Προς το περιεχόμενο

Πώς θα μάθω σκυλάδικα;


Geor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Μπορώ να σου κάνω ιδιαίτερα' date=' αλλά χρεώνω 1000 ευρώ την εβδομάδα για 3 2ωρα, χρεώνω πολύ γιατι ούτως ή άλλως ζω αλλιώς, οπότε μπορεί κάποιος να θέλει να μάθει απο εμένα αυτά που ξέρω, και να κάνω την καλή[/quote']

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

και επισης θα πρεπει να μαθεις να παιζεις με ενα χερι. το αριστερο θα το εχεις στην ...ροδελα!!! :lol:

 

Εχει πολυ δικιο ο boody.....θα πρεπει να μαθεις να χειριζεσαι το joystic,pitch bend-wheel,ribbon controller etc. η οτι τεσπα εχει το synth σου(αληθεια τι οργανο εχεις???).....Αυτο εχει ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΣΗΜΑΣΙΑ να το μαθεις απο ο.τι τ αλλα που λεει ο λογος.......

ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥ ΣΤΟ CLUB ΤΩΝ ΑΙΣΘΗΜΑΤΙΩΝ!!!!!! :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστε το παιδί πρώτα να δουλέψει "θεωρία" ( :lol: :lol: ) και μετά να δουλέψει τη "ροδέλα" , first learn stand , then learn flying

 

eis amartoli de se thelo pia.....................

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα ,ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.Εκανα ένα λάθος στο ποστ μου,το πιάνο δεν το σταμάτησα ,έχω κάνει jazz 2 χρόνια και κάτι ψιλά μόνος μου.

Δεν έχω arranger αλλα synth (triton extreme).

Το πρόβλημα μου είναι ότι το δεξί χέρι περιορίζεται στις συγχορδίες :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι συμβαινει οταν εχει περισσοτερους απο εναν πληκτραδες? Πολλες φορες βλεπουμε και τρεις! και ειναι περιπτωσεις που κανεις απο τους τρεις δεν παιζει Πιανο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι κιθαρίστας αλλά έχω να πω τα εξής για τους πληκτράδες:

 

Ο μαέστρος (αν υπάρχει ή έστω αυτός που επιμελείται το πρόγραμμα) θέλει τα εξής:

 

1.καλή εμφάνιση (αν είσαι κουασιμόδος τότε δεν κάνεις για τη δουλειά)

2.εξοπλισμό (2-3 synths με ήχους που σκοτώνουν)

3.εμπειρία (ρεπερτόριο, να γνωρίζεις εισαγωγές, να έχεις σκυλε ύφος, να κάνεις ταξίμια,να ακούς κτλ)

4.σωστό χαρακτήρα πάνω στο πατάρι (να είσαι σαν στρατιώτης του, συνεργάσιμος, να μην είσαι κωλόπαιδο ούτε όμως και θύμα)

 

Το αν γνωρίζεις θεωρία θα σε βοηθήσει πάρα πολύ και αν διαβάζεις είναι τεράστιο ατού.

 

Καλύτερα να αρχίσεις να πηγαίνεις σε σκυλάδικα να βλέπεις πως είναι, τί και πώς το παίζουν, να δεις πως χρησιμοποιούν τους ήχους και τα hits, να αποκτήσεις μια εμπειρία δια της παρατήρησης.

 

Μετά να πας σπίτι σου και να μελετάς κομμάτια και να τα μαθαίνεις.

Κανείς δε θα σου δώσει παρτιτούρα ή οδηγό με παλιά λαικά όπως ο παλιατζής ή το βρέχει φωτιά στη στράτα μου

 

Για μένα το σκυλάδικο είναι ένα τεράστιο σχολείο που σου μαθαίνει πάρα πολλά πράγματα, όπως να είσαι πάντα σε ετοιμότητα, να ξέρεις να ακούς την επόμενη συγχορδία (σαν ear-training) κτλ.

Αφού ψηθείς στο σκυλάδικο και δεν έχει τίποτα άλλο να σου δώσει τότε θα παίζεις μόνο για λεφτά.

 

Όποιος δεν έχει δουλέψει σε σκυλάδικο και το βρίζει είναι βλάκας

Όποιος έχει φάει τα χρόνια του εκεί μέσα και το υποστηρίζει είναι μαλάκας

 

Αυτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι συμβαινει οταν εχει περισσοτερους απο εναν πληκτραδες? Πολλες φορες βλεπουμε και τρεις! και ειναι περιπτωσεις που κανεις απο τους τρεις δεν παιζει Πιανο!

 

Εννοείς σε κάποια κομμάτια δεν παίζει πιάνο, είναι αδύνατον να μην παίζει ποτέ κανείς πιάνο!!!

Σίγουρα θα συμβαίνει σε μομονωμένες περιπτώσεις κομματιών που δε χρειάζεται πιάνο!

Όταν είναι περισσότεροι από ένας πληκτράδες τότε τα πράγματα γίνονται πιο εύκολα γιατί ο καθένας έχει τα μέρη του, αλλά μπορεί να καταντήσει βαρετό για αυτόν που παίζει πολλές πλάτες κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος δεν έχει δουλέψει σε σκυλάδικο και το βρίζει είναι βλάκας

Όποιος έχει φάει τα χρόνια του εκεί μέσα και το υποστηρίζει είναι μαλάκας

 

Αυτά

 

Ρε φίλε τώρα αν σου πω ότι αυτό ήταν το πιο σωστό που έχω διαβάσει γενικότερα στα περί σκυλάδικων.

Α ναι και αν μπορείτε παίξτε και σε πανηγύρια. (Μην γελάτε ρε σοβαρολογώ). Εκεί είναι που μαθαίνεις από σκηνική παρουσία και πως να στέκεις στο ύψος των περιστάσεων, παρά τις όποιες καταχρήσεις!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου