Προς το περιεχόμενο

Τele Joe Strummer: πρώτο μεξικάνικο relic!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικά μπορείτε να κοιτάξετε καλλιτέχνες που έχουν signature μοντέλα και πιστέψτε με θα βρείτε πολλούς που κιθαριστικά δεν το αξίζουν αλλά ας πούμε το αξίζουν καλλιτεχνικά.Και φυσικά αυτοί που δεν το αξίζουν καθόλου.

 

Tom Araya.Όχι δεν ήταν μπασισταράς ούτε bass hero αλλά όσο νά ναι οι Slayer δεν είναι μπάντα τυχαία.Το ίδιο ισχύει και για τους κιθαρίστες.

Mick Thomson.Ούτε αυτός είναι hero.Αλλά όποιος κακή κουβέντα για τους Slipknot πει να μην του ξανασηκωθεί!!!(με το συμπάθειο) ;D

Max Cavalera.Απο πότε ένας τραγουδιστής (πρακτικά) δικαιούται signature guitar model?

 

και άλλοι πολλοί που δεν μου έρχονται τώρα ;D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πολύ ενδιαφέροντα όσα έγραψες deadendmind, ευχαριστώ! Και συμφωνώ με όσα είπες.

 

Ρε παιδιά, ok με την προσβολή στη μνήμη του Strummer. Αλλά δεν είναι signature κιθάρα, να μην τα μπερδεύουμε!! Είναι κάτι εντελώς διαφορετικό που τώρα βιάζομαι πολυ για να κάτσω να το αναλύσω! Είναι tribute κιθάρα, και τι νόημα θα είχε να βγει άλλη μια μαύρη, άχαρη και εντελώς συνηθισμένη tele σαν όλες τις εκατομμύρια άλλες; Mόνο το όνομα; Ίσα ίσα που το ρελικιάρισμα την βγάζει από το πλήθος. Και παίρνει και το προσωπικό customizing.

 

Max Cavalera.Απο πότε ένας τραγουδιστής (πρακτικά) δικαιούται signature guitar model?

 

Signature μοντέλο μπορεί να μην αξίζει αλλά το ότι τον θεωρείς πρακτικά τραγουδιστή μπάζει από παντού... από πού να ξεκινήσω και πού να τελειώσω. Επειδή άκουγα από τα πρώτα τους βήματα φανατικά Sepultura, έχω εκτιμήσει την συνολική του μουσική αξία με τρόπο που δεν τον αντιλαμβάνονται ίσως οι νεότεροι.

 

 

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Signature μοντέλο μπορεί να μην αξίζει αλλά το ότι τον θεωρείς πρακτικά τραγουδιστή μπάζει από παντού... από πού να ξεκινήσω και πού να τελειώσω. Επειδή άκουγα από τα πρώτα τους βήματα φανατικά Sepultura, έχω εκτιμήσει την συνολική του μουσική αξία με τρόπο που δεν τον αντιλαμβάνονται ίσως οι νεότεροι.

 

 

Δε διαφωνώ σε αυτό απλώς χάρην του παραδείγματος μην πιάνεσαι απο τις λέξεις ;)

Νομίζω όλοι ξέρουμε ποιος "είναι" ο Max :D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι, καταλαβαίνω τι εννοείς. Μια εκτίμηση έκανα, άσε που δεν ξέρω καν κι αν είσαι νεώτερός μου...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου