Προς το περιεχόμενο

Μαθήματα ηχοληψίας online: αξίξει;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εξηγήστε μου κάτι. Γιατί το μάθημα (χωρίς το software) για το Nuendo είναι ΤΟΣΟ πιο ακριβό από το αντίστοιχο για το Cubase;

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξηγήστε μου κάτι. Γιατί το μάθημα (χωρίς το software) για το Nuendo είναι ΤΟΣΟ πιο ακριβό από το αντίστοιχο για το Cubase;

 

ισως γιατι ειναι κ 1 εξαμηνο παραπανω (επειδη η αξια εκπαιδευσης δεν πρεπει να ειναι ανα εξαμηνο).Διορθωστε με αν κανω λαθος

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βλεπω λιγο δυσκολο αν δεν υπαρχει αμεση επαφη με το αντικειμενο.

Μιλαμε για ηχοληψια, δεν ειναι μαθηματα ζωγραφικης απο τον Bob της ΕΤ3.Αν και  ειναι ολα σε soft επιπεδο  αλλα και παλι θα λειτουργησει ικανοποιητικα;

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάνεις και πρακτική εξάσκηση. Απ΄ότι κατάλαβα τα θεωρητικά είναι online και έχεις και πρακτική εξάσκηση να κάνεις, λογικά όποτε σε βολεύει.

 

Προς yameth: Θα μπορούσες να έρθεις σε επαφή με κάποιον από τους υπεύθυνους, να απαντήσει σε κάποια βασικά και μετά επικοινωνούν όποιοι πλέον ενδιαφέρονται πραγματικά. Πιστεύω ότι θα ήταν καλύτερα.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαθήματα ηχοληψίας online; Μου θυμίζει κάτι από sex στο διαδίκτυο. Ξέρω γω ρε παιδιά; Τι να πω αν τη βρίσκει κανείς έτσι, πάω πάσο.

Αστειεύομαι.

 

Τι να πω αν περιλαμβάνει και πολύ πρακτική μπορεί να αξίζει τον κόπο. Γιατί τέχνη χωρίς πρακτική δεν έμαθε ποτέ κανένας. Αν έχει κάποιος οποιαδήποτε εμπειρία θα ήθελα να μάθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έστειλα τα στοιχεία μου και ακόμα δεν έχουν επικοινωνήσει

μαζί μου τώρα τι μπορεί να σημαίνει αυτό δεν ξέρω  ???

 

δεν έχει καμία σχέση με το να παρακολουθείς σχολή αλλά από το να δώσω 8 χιλιάρικα (που δεν τα έχω)

προτιμώ να δώσω 1 και να μάθω μερικά πραγματάκια έτσι ώστε να κάνω καλύτερο το hobby μου

 

 

αν έχει πάει κανείς θα ήταν καλό να μας πει τι ακριβώς παίζει

 

 

Ούτε και στο δικό μου email απάντησαν...

Κάπως οξύμωρο για "e-learning" να μην τα πηγαίνουν καλά με την ηλεκτρονική αλληλογραφία...

 

Ας έχει... Ίσως απλά να είναι φορτωμένοι αυτές τις μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως διαβάζοντας λίγο το διαφημιστικό τους λέει: "Προαιρετική πρακτική εξάσκηση στα studio Workshop Soundlab". Προφανώς, παρά τους πολύ αξιόλογους καθηγητές, φαίνεται ότι είναι απλά για να πάρεις μια θεωρητική βάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kαλησπέρα παιδιά.ειμαι ο digi, είμαι μουσικός και ηχολήπτης,συγκεκριμένα είμαι ο drummer των creal ,και είμαι και καθηγητής στην online σχολή audioworkshop.

O λόγος που η πρακτική εξάσκηκση είναι προεραιτική,είναι αφένός για να μήν επιβαρύνονται με το κόστος της παιδιά από την επαρχία που δεν μπορούν να έρθουν στην αθήνα και αφ'ετέρου γιατί πολλα μαθήματα δεν την χρειάζονται, όπως η ηχοληψία θεωρία, ο φωτισμός κλπ. Η πρακτική προσφέρεται σε όποιον θέλει,με μια πολλύ μικρή επιβάρυνση, συγκεκριμένα 150 euro,οπότε όποιος επιθυμεί μπορεί να την παρακολουθήσει.Τα δίδακτρα γενικώς είναι πολύ χαμηλά.

Οι καθηγητές είναι όλοι αυθεντίες στον τομέα τους,και το κάνουν αυτό με πολύ μεράκι,το όλο project δε δεν είναι καθόλου απρόσωπο,καθώς όλοι οι μαθητές μπορούν να επικοινωνούν directly με τους καθηητές με mail.

Για κάποια email που δεν έχουμε απαντήσει ακόμα ζητάμε συγνώμη,υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον,και τα email απαντώνται σε έναν έναν προσωπικά.Όποιος θέλει μπορεί και να επικοινωνήσει και με τα τηλέφωνα που αναγράφονται στο site, καθώς και να πάρει info σε οποιοδήποτε κατάστημα Νάκας.Επίσης όποιος θέλει μπορεί να πάρει trial period κωδικούς για να ελέγξει και μόνος του.

 

      φιλιά σε όλους. digi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου