Προς το περιεχόμενο

Τele Joe Strummer: πρώτο μεξικάνικο relic!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φτάνουμε στην ιστορική στιγμή στην ιστορία της Fender που βγαίνει το πρώτο relic (και πολύ όμορφο μάλιστα και με πολύ customisation) από το εργοστάσιο του Μεξικού!!! Και σε τιμή 1000 ευρώ ή και πιο κάτω, πολύ καλή για χειροποίητο relic. Eίναι η Τele του Joe Strummer:

 

Strummer2.jpg

 

http://www.fender.com/products/search.php?partno=0133900

 

http://www.fender.com/joestrummer/

 

Σαν χειροποίητες, η καθεμιά θα έχει ξεχωριστό ρελίκιασμα από την άλλη, συμπεριλαμβανομένων και των μεταλλικών μερών που θα φαίνονται σαν να έχουν φάει κάπως τα ψωμιά τους. Το neckplate της θα λέει "Revolution Rock", που δεν ξέρω αν ήταν όντως ετσι στην αυθεντική αλλά μου φαίνεται ωραία ιδέα. Και στα πρώτα 1500 κομμάτια θα υπάρχουν καλούδια limited edition μαζί με κιτ για να την κάνεις πιο προσωπική (με stencils, stickers σαν της αυθεντικής κλπ) επιμελημένα από το Custom Shop σε συνεργασία με έναν καλλιτέχνη φανατικό λάτρη του Joe Strummer. Θα βγει στο μέλλον και πανάκριβη Custom Shop edition. Σημείωση: στο site φαίνεται φωτό της Tele του με maple ταστιέρα ενώ αυτή είναι με rosewood, αλλά διάβασα ότι κατά γενική ομολογία έπαιξε και συσχετίστηκε περισσότερο με αυτή με το rosewood.

 

Kαι ειλικρινά αν είχα λεφτά για να την πάρω (αν μου περίσσευαν δλδ) θα το έκανα μιας και είναι το πρωτο relic που βλέπω και μου αρέσει, κι ας τα αποφεύγω (tele και relics) όπως ο διάβολος το λιβάνι, κι ας είμαι και σε teleκρατούμενο φόρουμ...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ενδιαφέρουσα η κιθάρα, αλλά χωρίς να θέλω να είμαι..."βλάσφημος" (ζητώ προκαταβολικά συγνώμη από τους fans των Clash) τι έχει προσφέρει ΚΙΘΑΡΙΣΤΙΚΑ ο Strummer ώστε να έχει δικό του signature μοντέλο;  ::)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρουσα η κιθάρα, αλλά χωρίς να θέλω να είμαι..."βλάσφημος" (ζητώ προκαταβολικά συγνώμη από τους fans των Clash) τι έχει προσφέρει ΚΙΘΑΡΙΣΤΙΚΑ ο Strummer ώστε να έχει δικό του signature μοντέλο;  ::)

 

Παροτι δεν δηλωνω ουτε οπαδος του πανκ ουτε το εκτιμω ιδιαιτερα ως μουσικη (παροτι δεχομαι οτι τη συγκεκριμενη χρονικη συγκυρια που εκανε την εμφανιση του προσεφερε τοσο στη μουσικη σκηνη οσο και σαν κινημα γενικοτερα) ο Joe Strummer οσο και οι clash ειναι οι μονοι που ευχαριστως ακουω ανα πασα στιγμη (και περιπου οι μονοι που ηξεραν ΚΑΙ να παιζουν)...Απο αυτη τη σκοπια κιθαριστικα ισως και να δικαιουται ενα signature μοντελλο (σιγουρα περισσοτερο παντως απο οτι το δικαιουνταν ο Tom Delonge  ;D ;D ;D ;D ;D)

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρουσα η κιθάρα, αλλά χωρίς να θέλω να είμαι..."βλάσφημος" (ζητώ προκαταβολικά συγνώμη από τους fans των Clash) τι έχει προσφέρει ΚΙΘΑΡΙΣΤΙΚΑ ο Strummer ώστε να έχει δικό του signature μοντέλο;  ::)

 

 

Φρρρρρρ.

Φαουλ. Πεναλτυ και κοκκινη καρτα. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παροτι δεν δηλωνω ουτε οπαδος του πανκ ουτε το εκτιμω ιδιαιτερα ως μουσικη (παροτι δεχομαι οτι τη συγκεκριμενη χρονικη συγκυρια που εκανε την εμφανιση του προσεφερε τοσο στη μουσικη σκηνη οσο και σαν κινημα γενικοτερα) ο Joe Strummer οσο και οι clash ειναι οι μονοι που ευχαριστως ακουω ανα πασα στιγμη (και περιπου οι μονοι που ηξεραν ΚΑΙ να παιζουν)

 

Δε διαφωνώ ως προς αυτό, αλλά δεν καταλαβαίνω ποιο το νόημα του να φτιάξεις μια signature κιθάρα κάποιου ο οποίος δεν είναι "guitar-hero"*

 

Τι να πει δηλαδή και ο "κακομοίρης" ο David ο οποίος εδώ και 40 χρόνια έχει ωθήσει κόσμο και κοσμάκη στο να αγοράσει μια strat?

Τι θα έπρεπε δηλαδή να κάνει η Fender για αυτόν?

 

Γιατί όσο σύμβολο είναι ο Strummer, άλλο τόσο είναι πχ και ο Lou Reed (τον οποίο προσωπικά απεχθάνομαι).

 

Μήπως θα έπρεπε να του φτιάξουμε κι αυτού μια Signature?  ::)

 

Καταλαβαίνεις πού το πάω?

 

*δεν μου αρέσει ο όρος, αλλά τον χρησιμοποιώ για κάνω πιο κατανοητό αυτό που θέλω να πω...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

αλλά δεν καταλαβαίνω ποιο το νόημα του να φτιάξεις μια signature κιθάρα κάποιου ο οποίος δεν είναι "guitar-hero"*

 

Φρρρρρρρ. Παλι φουλ.

Θα σε αναφερω και στο αθλητικο δικαστη για δυσφημηση του αθληματος. ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν υπηρχε o Strummer και Knopfler εκει τελη 70's αρχες 80's ποιον θα ακουγαμε? ;)

(σορρυ αν ξεχναω καποιους, αυτοι μου ηρθαν με την 1η οταν θυμηθηκα την περιοδο που πρωτοακουσα police) ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν υπηρχε o Strummer και Knopfler εκει τελη 70's αρχες 80's ποιον θα ακουγαμε? ;)

(σορρυ αν ξεχναω καποιους, αυτοι μου ηρθαν με την 1η οταν θυμηθηκα την περιοδο που πρωτοακουσα police) ::)

 

Μα δεν διαφωνώ με το γεγονός ότι οι Clash αποτέλεσαν ένα μουσικό ορόσημο, αλλά αυτό διαφέρει από το να βγει signature κιθάρα για τον Strummer.

 

Είναι σαν να μου λες "Μέγιστο συγκρότημα οι Beatles. Πρέπει να βγει ένα signature ταμπούρο του RINGO STARR" ;D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου