Προς το περιεχόμενο

Lollar Special T-series vs Voodoo TE50's για Ηaar Tele


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Συγκριση με αλλή Tele στα ίδια περίπου χρήματα δεν εχω κανει, οπότε και δεν μπορώ να σου παραθέσω οποιαδήποτε απόψη,

Επειδή έχω παίξει όμως με US Fender Strat τον 1300 euro και με Ηaar Strat τον 1450 euro (τόσο κοστίζουν οι Strat που φτιάχνει), και έχοντας κατά νου ότι όλα τα ξύλινα μέρη του οργάνου ο Ηaar τα φτιάχνει από την αρχή (δεν χρησιμοποιεί έτοιμα σώματα και λαιμούς), σου λέω απλά ότι τόσο καλό οργανο, κυρίως από πλευράς αίσθησης (που νομιζω είναι και το πιο σημαντικο για κάποιον που είναι παίχτης και όχι συλλεκτης), πολύ δύσκολα θα βρεις (αν βρεις).

Η οικειότητα που νιώθεις με τα όργανα του Haar, από την πρώτη στιγμή που τα κρατάς στα χέρια σου, είναι μοναδική. 

Επιπλέον δεν ξέρω πόσο παραπάνω μπορεί να κοστίζει ένα φινιρισμα με nitro?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν είναι προσιτό το να πάρεις ένα ΚΑΝΟΝΙΚΟ custom όργανο με 1450 euro, τότε τι είναι???? Οι HAAR είναι custom, ο τύπος "κόβει" τα ξύλα μόνος του και φτιάχνει custom όργανα υψηλής ποιότητας σε τιμή που θα αγόραζες μια κιθάρα του εμπορίου.... Ξέρετε πόσο κοστίζει να φτιάξεις ένα τέτοιο όργανο σε (καλούς ομολογουμένως) κιθαροφτιάχτες στην Ελλάδα...? Και ποιά τέλε του εμπορίου με αυτά τα specs έχει ενάμιση χιλιάρικο....? Εγώ πάντως είμαι υποψήφιος αγοραστής...!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τη στιγμη που δεν εφαρμοζει την παγια πρακτικη των περισσοτερων μπουτικαδων (δηλ.αγοραζουμε ετοιμα σωματα & μπρατσα απο warmoth & uscg & "φτιαχνουμε" πανακριβες κιθαρες...) η κιθαρα ειναι ΤΖΑΜΠΑ για αυτα τα specs..

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τα οσα ανέφεραν οι προλαλύσαντες περι ΤΖΑΜΠΑ......και επαναλαμβάνω ότι αυτό που είναι πραγματικά ανεκτίμητης αξίας και παρόλα αυτά ο HAAR το χρεωνει 0 euro, είναι η μονδική αίσθηση που νοιώθεις με το που ακουμπας τα χέρια σου πάνω στην κιθάρα!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντυπωσιακά όλα για αυτην την κιθάρα. Στειλε καν ακλιπακι αν μπορεσεις να την ακουσουμε κιολας.....Για πες πως την πηρες την κιθαρα? Κατευθειαν από το site παραγγελία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν είναι προσιτό το να πάρεις ένα ΚΑΝΟΝΙΚΟ custom όργανο με 1450 euro, τότε τι είναι?
επειδη αυτο ηταν σχολιο πανω σε δικο μου ποστ να πω οτι συμφωνω σε ολα με frunobulax και sf, απλα επειδη το οργανο ειναι οντως custom ,αρα τα αποφασιζει ολα ο αγοραστης, προσπαθουσα να βρω κατι που θα εκανε την τιμη να πεσει ακομα πιο χαμηλα απο εκει που ειναι...παντως αν ειχα 1500 διαθεσιμα για tele και ο afiltroi την πουλουσε θα την ειχα ηδη αγορασει!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντυπωσιακά όλα για αυτην την κιθάρα. Στειλε καν ακλιπακι αν μπορεσεις να την ακουσουμε κιολας.....Για πες πως την πηρες την κιθαρα? Κατευθειαν από το site παραγγελία?

 

Θα προσπαθήσω κάποια στιγμη να ετοιμάσω και κάποιο clip......

Την παραγγελεια την έκανα στέλνοντας απλά ένα mail....ώστοσο οποισδήποτε πάρει την απόφαση να αγοράσει κιθάρα από τον Haar, θα πρέπει να εφοδιαστεί μέ πάρα πολλή υπομονή, αφου το waiting time φτάνει τους 10 περίπου μήνες.

Υπάρχει βέβαια και η λύση της αγοράς οργάνου από καποιον από τους dealers που έχει ο Haar και τους οποίους προμηθεύει κατά καιρούς με κιθάρες (www.realguitars.de)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου