Προς το περιεχόμενο

Φθηνό Τalkback Mic με διακόπτη?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραίο το κάναμε το στουντιάκι μας αλλά χθες που κάναμε τις πρώτες δοκιμούλες δεν με άκουγε κανείς από το control. Βρε κάτι ξέχασα, κάτι ξέχασα να λέω, μετά από ..ώριμη σκέψη λοιπόν αποφάσισα ότι χρειαζόμαστε και ένα talkback.

Την βοήθειά σας λοιπόν αν υπάρχει έτοιμη λύση από Ελλάδα. Δεν έχω ανάγκη για πλήρες talkback system, απλά για ένα μικροφωνάκι με διακόπτη push-pull για να κάνει τη δουλίτσα του.

Ιδέες λοιπόν??

 

Danke in advance! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μικροφωνάκι απλώς θέλω ένα με διακόπτη που όταν το πατάς να ανοίγει και όταν το αφήνεις να κλείνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, βάλτο σε ένα κανάλι και δρομολόγισέτο να βγαίνει από τα ηχεία του liveroom! Και αντί για ΟΝ/OFF θα έχεις Mute! Ξέρω ότι δεν είναι ακριβός αυτό που θές... (εως καθόλου αυτό που θές!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Des to Bosch Plena LBB 1950.

Einai mic gia synedria alla kanei kai gia tin douleia pou to theleis.

 

http://products.boschsecurity.gr/en/GR/products/bxp/SEARCHplena%20lbb%201950/TABprd/P0

 

sorry gia ta greeklish alla den exo ellinika sto pc..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπειδή πήρα 2 τηλέφωνα και ο ένας έκανε απογραφή και ο άλλος δεν μου έλεγε τιμή μπορείς να μου πεις πόσο έχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να γίνω περισσότερο κατανοητός, χρειάζομαι desktop mic με gooseneck και push-to-talk διακόπτη  σε μια κατηγορία τιμής περίπου 30-40€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

haryy αν θέλεις κάτι πιο ντιζαινάτο ρίξε μια ματιά σε ebay και τα συναφή για Astatic, realistic κλπ κλπ είναι broadcast electret μικρόφωνα πολύ όμορφα καιμε πολύ πρακτικούς διακόπτες......αααα και φθηνά....όπως επίσης και κάποια δυναμικά από open reel "οικιακά" μαγνητόφωνα όπως siemens, grundig, revox etc

 

astatic-microphone-model-d-104-t-up9-stand_270658482725.jpg

check my website
https://www.mixingnik.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου