Προς το περιεχόμενο

Lollar Special T-series vs Voodoo TE50's για Ηaar Tele


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλα, αυτο ειναι σχετικο... Eγω πιστευω πως μεχρι 1000 ε για μια ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ bolt on κιθαρα (στρατ-τελε)  ειναι μια φυσιολογικη τιμη (ασχετα αν και εγω εχω δοσει παραπανω..)... Για να δεις αντικειμενικες αξιες, η gibson es-335, εκανε 335 δολλαρια οταν κυκλοφορησε και η Gibson Junior γυρω στα 80 δολλαρια αν δεν κανω λαθος...Και μετα, ηρθε το marketing...

προσωπικα το χιλιαρικο εχω βαλει σαν οριο και εγω , πανω απο το οποιο δν αξιζει να δωσεις για bolt-on...αλλα σε αυτα τα λεφτα μιλαω για 2-3 piece body ,  για maple  απλο του θεου :D (και οχι birdseye ktlp)  ....  ..δλδ θελω να πω οτι ο afiltroi εβαλε πανω καποια "εμφανισιακα καλουδια" που δικαιολογουν την τιμη...βαλε και τουσ μαγνητες ;)

δλδ χιλιαρικο για μια παρα πολυ καλη tele....

πανω απο χιλιαρικο για μια παρα πολυ καλη και ομορφη τελε  ;)

ααααα...και το σημαντικοτερο.... του ηρθε μια κιθαρα οπως την θελει σεταρισμενη τελεια... για παρε σωμα απο εδω, μπρατσο απο εκει... και μετα να ψαχνεσαι γιατι δν καθεται καλα, γιατι επιπλεει μεσα στο neck pocket κτλπ...

οποτε ξαναματακαταληγω (  ;D ;D ) οτι ειναι πολυ καλη τιμη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

δλδ θελω να πω οτι ο afiltroi εβαλε πανω καποια "εμφανισιακα καλουδια" που δικαιολογουν την τιμη...βαλε και τουσ μαγνητες ;)

 

Καθόλα σεβαστές οι απόψεις όλων.....αλλά ποια είναι τα καλούδια στα οποία αναφερεσε? Εκτός αν είσαι και εσύ τις άποψης (οπως είμαι και εγώ) οτι το ωραίο βρίσκεται στο απλό και κλασσικό.

Eπιπλέον οι μαγνητες κοστίζουν όσο κοστίζουν και τα περισσότερα σετ για Tele (κοντα στα 180$).

 

Τέλος (έχω γίνεi μαλλον γραφικός) επαναλαμβάνω ότι η κιθάρα έχει εξαιρετικό mmmmoooojjjjjooooo!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δλδ θελω να πω οτι ο afiltroi εβαλε πανω καποια "εμφανισιακα καλουδια" που δικαιολογουν την τιμη...βαλε και τουσ μαγνητες ;)

 

Καθόλα σεβαστές οι απόψεις όλων.....αλλά ποια είναι τα καλούδια στα οποία αναφερεσε? Εκτός αν είσαι και εσύ τις άποψης (οπως είμαι και εγώ) οτι το ωραίο βρίσκεται στο απλό και κλασσικό.

 

1 piece featherweight...μονο με αυτο εδωσες ενα κατοσταρικο περισσοτερο... βαλε και την γεφυρα....αλλα σου λεω οτι δν με εχεις καταλαβει...μια χαρα μου φαινεται η τιμη εμενα...στον dead πηγαινε το ποστ μου για να του δειξω οτι ακριβο δν τον λες τον κυριο...

ειδικα εδω(θα μου πεις βεβαια οτι δν ειναι καστομ παραγγελια) εχει πολλα καλουδια σε πολυ φιλικη τιμη...

 

One piece alder body

Three tone sunburst

Suhr pickups

Brazilian fingerboard

6105 frets

Birdseye neck

 

 

€ 1290.00

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 piece featherweight...μονο με αυτο εδωσες ενα κατοσταρικο περισσοτερο... βαλε και την γεφυρα....

 

Φυσικά και δεν σε παρεξήγησα, απλά θεωρώ το ότι αυτα που αναφέρεις σχετιζονται λιγότερο με την εμφανιση και περισσοτερο με άλλα θεματα, πολυ πιο ουσιαστικα.

Στο overall παντως οι αποψεις μας ταυτίζονται.

:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

One piece alder body

Three tone sunburst

Suhr pickups

Brazilian fingerboard

6105 frets

Birdseye neck

 

 

€ 1290.00

 

 

Για πιο αντιπρωσοπευτικές τιμές κοιτάξτε εδώ http://realguitars.de/htm/haar.htm

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα, αυτο ειναι σχετικο... Eγω πιστευω πως μεχρι 1000 ε για μια ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ bolt on κιθαρα (στρατ-τελε)  ειναι μια φυσιολογικη τιμη (ασχετα αν και εγω εχω δοσει παραπανω..)... Για να δεις αντικειμενικες αξιες, η gibson es-335, εκανε 335 δολλαρια οταν κυκλοφορησε και η Gibson Junior γυρω στα 80 δολλαρια αν δεν κανω λαθος...Και μετα, ηρθε το marketing...

 

Μαλλον ξεχασες τον..ΠΛΗΘΩΡΙΣΜΟ, στην ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ το 1958 που πρωτοβγηκε η Gibson 335 τα 335 δολλαρια που εκανε ηταν μια ολοκληρη ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ (in fact σχετικα με σημερα ηταν ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΗ) γενικα στις ΗΠΑ (καλα δεν μιλαμε για Ελλαδα) θα υπολογισεις οτι οτι αγοραζες με 1 δολλαριο το 1950 σημερα το αγοραζεις με 10..... 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεγειες φιλε στα ειπα και αλλου...μια στρατ απο τα χερακια του,δεν θα μου ξεφυγει... :)

Thanks takouliiiiii  8)

Η δική μου πάντως είναι ήδη στον πάγκο του......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου