Προς το περιεχόμενο

The spaghetti incident.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κύριοι,

 

Εχθές μόλις, ολοκλήρωσα τις εργασίες επανεγκατάστασης του μουσικού μου εξοπλισμού και βρίσκω πολύ άσχημο στην εμφάνιση και

πολύ δύσκολο στο να καθαριστεί το πλήθος τον καλωδίων προς και από την κονσόλα, προς και από τα πολύπριζα, και έτσι, σκέφτηκα, οτι θα ήταν πιο εύκολο να είναι όλα τα καλώδια συγκεντρωμένα σε μεγάλες δέσμες.

Θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω τα παλιά, κλασσικά δεματικά, αλλά τα μισώ (πρέπει να είσαι συνεχώς με ένα κοφτάκι στο χέρι) και έτσι θυμήθηκα τα δεματικά με Velcro. Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω τέτοια και αν διατίθενται σε διάφορα μεγέθη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή αρχή με τη νεα διάταξη του εξοπλισμού.Δοκίμασε να τηλεφωνήσεις στην 3Μ κάτι θα υπάρχει.

 

link

 

Υ.Γ Οι teenage fanclub είχαν ονομάσει spaggeti το στούντιο που είχαν λόγω καλωδιών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ως πορωμένος ιντερνετόβιος έκανα το εξής: πήγα στο site της Velcro και είδα τον πλήρη κατάλογο προϊόντων καθώς και το on-line κατάστημα. Προτείνω να κάνεις το ίδιο.

 

Υ.Γ. Ο τίτλος που επέλεξε ο Terumi είναι από έναν παλαιότερο δίσκο του John Zorn, το απίθανο The Big Gundown (αν θυμάμαι καλά). Αν δεν το έχετε ακούσει, μην αμελήσετε να το κάνετε.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ. Ο τίτλος που επέλεξε ο Terumi είναι από έναν παλαιότερο δίσκο του John Zorn, το απίθανο The Big Gundown (αν θυμάμαι καλά). Αν δεν το έχετε ακούσει, μην αμελήσετε να το κάνετε.

 

Μάλλον απο Guns 'n Roses είναι ο τίτλος βασικά... Ας μας πει ο Terumi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://laura.typepad.com/mommapalooza/2005/01/the_spaghetti_i.html

 

Απο εδώ το πήρα.

 

Τι σημασία έχει βρε παιδιά;

Το velcro το κοίταξα στο site, αλλά δεν έχει distributor στην ελλάδα.

To τηλέφωνο της 3m το έχω, αλλά δεν μπορώ να πάρω να ρωτήσω που θα βρώ velcro σωστά;

 

Φιλικά,

 

Terumi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεματικά με velcro, έχει η Case Logic, σε πακέτα των 6. Βγαίνουν σε 2 διαστάσεις νομίζω, μικρά και μεγάλα. Τα χρησιμοποιώ, και όντως έχω γλυτώσει από τη "μακαρονάδα" !

i]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιπροσωπεία της CaseLogic είναι η εταιρεία Δ. & Ι. Δαμκαλίδης Α.Ε (www.damkalidis.gr). Αμφιβάλλω για το αν θα μπορέσουν να σε βοηθήσουν. Επίσης, υπογραμίζω ότι άλλο Velcro και άλλο "τύπου Velcro". Αγόρασα ένα UPS της APC (το οποίο έχει μέσα κάμποσα τέτοια δεματικά της Velcro, σαν δώρο) και πίστεψέ με ότι η ποιότητα δεν έχει καμία σχέση με τις απομιμήσεις που έχω δει να κυκλοφορούν. Στη θέση σου θα ερχόμουν σε επαφή με το αμερικάνικο site, ή με την ιταλική αντιπροσωπεία τους (η οποία είναι υπεύθυνη για την ελληνική αγορά) και θα αγόραζα μέσω αυτού του καναλιού.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν επικοινωνήσεις με το εξωτερικό, πες μας αν σου είναι εύκολο, αν τελικά στέλνουν Ελλάδα. Να σαι καλά.

 

Της Case Logic, τα βρήκα σε δισκοπωλείο, αλλά είμαι στα Χανιά οπότε δεν νομίζω να σε βοηθήσει αυτό. Πολύ πιθανό πάντως αν βρεις κάπου να έχει όλη τη σειρά της Case Logic από θήκες για Discman και CD, να έχει και τέτοια.

i]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου