Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες των πλήκτρων μας!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

τα ηχεια εκει θα ειναι πισω απο τις οθονες? Δεν κοβουν τα tweeter?

Και τα tweeter για να γινει "δουλεια" θα πρεπει να ειναι στο υψος του αυτιου οταν καθεσαι

 

  Με προλαβες βασιλη, μολις το εγραφα ειδα οτι ειχες την πρωτια στην απορια λολ

 

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 699
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

 

για να μπουνε σωστα τα μονιτορ θελει πολυ χωρο ..  σχεδον ολοι τα εχουμε λαθος..

λεπτομέρειες πιστευω που είναι μόνο για να το παίξεις ξερόλας.. εκτός και αν είσαι και γαμ τα αυτιά...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να ηθελα παντως να τα βαλω στο υψος των αυτιων μου δεν γινεται, εκτος κι αν βγαλω εντελως τις δυο ακριανες οθονες. Κατι που φυσικα ειναι αστειο και μονο να το σκεφτω. 8)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε, δεν ειναι και ακριβως ετσι ΑΓΓΕΛΕ λολ

  Ακομα και η βαση παιζει ρολο σε αυτα τα ηχεια, ακομα και η επαφη με το ξυλο η το mdf, χωρις αντικραδασμικα επιθεματα, αλλιώνει τον χαρακτηρα τους. ιδιαιτερα οταν θελεις να τα χρησιμοποιησεις για να εχεις ακριβη "εικονα" των συχνοτήτων, των εντάσεων και των θεσεων στη στερεοφωνία της μίξη. Ναι, ειμαι ξερολας, βαρατε με.

 

Εγω λεω να βρεις τροπο μιας και τα εφτιαξες ωραια να θεσεις τα ηχεια σωστα και περιορισε τα monitor σε 2, μπορει να γινει δουλεια και με 2 μονιτορ, εκτος και αν μου παιζεις τιποτα ραλλακια και battlefield σε 3 οθονες..

Ειναι τεράστια η διαφορα στην ακουστικη αμα τα βαλεις σωστα , το καταλαβαινεις με τον καιρο και για παιξιμο αλλα και για μιξη και το αποτελεσμα θα φανει στη δουλεια.

 

Προταση κανω , μην βαρατε, αλλαξα γνωμη, γιατι ειστε και αγριοι εσεις, δεν ειναι να πει ανθρωπος κουβεντα, σας εχει φοβηθει το ματι μου. λολ

 

Παλιοτερα που ειχα και εγω synth με τετοια διαταξη σε σχεση με το pc,  και τα ηχεια χυμα, σπαζομουν ιδιαιτερα οταν επαιζα και τα ακουγα ολα απο αριστερα και χαμηλα, μονο με ακουστικα το φχαριστιομουν και μετα τα εφτιαξα ολα με τα ηχεια οπως πρεπει χωρις να μετακινουμαι και ακουω πολυ καλυτερα και τις μιξεις και φχαριστιεμαι και περισσοτερο οταν παιζω, γιατι ολα ακουγονται οπως πρεπει.

 

τι να την κανεις τη φερραρι αμα εχεις λαστιχα toyo.

 

 

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω λεω να βρεις τροπο μιας και τα εφτιαξες ωραια να θεσεις τα ηχεια σωστα και περιορισε τα monitor σε 2, μπορει να γινει δουλεια και με 2 μονιτορ, εκτος και αν μου παιζεις τιποτα ραλλακια και battlefield σε 3 οθονες..

Να βγαλω μια οθονη για να ανεβασω μερικα εκατοστα πιο πανω τα monitors? Τετοια "πισωγυρισματα" δεν γινονται Κωστα. :P Δουλευω αρκετα χρονια με 3 οθονες και οτιδηποτε λιγοτερο απλα δεν μου κανει πλεον. Ασε που το να εχεις δυο οθονες ειναι το πλεον κουραστικο γιατι τα ματια δεν εχουν καποιο κεντρο να εστιασουν και αυτο μετα απο λιγο σπαει νευρα και κουραζει. Προτιμοτερο ειναι να εχεις μια μεγαλη οθονη παρα δυο μικροτερες. Οι τρεις οθονες ειναι το ιδανικο, κι αν εχεις συνηθισει σε τετοιο setup δεν το αλλαζεις με τιποτα.

 

Ακομα ομως και να φερω με καποιο μαγικο τροπο τα monitors στο υψος των αυτιων μου, οταν θα παιζω με τα synths παλι απο αριστερα θα ακουω. Αρα πρεπει να βαλω τα monitors καπου πισω ή δεξια και αριστερα απο τα synths. Δεν υπαρχει χωρος να γινει αυτο, αλλα ακομα και αν γινοταν, οταν θα ειμαι μπροστα στο PC για καποια μιξη θα ακουω απο τα δεξια μου. Αρα παλι εχουμε προβλημα.

Γι αυτο σου λεω, αστα εκει που ειναι, μια χαρα ειναι εκει. 8)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαλτα στον τοιχο με βαση και βραχιονες με κλιση προς τα κατω. πανω απο τα monitor. Ετσι δεν μου αρεσουν, μου τη βαράνε χαχαχα.

 

Πλακα κανω, εσυ πως βολευεσαι, αυτο μετραει.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαλτα στον τοιχο με βαση και βραχιονες με κλιση προς τα κατω. πανω απο τα monitor.

Kαλη ιδεα, αλλα δεν γινεται, στη θεση που λες σκεφτομαι να βαλω αλλες 3 οθονες. :P ;D Θα το ειχα κανει ηδη γιατι εχω 3 οθονες που μου περισσευουν αλλα ειναι μικροτερες απο αυτες που βλεπεις στις φωτογραφιες οποτε το αποτελεσμα δεν θα ειναι ομοιομορφο. Ετσι η μια απ'αυτες παιζει το ρολο της tv, φαινεται αν δεις στα αριστερα της τελευταιας φωτο.

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να ηθελα παντως να τα βαλω στο υψος των αυτιων μου δεν γινεται, εκτος κι αν βγαλω εντελως τις δυο ακριανες οθονες. Κατι που φυσικα ειναι αστειο και μονο να το σκεφτω. 8)

 

 

φανταζομαι την εμποροπανηγυρη που θα γινεται με τις αντανακλασεις...

 

τυχερουλη εχεις και τσαμπα delay & reverb απο αυτα και δωρεαν.... ;D

 

"Don't panic!" - Douglas Adams

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλη ιδεα, αλλα δεν γινεται, στη θεση που λες σκεφτομαι να βαλω αλλες 3 οθονες. :P ;D Θα το ειχα κανει ηδη γιατι εχω 3 οθονες που μου περισσευουν αλλα ειναι μικροτερες απο αυτες που βλεπεις στις φωτογραφιες οποτε το αποτελεσμα δεν θα ειναι ομοιομορφο. Ετσι η μια απ'αυτες παιζει το ρολο της tv, φαινεται αν δεις στα αριστερα της τελευταιας φωτο.

 

 

Θα πρέπει στο τέλος να ονοματοδοτήσεις το στούντιο σου. Σαν πρόταση ονόματος έχω το The ScreenSix Studio  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φανταζομαι την εμποροπανηγυρη που θα γινεται με τις αντανακλασεις...

Μεγαλη φαντασια εχεις Mamonu. toothpic2.gif

@Axtarmas, δεν ειναι κακη ιδεα...chin2.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου