Προς το περιεχόμενο

Για να λέμε και τα σύκα, σύκα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολλά έχουν ειπωθεί και πολλά έχουμε ζήσει σχετικά με τις εισαγωγές οργάνων από εξωτερικό.

Ψωνίζω από Κίνα, Αμερική, Ασία, Ευρώπη πάνω από δέκα χρόνια και έχω δει / ζήσει / ακούσει πολλά.

Δεν θα ξεχάσω την ταλαιπωρία στο Ελ. Βανιζέλος για ένα ζευγάρι μετασχηματιστών ή τίς όμορφες ώρες που πέρασα μέσα στη σκόνη στις αποθήκες του Πειραιά (ναί, ο ίδιος) ψάχνοντας ένα αλουμινένιο κουτί. Αποφθέγματα δημοσίων υπαλλήλων να γεμίσουν βιβλίο.

Στην προκειμένη περίπτωση όμως συμβαίνει το αντίθετο. Δεν ξέρω αν είναι απλώς τυχαίο ή κάτι αλλάζει αλλά αισθάνθηκα την ανάγκη να το μοιραστώ μαζί σας.

Η ιστορία είναι απλή.

Πήρα από το Ebay από Αμερική κιθάρα. Ο τύπος την δίνει στο Ταχυδρομείο Πέμπτη πρωί. Απλό USPS τίποτα ιδιαίτερο και αρκετά λογική τιμή ($79 με insurance). Κυριακή (βάσει track number) βρίσκεται στο Βενιζέλος. Τετάρτη έχει εκτελωνιστεί. Πέμπτη Ρούφ και καπάκι στο τοπικό υποκατάστημα. Σήμερα (σε μία εβδομάδα !!) πήρα την κιθάρα. Καθόλη τη διάρκεια του μικρού διαστήματος επικοινώνησα με ΕΛΤΑ κεντρικά, Ρούφ  και υποκατάστημα (ναι, ήμουν ανυπόμονος) και μίλησα αμέσως και με ενημέρωσαν άμεσα και με ευγένεια.

Για κάποιον λόγο δεν με χρεώσαν και τελωνείο (!!!)

Και είναι και κούκλα.

Ισως η πιο ευχάριστη αγορά που έχω κάνει.

Τα μπινελίκια τα έχω ρίξει αρκετά κατά καιρούς αλλά το μόνο που μπορώ να πω στη προκειμένη περίπτωση....

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΛΤΑ

 

 

Υ.Γ. Ισως το topic να ανήκει αλλού ή ίσως κάτω από το "Aγορά κιθάρας από Αμερική" topic, αλλά ας με κρίνουν οι moderators

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρκετά λογική τιμή ($79 με insurance)

 

Τόσο έκανε η αποστολή έτσι;  ;D ;D Η κιθάρα πόσο έκανε; ;)

 

Εντυπωσιακό πάντως! Γιατί ετοιμάζομαι κ εγώ για αγορές οπότε μ'αρέσει ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, τα $79 ήταν για τα μεταφορικά.

Η κιθάρα ήταν στα $280.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ίσως έχει να κάνει με την αρκετά χαμηλή τιμή ;) Δεν πιστεύω ότι θα περνάγανε στο έτσι (ούτε από χρόνο ούτε απο χρήμα) μια κιθάρα των 2000$ ;) Πάντως καλό ακούγεται όπως και να'χει ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί....

Πάντως έχω τραβήξει τα πάνδεινα για μικρότερα και φθηνότερα.

Και ο Αμερικάνος δεν έκρυψε τίποτα.

Το γεγονός παραμένει ότι η εξυπηρέτηση ήταν (από πλευράς ταχύτητας και ευγένειας) άψογη.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου