Προς το περιεχόμενο

Lollar Special T-series vs Voodoo TE50's για Ηaar Tele


Προτεινόμενες αναρτήσεις

προσπαθουσα να βρω κατι που θα εκανε την τιμη να πεσει ακομα πιο χαμηλα απο εκει που ειναι...

 

Κατά την ταπεινή μου πάντα άποψη, το φινίρισμα με νίτρο, ειναι σαφως πιο όμορφο.

 

 

παντως αν ειχα 1500 διαθεσιμα για tele και ο afiltroi την πουλουσε θα την ειχα ηδη αγορασει!!

 

Αυτό απλά ξέχασέ το!!!!!!! :D ;D

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κατά την ταπεινή μου πάντα άποψη, το φινίρισμα με νίτρο, ειναι σαφως πιο όμορφο.

αυτο ομως εννουσα....κατι που δεν θα επηρεαζε τον ηχο η το playability του οργανου...
Αυτό απλά ξέχασέ το!!!!!!! 

  σε καταλαβαινω ;)!..ποτε ειπες οτι θα λειπεις απο το σπιτι?? ::) ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Θεωρητικά πάντα (ελπίζω αυτό να μην σταθεί αφορμή για να ξεκινήσει debate) το φινίρισμα με νίτρο είναι πολύ πιο "ελφρύ", επιτρέποντας στο όργανο να "αναπνέει" καλυτερα, και άρα να είναι πιο resonant.

Eπιπλέον το νίτρο προσδίδει στο όργανο εντελώς διαφορετικό vibe (περί ορέξεως ο λόγος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Afiltroi η κιθάρα σου με κάνει να σκέφτομαι το ενδεχόμενο κάποια στιγμή να αποκτήσω και ΤΡΙΤΗ tele!!!

 

Μου άρεσε το πολύ πειστικό relicing και η πιστή αναπαραγωγή του butterscotch ;) (Αυτό που βγάζει η Fender στις 52ri δε μου αρέσει καθόλου...)

 

Παρεπιπτόντως, τα saddles είναι Glendale?

 

Αυτό που δε μου αρέσει είναι το logo του Haar. Μου φαίνεται λίγο προχειροφτιαγμένο και λίγο "φτηνό" για τα δεδομένα της κιθάρας. (Λεπτομέρεια, θα μου πείς...)

 

Περιμένουμε εναγωνίως clips!!! ;)

 

ΚΑΛΟΠΑΙΚΤΗ!!!

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κανω μια αφελεστατη ερωτηση??? μονο relicαρισμα κανει ο τυποσ??? παιδια εχει κανει απιστευτα εππαγγελματικη δουλεια στην κιθαρα του afiltroi :o :o

 

aaa....και παρτε :

Haar Custom made

 

One piece alder body

Three tone sunburst

Suhr pickups

Brazilian fingerboard

6105 frets

Birdseye neck

 

 

€ 1290.00

 

δν τον λες ακριβο!!!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κανω μια αφελεστατη ερωτηση??? μονο relicαρισμα κανει ο τυποσ???

 

ΟΧΙ....εφτιαξε όλη την κιθάρα από την αρχή.

Το aging το προσφερει στην εξεφτελιστική τιμή των 0 euro!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πολύ καλή πατέντα!!! Ψήνομαι να αγοράσω (τουλάχιστον) μία, αλλά από πού να συμφέρει περισσότερο να την πάρω?

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια η γεφυρα αυτη αν και την φοβαμαι λιγο για ενδεχομενα μελλοντικα τριξιματα μια και ειναι λίγο "μπελαλιδικη" με πολλα κινουμενα μερη για ενημερωσε μας για τη συμπεριφορα της...(αν αρχισει τα κολπα και θες πηγες για ατσαλινα (τα προτιμω ηχητικα απο τα Brass) ή αλλου τυπου intonated σελακια pm me..)

 

για το νιτρο τωρα και τις υποτιθεμενες ηχητικες του δυνατοτητες δεν θα μιλησω (θου κυριε..) απλα relicing χωρις νιτρο δεν γινεται..... και για αυτο βαφει ο Haar με νιτρο τα κιθαρονια του:)

 

και παλι μεγεια εκανες εξαιρετικη επιλογη..

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόλύ όμορφη κιθάρα, ο τύπος είναι εγγύηση....

εμένα μου μπήκε στο μάτι αυτή:

telefn9.jpg

Μαόνι σώμα κλπ

 

Δεν ξέρω από Τελέ πάντως....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου