Προς το περιεχόμενο

Μαθήματα ηχοληψίας online: αξίξει;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια.

Aσχολουμε με τη δημιουργια ηλεκτρονικης μουσικης (HOUSE, TRANCE , ELECTRONICA) εχω ενα σχετικα καλο setup σε οτι αφορα SOFTWARE + HARDWARE  SYNTHS, αλλα πολυ λιγες γνωσεις στον τομεα της ηχοληψιας.

Κατα την γνωμη σας καποια online μαθηματα σαν και αυτα που προσφερει το WORKSHOP SOUNDLAB+ΝΑΚΑΣ θα μπορουσαν να μου προσφερουν ουσιαστικες γνωσεις πανω σε καποιους συγκεκριμενους τομεις οπως π.χ. η μειξη η η εκμαθηση ενος DAW;

ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εγώ έστειλα τα στοιχεία μου και ακόμα δεν έχουν επικοινωνήσει

μαζί μου τώρα τι μπορεί να σημαίνει αυτό δεν ξέρω  ???

 

δεν έχει καμία σχέση με το να παρακολουθείς σχολή αλλά από το να δώσω 8 χιλιάρικα (που δεν τα έχω)

προτιμώ να δώσω 1 και να μάθω μερικά πραγματάκια έτσι ώστε να κάνω καλύτερο το hobby μου

 

 

αν έχει πάει κανείς θα ήταν καλό να μας πει τι ακριβώς παίζει

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Γνωρίζω ότι γίνεται από ένα από τα ποιό busy στούντιο της Ελλάδας, και κατα συνέπεια από έμπειρους ηχολήπτες με γνώσεις.

Ξέρω επίσης ότι οι προθέσεις είναι σωστές.

Είναι η πρώτη φορά που θα γίνει κάτι τέτοιο και ακούγεται καλό και χρήσιμο.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα και απο μενα... εχω ακριβως την ιδια απορια με τον φιλο (και συνονοματο?? ;D) GEOfx... ειμαι σπουδαστης ωδειου, βρισκομαι στη μεση ταξη στη κλασικη κιθαρα και ειμαι τελειοφοιτος του τμηματος ειδικου αρμονιας. περα απο την ενασχοληση μου με την κλασικη μουσικη και τα θεωρητικα της, εδω και δυο χρονια συμμετεχω σε ενα hard rock συγκροτημα στο ρολο του rhythm κιθαριστα αν και το ειδος μουσικης που ασχολουμαι ειναι τα πιο "ελαφρια" ροκακια και η brit pop, γενικα... διαβαζω περιοδικα μουσικης και μουσικης τεχνολογιας, ενημερωνομαι On-line για τις εξελιξεις στο χωρο, συμμετεχω σε forums σαν το Noiz.gr και εχω αποκτησει καποιες γνωσεις γυρω απο την παραγωγη μουσικης μεσα σε ενα "σπιτισιο" studio... σκοπος μου ειναι να φτασω σε σημειο να μπορω να κανω καποιες μικροπαραγωγες για μενα και τους φιλους μου... δεν ειναι λιγες οι φορες που στο παρελθον σκεφτηκα να παρακολουθησω και καποια μαθηματα πανω στον τομεα της ηχοληψιας... μιας που δεν βρισκομαι σε μεγαλη πολη για να παρακολουθησω μαθηματα σε καποιο ιιεκ κλπ, το μονο που μενει ειναι τα online μαθηματα... πιστευετε πως αξιζει καποιος να παρακολουθησει τετοιου ειδους μαθηματα ή θα ηταν καλυτερο καποιος απλα να αγορασει οτι του χρειαζεται και να αρχισει να δουλευει και να αποκτα εμπειρια με εφοδιο τις γνωσεις που προσκομιζει απο περιοδικα και sites/guides...? συμφωνω με τον φιλο jmone και πραγματι πιστευω πως μεσω αυτων των μαθηματων μπορεις να προσκομισεις καποια χρησιμα πραγματα και επισης συμφωνω με τον φιλο yameth οτι ειναι αξιολογη η πρωτοβουλια του εν λογω studio και του ωδειου νακα να προβουν σε ιδρυση τετοιας σχολης και να την επανδρωσουν με εμπειρους ηχοληπτες (διαβασα οτι διδασκει και ενας τυπας απο την athens mastering)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμές είναι απόλυτα λογικές,απλά είναι τιμές ανά εξάμηνο ή ανά κύκλο μαθήματος?

Η κύρια απορία μου είναι το πως γίνονται τα μαθήματα? Σου δίνουν ένα κωδικό και μπαίνεις στο site όπου απλά παρακολουθείς και κατεβάζεις κάποια courses και στο τέλος του εξαμήνου δίνεις εξετάσεις,ή υπάρχει και άμεση επικοινωνία με τους καθηγητές για την επίλυση αποριών (έστω και με e-mail)??

Αν γνωρίζει κάποιος ας μοιραστεί την πληροφορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ, καλό φαίνεται.

Οι τιμές –λογικά- θα πρέπει να είναι ανά μάθημα και όχι ανά εξάμηνο.

Οι τιμές είναι καλές,

τα άτομα που διδάσκουν -ένα και ένα- από τα γνωστά στο χώρο.

 

Δεν γνωρίζω όμως το κατά πόσο θα αποδώσει αυτός ο τρόπος μαθημάτων.

 

Πάντως το κόστος για το μάθημα που ενδιαφέρομαι 

μαζί με την αγορά του Cubase 4

μόλις που ξεπερνά την τιμή του software.

 

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου