Προς το περιεχόμενο

Η κιθάρα μου χάλασε...........


blasito

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας! Έχω ένα πρόβλημα με την κιθάρα μου... Χθες την άφησα εκτός της θήκης της και σήμερα που τη σύνδεσα με τον ενισχυτή δεν έπαιζε... Όταν έβαζα κανάλι overdrive ακουγόταν ένα αδύναμο ββββζζζζζ... Όταν πείραξα το volume από την κιθάρα κάπου ο ήχος έγινε πιο οξύς και μετά ξανά το ίδιο αδύναμο ββββζζζζζ. Ξέρω πως δε φταίει ο ενισχυτής γιατί σύνδεσα και το tuner και δε μπορούσα να κουρδίσω. Σα να μην έβγαινε ήχος από την κιθάρα. Μήπως φταίνε τα ηλεκτρικά? Ή μήπως (μη γελάσετε, υπόθεση κάνω γιατί όντως μου συνέβη με την οθόνη του pc μου) μπήκε κανα έντομο από εκεί που συνδέεται η κιθάρα με τον ενισχυτή και μου χάλασε τα ηλεκτρικά? Η γνώμη σας θα μου φανεί ιδιαίτερα χρήσιμη πριν την πάω σε κανα μάστορα και μου πιάσει τον ποπο.... :?

ill your idols!!! (κλεμμένο είναι...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να παρεις ενα δοκιμαστικο κατσαβιδακι η ενα ψιλο σταυροκατσαβιδο και να ξεβιδωσεις το θυλικο jack της κιθαρας σου.μαλλον κατι ξεκολλησε......

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το δοκιμάσω thanks! Αλλά πως θα το ξεβιδώσω? Αφού είναι σαν της stratocaster αλλά δεν έχει βίδες... Είναι κάπως σα σφινωμένο ας πούμε στο σκάφος... Μήπως να ξεβιδώσω τα καπάκια από πίσω? Κάτι ίσως γίνει...

ill your idols!!! (κλεμμένο είναι...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν πεις τι κιθάρα έχεις και δώσεις και να link ίσως βρούμε άκρη. πάντως ξεβίδωνε άφοβα, με προσοχή όμως όχι απότομες κινήσεις και προπάντων μην χάσεις τα βιδακια. το πολύ πολύ να μην καταφέρεις τίποτα,να τα ξαναβάλεις όλα στη θέση τους και να το πας σε μάστορα στο τελος..

πως τα λέω έτσι επιστημονικά ο άτιμος... 8)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μμμμ

μία περίπτωση είναι αυτή που λέει και ο whitenoise να ξεκόλλησε κανά καλώδιο από το jack.

αλλιώς σου χάλασε το ποτενσιόμετρο και θέλει αλλαγή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε παιδια, δοκιμασα κι αλλο καλωδιο αλλα τιποτα... Ασε που την ανοιξα απο πισω και ξεκολλησα δυο καλωδιακα απο τη θεση τους... Οποτε λεω να την παω για κανα set up και να μου φτιαξουν και το προβλημα που εχει...Να την παω στο rockpile? Καλος ειναι ο τυπος? whitenoize ξερεις που ακριβως ειναι το μαγαζι αυτο?

ill your idols!!! (κλεμμένο είναι...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φιλε πηγαινε εκει ειναι πολυ καλος ο τυπος.χαριλαου τρικουπη 24 ειναι 3 στενα πανω απτην πανεπιστημιου απεναντι απτο παλιο happenig αν θυμασε...

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου