Προς το περιεχόμενο

Μαθήματα ηχοληψίας online: αξίξει;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

digi αν μπορεις απαντησε μου σε αυτη την ερωτηση.Οπως ειπα και στην αρχη ασχολουμε με τη δημιουργια dance μουσικης αποκλειστικα.θα με ενδιεφεραι να μαθω να μειξαρω μονος μου τα κομματια μου(κι οχι να τα στελνω σε ηχοληπτη οπως κανω μεχρι σημερα).Τα μαθηματα που γινονται στον τομεα αυτο (ΗΧΟΛΗΨΙΑ/ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΜΙΞΗΣ) αφορουν ολα τα ειδη μουσικης δηλαδη καποιες γενικες "οδηγιες" που τηρουνται παντα,γιατι π.χ. δεν θα με ενδιεφεραι να μαθω το πως γινεται η σωστη μειξη μεταξυ βιολιου και τσελο η κατι παρομοιο.Ελπιζω να καταλαβαινεις τι θελω να πω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φίλε digi (ή όποιος άλλος ξέρει) όταν λέτε online μαθήματα εννοείτε με video conference τύπου berklee ή σαν αλληλογραφία ή και απ' τα δύο;

Γενικά πάντως σωστή η σκέψη για κάποια παιδιά που είναι επαρχία ή για κάποιο λόγο δεν μπορούν να παρακολουθήσουν αλλά πιστεύω ότι χωρίς πρακτική θα είναι δύσκολο να χωνέψουν τα θεωρητικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Επίσης όποιος θέλει μπορεί να πάρει trial period κωδικούς για να ελέγξει και μόνος του.

 

 

"Trial Period Κωδικός";

 

Δεν βλέπω κάτι σχετικό στο site.

Πώς μπορεί κανείς να λάβει έναν τέτοιο κωδικό, για δοκιμαστική περίοδο;

 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μάθημα αναφέρεται σε όλα τα είδη μουσικής.Υπάρχουν καποια standards όσον αφορά μια μίξη που πρέπει να τα ξέρουν όλοι,όπως "κούρδισμα του χώρου" τοποθέτηση και επιλογή ηχείων,χρήση των compressors limiters κλπ.Αργότερα το μάθημα θα εξειδικευτεί περισσότερο σε συγκεκριμένα είδη μουσικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μαθήματα δεν είναι τύπου video conference .O μαθητής κατεβάζει την ύλη σε μορφή pdf,doc κλπ, επίσης κατεβάζει διάφορα εκπαιδευτικά video και audio files και πρέπει να διαβάσει την ύλη και να συμμετέχει στα tests, τα οποία πρέπει να τα  περάσει όλα για να πάρει την βεβάιωση σπουδών.Αυτό έχει το πλεονέκτημα ότι δεν πρέπει να είσαι μόνιμα online, αλλά να έχεις την ύλη στον δίσκο σου και να μελετάς όποτε θες.Ακόμα και να μην περάσει κάποιος το test, μπορεί να κατεβάζει την παρακάτω ύλη και απλά να χρωστάει τα προηγούμενα test.

 

Σημαντικό είναι να ενημερώσω όσους φίλους ενδιφέρονται, ότι η πρακτική γίνεται σε πραγματικά δισκογραφικά session σε ένα από τα μεγαλύτερα studios της αθήνας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θα στελναμε εφοσον ειμαστε μαθητες της σχολης ,τις μειξεις που εχουμε κανει στα δικα μας κοματια και αναλογως θα μας δινονταν οι υποδειξεις τι θα επρεπε να κανουμε δεν θα ηταν καλη ιδεα;Συμπεριλαμβανεται κατι τετοιο;

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα μου τηλεφώνησαν σήμερα και θα με ξαναπάρουν για να μου δώσουν έναν trial κωδικό ώστε να παρακολουθήσω το πρώτο μάθημα δωρεάν και να δω τι παίζει

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου