Προς το περιεχόμενο

Καλωδίωση καινούριου πικ-απ!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν απλώς θέλεις να ακούς αυτό που παίζεις μια κονσολίτσα Behringer θα τη βρεις με 50-60 ευρά στο κέντρο κοντά στο Νάκα Proffessional. Τελικά εγώ το έλυσα το πρόβλημά μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.thomann.de/gr/behringer_pp_400.htm  Kαι τέεελος η κατσαριδούλα η τερέζα.Απο ελλάδα(Λαρισα) σε ένα μαγαζί που τα πέρνει απο Στόλλα(αντιπροσωπος Βεηρινγερ) στις εκτπώσεις μάλιστα απο 30 που μου είπε το δωσε 25 ευρά.Ειναι μια χαρά για να ακούς απλά.Αν θες να πέρνεις να γράφεις και γενικά καλές ποιότητες ξέχνα το γενικά με τα μηχανίματα αυτά και αυτό που δείχνεις στην αρχή και συμβατικά ηχεία hifi και και και.Σε πέρνω λίγο απ' το λαιμό αλλά η ποιότητα δεν κερδίζεται με 30 ευρά.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα! Να ρωτήσω και εγώ κάτι.. Σκέφτομαι να αγοράσω (τη Δευτέρα) την κονσόλα Tapco by Mackie mix 120. Θα μπορέσω να συνδέσω το SL-1200MK2 μου σε αυτή ή όχι; Ενδιαφέρομαι για sampling και ενίοτε λίγο scrathcing.

 

Αν το SL1200MKII εχει line εξοδο ναι. Αν εχει μονο phono Out θα χρειαστεις κι εσυ εναν προενισχυτη. Κοιταξε κατω απο το πλατω στο επανω μερος του πικαπ ισως υπαρχει ενας διακοπτης με επιλογη phono - line. Ωστοσο η σωστη συνδεσμολογια ειναι το πικαπ στη θεση phono, σε ενα phono-stage μετα στον ενισχυτη σε line level εισοδο. Τωρα αν το θεμα ειναι μονο να ακουστει... τοτε οπως και να το κανεις θα παιξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου