Προς το περιεχόμενο

Απευθυνεται σε οσους ξερουν απο fender......


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προφανώς SF δεν έχει ΟΥΔΕΜΙΑ σχέση με την srtd σειρά. Για πές τα τάστα πως σου φάνηκαν??? χεχεχεχεχεχ είδες "κορώνα" ? Και τι εύκολόπαικτη που είναι στα χέρια? Οι δε μαγνήτες με την πρώτη φαίνονται να είναι μουντοί... αλλά αν λίγο δώσεις προσοχή θα ακούσεις ένα γλυκίτατο καραvintage χρώμα που έχουν και τους κάνουν απλά τόσο ΜΟΝΑΔΙΚΟΥΣ!

Τσε πάλι μωρε μεζειές!!

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 78
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οντως ειναι τρομερα βαλμενα και φινιρισμενα,σαν να σου εχουν κανει το καλυτερο custom set up,εχω τρομερα χαμηλο action και η κιθαρα ακομα και με τα γομαρο-ακκορντα που συνηθως βαραω δεν τριζει που-θε-να...

 

Εργαλειο με τα ολα του και πιπουλο (6,8 pounds!!)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@frunobulax, οταν έβγαλες το LSR, η σχισμή που περίσσεψε ήταν μεγαλύτερη από τη συνηθισμένη για fender...το κενό το συμπλήρωσες με ξυλαράκι ή βρήκες συμβατικό nut να χωράει στην υπάρχουσα σχισμή?

 

Ο μάστορας που έκανε την αλλαγή, έβαλε μια μικρή "σφήνα" απο ενα κομματάκι rosewood διότι το κανονικό nut είναι πιο στενό απο το lsr. Απ'ότι μου είπε είναι μια πάναπλη πατέντα που γίνεται εύκολα.

Δεν θέλω να πάρω κανεναν στον λαιμό μου  :D :D και να με βρίζει μετά, αλλά εγώ ακούω σημαντικότατη βελτίωση τώρα που έφυγε το άχρηστο για εμενα lsr nut.!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΠΟΚΑΛΥΨΙΣ ΙΩΑΝΝΟΥ:

arni.jpg

 

ΣΗΜΕΙΑ ΚΑΙ ΤΕΡΑΤΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ!!!!!

 

Εγώ παίρνω Gibson και ο SF αγοράζει SUNBURST STRAT και εκθειάζει την θέση 2 !!!

 

atansym2.gif

 

ΥΓ: Καλόπαιχτη Superfunk!!! ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε γεια SF...

 

SF και στρατ, what's the world coming to?? happy0009.gif Άντε και με... Gibson Les Paul!! happy0008.gif

 

Πάντως σαν νεοφώτιστος στις strat, στην CP50s η δεύτερη θέση από κάτω που ενώνει bridge και RW/RP μεσαίο βγάζει καθαρό που δεν το χωνεύω με τίποτα (μου θυμίζει "σβουριχτό φιλάκι") αλλά στα βρώμικα (ότι βρώμικο θέλετε, od - dist -fuzz) έχει μια απίστευτα προσεγμένη συνταγή με απόλυτη ισορροπία treble -mid - bass - output - ούτε τσιριχτή - αρκετά fat χωρίς να θολώνει, που απλά δεν πιστεύω στα αυτιά μου.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε,καλα ειναι η....εξικοστη στρατ που περναει απο τα χερια μου (εχω σχεδον καλυψει ολες τις vintage ....χρονιες  μεσα στα χρονια που προσπαθω να βρω μια στρατ που να μου κανει...) αυτη που πηρα σημερα ξεκινα με τις καλυτερες προϋποθεσεις αν και η θεση αυτη που ανακαλυψα (η μοντιφαρισμενη "2") ουδεμια σχεση με στρατ εχει.... :) :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον η μεγαλη αποφαση παρθηκε ,θα αγοραστει αυτη την εβδομαδα η deluxe HSS μια τελευταια ερωτηση, alder ή ash και ποιες οι διαφορες??? απο οσο ξερω το ash εχει περισσοτερο σκασιμο ισχυει? και τελος η ταστιερα να ειναι rosewood ή maple.......ευχαριστω...

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου